| chiftelutacrocanta a întrebat:

Obisnuiesti sa bei cu o persoana sau cu mai multe persoane din aceeasi sticla de suc? De ce ne e scarba sa bem suc din aceeasi sticla dupa straini,si nu ne e scarba sa bem sa bem suc din aceeasi sticla dupa parinti,frati,surori,prieteni, persoana iubita si persoane apropiate pe care le cunoastem? Nu vreau sa generalizez, asa ca va voi intreba intreba: Dupa cine va e scarba sa beti din aceeasi sticla de suc, si dupa cine nu va e scarba sa beti din aceeasi sticla de suc?

46 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Întrebarea ta m-a făcut să mă gândesc la faptul că în timp ce mulţi dintre noi ne ferim să bem după cineva şi am refuza, probabil, dacă cineva ne-ar propune să bem laptele din sânul unei femei oarecare, nu avem nicio problemă în a bea laptele - adică tot o secreţie, ca şi saliva sau urina -, din sânul unei alte specii, laptele, care, evident, este plin de bacterii şi el şi, dacă am sta să ne gândim, ca idee e super scârbos.
Cât de bine ne-au spălat pe creier...

| Μădă0611 a răspuns (pentru NOname):

Sa bei lapte de la san e mega scarbos si am citit ca nici nu e indicat.
De asta nu intentionez sa am copii. laughing
Exista multi deviati/anormali care in timpul actului sexual te ating pe sani sau in alte zone intime chiar daca asta nu are treaba cu reproducerea. laughing

Si pentru chiftelutacrocanta: Eu nu as bea niciodata dupa alt cineva indiferent daca imi e ruda. E si scarbos si nesanatos.

| NOname a răspuns (pentru Μădă0611):

Μădă0611: "Exista multi deviati/anormali care in timpul actului sexual te ating pe sani sau in alte zone intime chiar daca asta nu are treaba cu reproducerea."

Mădă, aşa, de obicei, am observat că se întâmplă să te ducă capul, însă nu le ai deloc cu sexul şi etichetele pe care le tot pui de "deviaţi" şi "anormali" sunt aiurea şi rănesc inutil. Poate ar trebui să guşti mai întâi din această etapă a vieţii, înainte să vorbeşti despre ea, înainte să dai verdicte şi să-i înveţi pe alţii ce să simtă şi cum să trăiască, spunându-le cât de anormali sunt, după părerea ta de mega-expertă. M-am plictisit de sexologi virgini, care suferă de tot felul de fobii şi preconcepţii.

Pentru mine una, faţă de persoana, de care mă simt atrasă sexual, nu există niciun fel de reţinere/scârbă, ci doar dorinţa totală şi nesfârşită. Mă face asta deviată sexual, pentru că aşa spune Mădă de pe TPU? 'Ete fâs!

| NOname a răspuns (pentru DumnezeuMaIubeste):

:)) http://www.tpu.ro/utilizator/abjnur/raspunsuri/
Da' ce bine ai paradiat-o! Puteam să jur că e Mădă. Exact aşa face şi ea. :))

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

Cand vorbesc despre sex, vorbesc doar din punct de vedere evolutiv, nu fac pe sexologul. Presupun ca pentru tine sinuciderea e anormala, nu? Ei, asa e pentru mine sexul practicat aiurea. Am zis de sinucidere pentru ca astea sunt instinctele primare, de supravietuire si reproducere. Si daca nu te-ai ataca la fiecare raspuns asemanator cu al meu, pe tema asta, chiar ai avea un argument impotriva crestinilor homofobi, dar e grele...

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

Iar eu, cum am spus, aş prefera să nu vorbeşti despre ceea ce nu cunoşti.

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

Daca e vorba de evolutie, cunosc.

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

Tratezi problema extrem de superficial. Sexul pentru specia umană nu e exclusiv pentru reproducere. Are multe alte funcţii.
Iar tu, când vine vorba de aceste lucruri, ai o vedere foarte îngustă (probabil şi din cauza lipsei de experienţă) şi tot ce ştii e "deviaţi", "deviaţi"...

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

Deviati nici macar nu e cuvantul meu, eventual il preiau de la altii "citandu-i", cel care ti-a raspuns prima data e un crestin de treaba, anormal folosesc eu, pentru ca e anormal, asa cum sinuciderea e anormala, asa cum pentru unii virginitatea e anormala, chiar si la 11 ani laughing, doar ca exista atatia nevirgini fara copii, dar fertili, incat e super amuzanta treaba.

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu văd nimic amuzant în faptul de a avea o viaţă sexuală, dar a nu avea copii.

Iar "deviaţi"...mă dor ochii, de câte ori l-am citit la tine. Deşi, într-adevăr, cu el îi atacai mai mult pe cei care au o orientare sexuală, care, conform ţie, e una anormală, deşi bine-mersi există în natură. laughing Cum spuneam, îmi eşti simpatică, dar eşti paralelă cu sexul.

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

Deviati nu e cuvantul meu, deci nu-l folosesc, decat daca il vad la altii si bat vreun apropo, si e doar la intrebarea respectiva. Daca te plictisesti, poti cauta si dai un copy-paste aici.

E foarte amuzant ca pentru voi e anormal sa fii virgin de pe la 15 ani in sus. Pentru mine e perfect normal daca nu te intereseaza sa ai un partener, sa ai copii, ca vrei sa iti ocupi mintea cu alte lucruri. Ca iti convine sau nu, sexul exista pentru a avea urmasi, asa ca daca il practici sau nu, e fix acelasi lucru daca nu ai copii.
Si vezi ca ma confunzi. Mereu am zis ca homosexualitatea e o dereglare hormonala, si ca de fapt o relatie homosexuala e una heterosexuala, deci i-am aparat, felul in care practica sexul e baiul, ei oricum nu au cum altel, dar in cazul celorlalti e vorba de toleranta la o anumita cantitate de hormoni, astfel se ajunge la alte lucruri.

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

"E foarte amuzant ca pentru voi e anormal sa fii virgin de pe la 15 ani in sus."

Pentru cine "voi" şi unde am afirmat o asemenea enormitate?

"dereglare hormonala"?

Te crezi o mare expertă nu doar în ale sexului, dar şi în ale hormonilor, identităţii de gen, orientării sexuale? laughing
În fine, Mădă, hai s-o terminăm! Ideea de ansamblu e că nu sunt de acord cu tine şi nu am chiar nimic cu virginitatea ta sau cu alte decizii personale, însă nu îmi place când încerci să te amesteci în vieţile celorlalţi, care nu te privesc, şi când îi judeci aiurea, doar pentru că aşa ai chef.

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

Nu trebuie sa fii expert, ci sa te duca mintea unde trebuie.
Nu te-ai intrebat de ce nu toata lumea e homosexuala, sau bisexuala, sau de ce exista homosexuali?

Daca ma amestecam in vietile celorlalti eram la categoria "dragoste si sex", dar nu raspund acolo decat daca e la alta categorie si apoi e mutata intrebarea, sau vad un raspuns al cuiva cunoscut, dar tu stii, tu chiar esti experta (y).

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

"Nu te-ai intrebat de ce nu toata lumea e homosexuala, sau bisexuala, sau de ce exista homosexuali?"

...iar tu o ştii, nu-i aşa? laughing

Suntem oameni, suntem diferiţi, împacă-te cu ideea şi nu mai despica firul în patru, mai ales dacă o faci prost şi mai laşi şi milioane de victime colaterale în urma chefului tău de a raţiona în public (aşa cum poţi)!

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

laughing ce victime?

Eu macar imi pun intrebari si caut raspunsuri, nu pe wiki, si daca vreau sa aflu ceva, nu scriu pe google gen "de ce e Romania saraca", de asta eu pot rationa mai bine decat altii.

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

"Eu macar imi pun intrebari si caut raspunsuri"

Aha, simultan lipind etichete aiurea, neîntrebându-te dacă răneşti.

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

Hai ca esti amuzanta cu ranitul altora si saracele victime inexistente. Depresia e o dereglare hormonala, e rusinos sa fii depresiv? A, in lumea ta, da, asa e in lumea crestinilor, depresia e de la diavol.

| T0T a răspuns (pentru Mădă0611):

"Sa bei lapte de la san e mega scarbos si am citit ca nici nu e indicat.
De asta nu intentionez sa am copii. laughing
Exista multi deviati/anormali care in timpul actului sexual te ating pe sani sau in alte zone intime chiar daca asta nu are treaba cu reproducerea."

Îmi pare rău de viața ta laughing Off, off...Nici nu mai știu dacă să râd sau să mă îngrijorez de astfel de persoane. Și când te gândești că practic copiii sunt mai sănătoși cu laptele mamei decât cu cel praf care a îmbolnăvit atâția bebeluși... Câtă imaturitate, mă întreb ce bărbat ar sta cu tine fără să îți atingă sânii laughing sau ce înțelegi tu prin plăcere laughing Sincer, mie mi se pare îngrijorător la ce mentalitate ai ajuns, ai cam ajuns în punctul în care să nu mai știi să îți trăiești cu adevărat viața, iar în final va fi un drum regretabil, reține ce ți-am zis acum. Un om fericit știe să se bucure de orice gest care îl poate satisface, mai ales dacă e sexual. Oare tu cât de fericită ești? Sincer, mi se pare că ai o viață anostă și monotonă iar mentalitatea asta te cam trage în prăpastie. Poate totuși o să tragi un semnal de alarmă tongue Nu ai idee câte am făcut eu și wow, om sănătos care se bucură de orice moment. Ce scop ai tu dacă nu te bucuri de aceste momente? Scopul tău e să nu iei anumite bacterii care oricum pot fi eliminate rapid de organism? Scopul tău e să fii redusă doar la stadiul de a supraviețui, nu de a trăi cu adevărat și de a profita de ceea ce ai? Mda, într-adevăr trist, păcat de tine.

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

Iar eşti pe lângă. De unde până unde am ajuns să comparăm depresia cu orientarea sexuală?

Ideea mea era că ar trebui să ai o bază super solidă, ca să-i numeşti pe nişte oameni dereglaţi (hormonal sau cum îţi vine). Nu devin dereglaţi hormonal, pentru că aşa spune Mădă şi încă nişte unii, care asociază orientarea sexuală cu boala. Pricepi?

Şi nu-mi vorbi de fanatici religioşi, când tocmai tu ai o mentalitate foarte similară cu a lor, care tot încearcă să vindece homosexualitatea, când nu e nimic de vindecat.

| Mădă0611 a răspuns (pentru T0T):

Da un click pe link-ul contului persoanei care a scris acel raspun si apoi pe link-ul contului meu.
Iar daca chiar vrei sa vorbim de lapte, doar laptele matern e bun pentru noi: https://viataverdeviu.ro/laptele-aliment-miracol-sau-otrava

Cand raspunzi la un mesaj, dai click frumusel pe "raspunde" de sub acel mesaj.

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

laughing Vezi ca ai facut homosexualitatea boala, plus ca eu n-am zis nimic de vindecat homosexualii, ci de inteles si acceptat. Sunt uimita de ce descopar, probabil asta e doar 1% din ce mai e, dar trebuie pastrate aparentele.
Dereglare hormonala e si nevoia de rontait ceva dulce.

Intrebari retorice:
De ce depresia ar fi o boala?
De ce intr-un cuplu homosexual un partener e feminin si unul masculin?

"oamenii sunt diferiti" laughing, sunt, dar asta nu e un raspuns la o curiozitate, dar cred ca nu e curiozitate, e doar aplicat filmulete si imagini de pe net, "sa fim buni, sa acceptam". Daca accepti fara sa intelegi, stii ca ceva nu e in regula, si accepti din mila sau obligatie. Am vazut undeva "firma x sustine femeile, angajand in numar egal cu barbatii", daca le sustii nu e nevoie sa mentionezi asta, pentru ca pentru tine sunt egali, dar daca mentionezi, inseamna ca nu sunt.

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

Ai nişte preconcepţii şi raţionamente super aiurea.

"De ce intr-un cuplu homosexual un partener e feminin si unul masculin?"

Nu e prima dată când te văd cu astfel de afirmaţii. Înainte să le faci, măcar studiază puţin realitatea! Sunt fel şi fel de oameni şi fel şi fel de cupluri. Nu sunt toate cuplurile la fel. Dar aşa e, când te iei după stereotipuri...

Eu nu accept nimic din milă sau obligaţie. Această este tot o prejudecată a homofobilor, în general, care se cred mai presus şi au impresia că acceptarea lor e cine-ştie-ce favoare.

Şi nu am făcut eu homosexualitatea o boală, ci tu, cu insistenţele tale, tot încerci să o faci.
http://dexonline.ro/definitie/dereglare
Când afirmi că ceva e defect, automat afirmi că e loc de reparare/reglare. Aşa că mai uşor cu afirmaţiile, te rog frumos. Adică, procedează cum consideri că e mai bine, însă de la tine am totuşi ceva pretenţii, pentru că ştiu că nu suferi de fanatism religios şi, deci, ai o capacitate de a pricepe şi de a fi fair-play ceva mai mare.

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

Studiaza-le tu si zi-mi ca gresesc, nu veni cu ce vezi pe net pe pagini care sustin homosexualii asa cum ii sustii tu. oh go on

Acceptarea mea inseamna sa nu-i pun de-o parte, ca in cazul anuntului cu "sustinem femeile".

DEREGLÁ, dereglez, vb. I. Tranz. și refl. A face să iasă sau a ieși din regimul normal, din funcționarea normală;
Au iesit din functionarea normala, ce nu e adevarat? Toata lumea are in subconstient dorinta (comanda in ADN de fapt) de a avea copii. Homosexualii nu pot avea fara inseminare artificiala, pentru ca altfel nu sunt atrasi de persoane de sex opus.

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

Iar vii cu generalizări prosteşti? Zău că m-am plictisit.

Nu totul se rezumă la procreare.
Eu, de exemplu, nu am de gând să am copii biologici şi nici nu nutresc astfel de instincte, dar asta nu înseamnă că automat nu am dorinţe sexuale. Ba chiar stau foarte bine cu ele.
Mai lasă-mă cu "normalul" tău şi cu ideile fixe! Suntem mult mai complecşi, flexibili şi diversificaţi decât îţi place să crezi.

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

laughing am aruncat un ochi pe intrebarea cu veganii.
"însă acesta nu este un motiv suficient de bun ca să mor de foame." lamurita. + am observat ceva, de fapt mi s-a confirmat, doar cei cu musca pe caciula se ataca. Ai zis ca eu ma bag in vietile altora si vreau sa le schimb ideile, vorbeai despre tine de fapt.

Faptul ca ai dorinte sexuale e dovada ca nutresti atfel de instincte, dar confortul psihic e mai important.

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

Da, că tu ştii mai bine ce simt...

Înţeleg că tot încerci să-ţi justifici faptul că e ok să fii toată viaţa virgină (nu spun că n-ar fi), dar acesta nu este un motiv suficient de bun, ca în procesul tău de a-ţi asigura confortul psihic (că tot vorbeai de el), calibrând normalul tuturor după normalul tău, să-i desconsideri pe toţi cei care se întâmplă să fie diferiţi de tine. Înţeleg că e firesc să fim egoişti, dar trebuie totuşi să existe o limită.

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

Nu imi justific nimic, sunt ok cum sunt, de asta nu ma ating vorbele altora, si nu-i desconsider pe cei diferiti, ci sustin normalitatea. Pentru mine exista instinct, hormoni (droguri naturale in cazul asta, dopamina de exemplu) si toleranta la o anumita doza (de asta trebuie sa stii), pe care o sa vrei sa o maresti, ajungand la sex in 3, in 10, in cati s-ar putea, la folosirea nu stiu caror obiecte sau chiar animale. Eu nu ma uit la filme porn0, nici secvente, ca stiu ca odata intrata o informatie in creier, numai boala sau moartea o mai sterge, dar mi-a zis cineva ca a vazut o secventa cu o fetita facand sex (daca se poate numi sex) cu un cal. straight face Pot sa amintesc asta pentru ca n-am imagini de genul in minte, deci nu imi pot imagina asa ceva, dar la asta duce sexul practicat de la varste fragede, cu orice, oricand si oriunde. A nu se intelege ca oamenii o sa inceapa sa faca asa, ci unii o sa faca filme asa si o sa le dea altora idei. Eu stiu ca odata pus piciorul in afara drumului, directia e doar in aratura, si daca ar merge doar ei, as fi super fericita.

| T0T a răspuns (pentru Mădă0611):

Interesant laughing

"Cand raspunzi la un mesaj, dai click frumusel pe "raspunde" de sub acel mesaj."
Pentru cel ce a dat acel răspuns, asta am și făcut. Cred că am dat pentru acea persoană și am apăsat pe acel "răspunde", se observă clar numele în paranteză.

| Mădă0611 a răspuns (pentru T0T):

E alt cont, verifica. Are numele si imaginea mea, dar nu-s eu. Asa se intampla cand rapunzi la categoria religie unde misuna crestini "inteligenti", ti se cloneaza contul.

| T0T a răspuns (pentru Mădă0611):

Eu încă mă întreb cum au reușit să pună acel nume. Probabil la acel ă, au luat un caracter din alte limbi poate alte coduri ASCII.

| Mădă0611 a răspuns (pentru T0T):

L-a mai clonat o data si a pus o in loc de 0.

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

Deşi nu eşti o fanatică religioasă, în privinţa acestui subiect pari a fi una (extrem de pudică, limitată, rigidă şi încleştată în prejudecăţi).

| Mădă0611 a răspuns (pentru T0T):

Apropo, tu acum ai raspuns raspunsului care incepe "am aruncat un ochi pe intrebarea cu veganii.", daca dai click pe (ordonare) dupa relevanta, discutia e fara rost. Asa ca pentru a avea rost, dai click pe "raspunde" de sub mesajul caruia raspunzi.

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

Organismele vii sunt limitate, daca uita, le reaminteste universul, motiv pentru care eu nu incep vreo campanie, dar ma bucur cand lucrurile sunt asezate la locul lor, chiar daca e multa suferinta. big grin Singurul bai e ca in placerile celor nepudici, nelimitati, nerigizi si neinclestati in prejudecati pica multi inocenti.

| Kaℓi a răspuns:

N-am nicio problema sa beau dupa cei din familia mea. Sau dupa prietenii cu care ies la baut. Uneori ne incurcam canile de cafea la serviciu, nu face nimeni icter.
N-as bea dupa un om murdar, sau pe care il stiu bolnav. N-as bea dupa o fufa rujata strident sau dupa cineva cu dintii stricati.

| Kaℓi a răspuns:

Dar de ce repeti "sticla de suc"?
Mi s-ar parea mai normal sa te referi la apa. Nu stiu de ce happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru Kaℓi):

Si cuvantul cheie de astazi este... "sticla de suc"!

| RAY a răspuns:

Eu nu beau din sticla si din pahar

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Unele persoane imi mai iau "sticla de suc" si incep sa "o savureze". Eu unul nu prea fac asta. Poate decat cand imi este foarte sete.

| LoveSleep a răspuns:

Aveam la liceu o sticlă pe care o umpleam cu apă de la robinetul din baie din care beam jumătate clasa după ce veneam de la sport. Cred că 2 ani am băut din ea. Și n-am nimic, încă respir.
Oricum, aș putea bea dintr-o sticlă găsită pe jos la groapa de gunoi, n-am nicio problemă cu asta.

| Florentina9210 a răspuns:

Nu prea obisnuiesc. Beau doar dupa MINE!

| ubox7007 a răspuns:

Pui niste intebari tampite, nu iti e scarba de cei pe care ii cunosti pentru ca ai impresia ca ii cunosti si ca sti ce au si ce nu, in schimb in subconstientul tau cand e sa bei dupa un strain apar intrebari, cred ca sti si tu care.

| Florentina9210 a răspuns (pentru ubox7007):

Nu pune intrebari ''tampite'', tipul vrea sa stie cat mai multe.

| daniel33441 a răspuns:

Familia o cunosti, imparti acelasi sange si de obicei le stii starea de sanatate, persoana iubita la fel.ii stii starea de sanatate, faci dragoste cu el/ea.practic sunt persoane apropiate cu care imparti cam tot pe cand la strain nu stii pe unde se duce cu cine umbla si ce face.

| madaliaelena212003 a răspuns:

Depinde cum vezi persoana...adica in familie stii ca na fa ut nimic prostesc cu guraa...pe când la străinii nu prea stii