| Catalion a întrebat:

O facultate fara frecventa, valoreaza ceva pe lumea asta? Valoreaza in ochii angajatorilor la fel de mult ca o facultate cu frecventa?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Are aceiasi valoare, indiferent forma de invatamant(IF, ID sau IFR)! Niciodata un angajator nu selecteaza o diploma pe care scrie" cu frecventa" sau "cu frecventa redusa"! Angajatorii selecteaza posesori de diploma cu o anumita experienta in domeniu, cu anumite aptitudini si abilitati.

2 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Categoric nu! Din experienta apropiatilor, iti spun ca nu, angajatorii fac diferenta! Dar nu spun ca nu are valoare! Decat deloc, e bine si asa!

Răspuns utilizator avertizat