| Florentina9210 a întrebat:

Oare moartea ne sperie sau faptul ca nu am facut tot ce ne-am propus, ca nu am avut curajul sa spunem tot ce aveam de spus?

Oare moartea ne sperie. sau regretele pe care le vom lua cu noi după ce vom muri?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu ma sperie pe mine moartea, sunt impacat cu ideea ca mai devreme sau mai tarziu voi muri, si oricum dupa regretele vor fi de prisos.

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Bravo, Daniel. Un asemenea raspuns cautam.

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Mersi, ma bucur ca ai primit rapsunsul dorit!winking

34 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Va sperie ceea ce nu realizati in viata apoi va pare rau cand va vine ceasul mortii

| RAY a răspuns:

Normal ca moartea ne sperie sta in genetica noastra asta, nu vezi ce bine merge manipularea religioasa cu iadul, cred ca ne sperie frica de moarte, vezi tu omul se lupta cu frica permanent, frica e un dusman al omului, prin frica omul e manipulat mereu

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

''frica e un dusman al omului'', asa este.

| Drimmero a răspuns:

Nu inchid eu un ochi pana nu ia Arsenalul vreun trofeu major, bwuahahah! Cu siguranta nimanui nu ii este frica de moarte, doar de faptul ca nu si-au indeplinit sarcina/

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Esti periculos rau, tu! Ce mai.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Sacrificiu si demnitate! Am zis ceva gresit?

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Nu domnule. Nu v-as putea contrazice in niciun caz. Nu mi-as permite acest lux.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Da' sa-ti versi amarul pe ironii iti permiti/

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Noapte buna!

| T0T a răspuns:

Mai mult gândul că probabil mă voi despărți de persoana iubită. Regrete nu am.

| Florentina9210 explică (pentru T0T):

Inseamna ca tii foarte mult la ea. Mai sunt si persoane care iubesc, nu doar profitori pe aceasta lume.

| WaterDrop a răspuns:

Ne sperie ideea de nimic, pentru ca nu stim ce urmeaza dupa moarte cu adevarat si gandul ca vom suferi inainte de moartea propriu zisa.Multe persoane isi doresc o moarte usoara, fara boli grave sau suferinta, de aceea multi considera moartea chiar o eliberare.Aceste lucruri ne fac sa privim in urma si sa ne dorim sa fi facut mai multe, insa ne mintim singuri.Pentru ca am avut tot timpul din lume, iar acum pe ultima suta este cam tarziu daca am fi vrut sa le facem cu adevarat la timpul lor. Daca te referi doar la moartea naturala si nu accidente, cancer, etc. In cazul acela intr`adevar este posibil sa si regretam ca nu am avut mai mult timp.

| Florentina9210 explică (pentru WaterDrop):

Eu la moartea naturala m-am referit. As fi specificat in intrebare, in orice caz.

| syd a răspuns:

"Moartea e un fenomen simplu în natură, numai oamenii îl fac
înspăimântător" - marin preda

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Shhtt. Stiu ca ma iubesti xddd. Lasa moartea sa treaca la alta usa.

| Florentina9210 explică (pentru AntoniSoulesOne):

Hai ma. Trebuie sa stie tot net-ul ce facem noi? laughing

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Florentina9210):

Stai ca m-am inecat cu niste aerlaughing

| Florentina9210 explică (pentru AntoniSoulesOne):

Stai ca iti trag un facalet dupa ceafa. laughing

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Florentina9210):

Mi-am revenitlaughing) nu vei mai prinde ocazia rolling on the floor

| Florentina9210 explică (pentru AntoniSoulesOne):

Eu in locul tau, n-as fi asa sigur.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Florentina9210):

Eu in locul tau m-as gandi la "mama mea" laughing Stiiiii tu la ce ma refer...

| Florentina9210 explică (pentru AntoniSoulesOne):

laughing pai nu scapi daca ii tii printesa mai tarziu de 22 afara. :p

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Florentina9210):

23 si e ok tongue tongue

| Florentina9210 explică (pentru AntoniSoulesOne):

Vorbesti cu ''sefa''. :p

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Florentina9210):

Vorbesc cu tine, cu ea rezolv timpul tau de iesire tongue

| Florentina9210 explică (pentru AntoniSoulesOne):

Bine, gata ca mi-a inceput filmul. tongue

| Aberdeen a răspuns:

Oamenii sunt ființe cu o bine conturată și formată conștiință. Și conștiința duce de multe ori și la regrete. Moartea îi sperie pe cei care încă n-au terminat tot ce și-au propus.

| ubox7007 a răspuns:

Moartea ca sfarsit existential si ca si concept, in general, acuma difera un pic, dar moartea ca sfarsit existential este ceea ce te sperie, pentru ca este in natura a tot ceea ce este viu sa sa nu moara, nu sa zica ceva in plus, faptul ca ai regreta, asta ii altceva.

| Florentina9210 explică (pentru ubox7007):

Oricine moare cu un regret anume. Nimeni nu sta destul pe acest pamant incat sa infaptuiasca toate visele sale.

| ubox7007 a răspuns (pentru Florentina9210):

Da, dar oricui ii va fi frica de moarte, nu de ceea ce nu a facut/regrete.

| Florentina9210 explică (pentru ubox7007):

Mie una, nu imi e teama!

| ubox7007 a răspuns (pentru Florentina9210):

Daca ai fi intr-o situatia adevarata de viata - moarte acuma, ti-ar fi, este instinctual, nu ceva ce alegi. Tu glumesti sau chiar vorbesti serios cu raspunsurile astea?