| Florentina9210 a întrebat:

Oare ce isi poate dori un om de la viata: o familie care il iubeste, cariera, faima, bani?
este posibil ca o persoana care are tot ce isi doreste sa isi doreasca mai mult, deoarece niciodata nu e de ajuns ceea ce are?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Parerea mea este ca viata ete un puzzele si cu fiecare piesa/experienta traita evoluezi spre o stare de normalitate,fericirea nu exista pentru ca omul vrea mereu ceva ce nu are,e bine sa ai de toate dar sa nu exagerezi,daca muncesti foarte mult vei muri cu multi banii,daca vrei sa ai familie ai nevoie de banii, daca vrei cariera trebuie sa faci sacrifici dar sa nu uiti si sa te bucuri de viata, normal ca asa e, omul e o fiinta care prin dorinte isi causeaza suferinta asta a scris buddha, diversitate flory asta e cuvantul de aur

de vede si in vest ca aia au de toate sunt depresivi ca le lipseste multe numai vb ca omul nu-i adaptat la viata din prezent, nu cred ca familia e scopul vieti si diversitatea poate fi sau nu

36 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Niciodata nu ne multumit cu ce avem, vrem mai mult

| Drimmero a răspuns:

Eu vreau tot ceea ce este acolo. Dar cel mai important criteriu este sa fii sanatos, restul o sa vina de la sine.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Asa este. Tot ce imi mai lipseste este o masina! Pe celelalte le am, cat despre sanatate, mi-am regasit-o, dupa aproape 7 ani. M-a costat enorm de mult dar nu regret nimic. Nu mai conteaza cine am fost, ci cine sunt!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Eu mai am de lucrat pentru atingerea unor scopuri.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Nu imi pasa!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Continui sa cauti dispute cu mine, nu? Foarte bine atunci
Acum cat sunt si eu pasnic, dar nu te uit!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Bine. Vezi sa nu ma uiti. Stiu ca tot tii la mine, oricat te-as ''intepa''. happy

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Esti tu asa sigura?

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Eram ironica, bae!

| OldSoul a răspuns:

Asa este normal, sa vrem mereu sa avem mai mult, daca nu ar fi asa ce ai putea sa mai vrei dupa ce ai "totul"? Care ar mai fi rostul tau?

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Exact ceea ce spuneam.

PS:Tot odata constat ca sunt bolnav mintal!

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Dupa acest videoclip, cam toti care l-au urmait, constata acelasi lucru...

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Depinde cum il interpretezi.
Pana la urma cum sa nu fi depresiv cand vezi in ce lume traim?

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Asa e... nu mai stii in cine sa ai incredere in ziua de azi. Mai toti sunt pe interes. Sunt multe persoane care iti plang in fata dar iti rad in spate.

| Mayhem666 a răspuns:

Oamenii mereu vor vrea mai mult decat au deja, mereu vor spune, am destule, dar nu suficient de multe, si vor vrea in continuare mult mai multe. Intr-un fel ma regasesc si eu aici, am destule, dar mai vreau. Cred ca multi ne regasim aici.

| Dismally a răspuns:

Depinde de fiecare in parte. Mie personal nu imi pasa de bani, faima sau cariera. Cu o familie cred ca as fi fericit. Este in natura umana sa nu fii multumit niciodata, sa iti doresti mereu mai mult, mai ales daca iti doresti lucruri materiale precum banii sau cariera, dar acestea nu te vor face fericit niciodata.

| Florentina9210 explică (pentru Dismally):

E adevarat. Cat despre familie, stai linistit, o sa o ai la un moment dat.

| Dismally a răspuns (pentru Florentina9210):

Stiu, nu-mi fac probleme, cand va fi momentul si voi cauta o sa gasesc happy

| Florentina9210 explică (pentru Dismally):

Cu siguranta! happy

| Dismally a răspuns (pentru Florentina9210):

Da happy Tu ce iti doresti de la viata?

| Florentina9210 explică (pentru Dismally):

Sa nu fi trecut prin ce am fost nevoita sa trec. Dar, nu mai conteaza. Ce imi doresc cel mai mult, este sa am propria masina. Restul vine de la sine. si un baiat care sa tina cu adevarat la mine, fara sa isi bata joc...

| Dismally a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu stiu prin ce ai trecut dar important este sa mergi mai departe. O masina si un baiat care se tina la tine gasesti oricand happy

| Florentina9210 explică (pentru Dismally):

Masina o gasesc, baiatul nu prea. Sunt multi care se dau ''mata blanda'' la inceput si in timp le vezi defectele. E valabil si in cazul fetelor, bineinteles.

| Dismally a răspuns (pentru Florentina9210):

Pai stai putin ca nu trebuie sa te mariti cu el de la inceput happy Il testezi, vezi cum este cu adevarat si pe urma iei o decizie daca merita. Multi iti vor spune la inceput orice vrei tu sa auzi, dar daca te uiti mai atent la micile detalii vei vedea cam cum sunt ei de fapt.

| Florentina9210 explică (pentru Dismally):

M-am cam ''fript'' pe botic de multe ori. happy La inceput am zis ca pot avea incredere insa s-au dovedit mai rau. L-au luat de la inceput pe ''eu nu sunt ca altii''.
Logic ca nu ma casatoresc dupa primele luni dar el se poate purta frumos in tot acest timp. Stii, stai cu un om o viata si tot nu il cunosti indeajuns de bine.

| Dismally a răspuns (pentru Florentina9210):

E normal sa te frigi la inceput. Si da, multi se schimba dupa casatorie - in rau din pacate. Dar cat timp stii ce iti doresti vei gasi happy

| Florentina9210 explică (pentru Dismally):

Sper. Cateodata fetele bune nu au noroc. Cele care umbla alea au mai mult ''lipici'' la baieti.

| Dismally a răspuns (pentru Florentina9210):

La fel este si in cazul barbatilor, am vazut multe fete ok care sunt cu niste urangutani - si nu ma refer la aspectul fizic ci la carcater. Fetele "rele", baietii "rai" au mai mult succes.

| Florentina9210 explică (pentru Dismally):

Mda... asa e.

| FaraNume1245 a răspuns:

Oamenii mereu vor vrea mai mult, asta e firea lor, sa complice lucrurile simple.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt multe de zis pe tema asta.
Dar zic ce vreau eu : liniste si pace.
Fara astea, orice as avea nu ar avea farmec.

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Fara liniste si pace, totul este egal cu 0.