| LeeMinHo00 a întrebat:

Nu vi se pare ca lumea e innebunita dupa sex?
Adica peste tot sunt femei si barbati aproape goi.se pozeaza in ipostaze "incendiare" doar ca sa atraga privirile.
Totul e aiurea.Si nu inteleg de ce peste tot e vorba de sex.
Am intrat acum cateva zile pe tumblr, si acolo e plin de poze cu scene de sex postate de fete de 13 ani.
E aiurea.nu cred ca e ceva normal

8 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Nu e ceva normal, dar ce am putea face? În ziua de azi mai interesaţi sunt tineri de sex decât o carte de citit sau codul bunelor maniere.

Să fim realişti, nu toţi sunt aşa dar în mare parte da.
Te-ai gândit vreodată că părinţi nu mai ştiu cum să fie părinţi? Sau nici nu pot fii părinţi. Muncesc 8 ore pe zi ca să-i asigure un trai decent copiilor dar uită ce este mai important pentru ei. EDUCAŢIA.

O zi frumoasă să ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul se educa. Mintea omului este cel mai usor de educat. Asa cum tu stii sa faci diferenta dintre bine si rau cam asa ar trebui sa fie si restul populatiei.
Dar cum bunul Dumnezeu a lasat la alegerea omul in ce directie sa se indrepte fiecare raspunde si plateste dupa fapte.
Intr-adevar catre asta s-a indreptat atentia omului si inspre asta a fost educat. Cine educa de ceva generatii bune daca nu mass media, hollywood, moda etc. Si acolo ce vezi? Desfrau.
Toti cei saraci cu duhul vor cadea prada ispitei, pacatului. Dar cum am spus ni s-a dat alegerea in baza careia luam decizii dar si raspundem pentru faptele noastre mai devreme sau mai tarziu.
Foarte buna sesizare.
Toate cele bune.

| marin81 a răspuns:

Nu este normal dar asta e lumea in care traim, noi suntem de vina, daca nu ar avea vizualizari nici ei nu ar mai poza, si asa mai departe/

| Disharmony a răspuns:

Nu e vorba de sex, ci de manipulare, capricii, bani, atenție, popularitate și alte alea. Lumea (își) folosește sexualitatea pentru propriul ei ego care disperă după atenție, tandrețe, faimă, draci, nu neapărat pentru a face sex (mai ales dacă e vorba de o puștoaică de 13 ani care, evident, nu asta caută); fiecare face asta mai mult sau mai puțin. Iar poza de la avatarul tău spune multe.

| AlexSalutir a răspuns:

E aiurea,cum nici pe altii nu ii intereseaza,nici pe tine nu ar trebui,peste multi ani lumea va fi lenesa rau,vor avea tot luxul din lume cu tehnologia asta si se va ajunge si mai rau, cine vrea liniste, sa se mute la tara, cine nu, se supune destinului.

| CM_Cosminel_1999 a răspuns:

Totul se educa. Mintea omului este cel mai usor de educat. Asa cum tu stii sa faci diferenta dintre bine si rau cam asa ar trebui sa fie si restul populatiei.
Dar cum bunul Dumnezeu a lasat la alegerea omul in ce directie sa se indrepte fiecare raspunde si plateste dupa fapte.
Intr-adevar catre asta s-a indreptat atentia omului si inspre asta a fost educat. Cine educa de ceva generatii bune daca nu mass media, hollywood, moda etc. Si acolo ce vezi? Desfrau.
Toti cei saraci cu duhul vor cadea prada ispitei, pacatului. Dar cum am spus ni s-a dat alegerea in baza careia luam decizii dar si raspundem pentru faptele noastre mai devreme sau mai tarziu.
Foarte buna sesizare.
Toate cele bune.

| Winchester308 a răspuns (pentru CM_Cosminel_1999):

"este cel mai usor de educat" adica de programat? Poti sa dai o definitie obiectiva pentru bine si rau?

| umbramilenium a răspuns:

Consider că unul dintre motivele pentru care emisiunile televizate sunt supraîncărcate cu filmări cu caracter indecent şi aducerea în faţa publicului a cât mai multor aşa-zise "vedete", asistente TV, care, prin atitudine, gesturi şi afirmaţii, şochează şi dau o tentă care duce spre pornografie, decât spre o emisiune civilizată, din care telespectatorii pot învăţa ceva. Principala cauză a difuzării acestor programe este creşterea rating-ului şi atragerea în faţa ecranului a oamenilor. Partea bună e că marea majoritate a celor ce urmăresc aşa ceva sunt persoane fără o anumită cultură, care acceptă şi gustă asemenea show-uri. Partea proastă e că la orice oră din zi un copil poate nimeri pe un astfel de post şi, la drept vorbind, nu prea are ce foloase să tragă.
Nu e normal, dar trebuie să ne obişnuim cu ideea că la TV apar fel de fel de oameni, capabili să se înjosească în cel mai penibil hal pentru bani şi celebritate.