| c0nstant1n a întrebat:

Oglinda oglinjoara, care este cea mai pitica fata din TPU? (doar pentru fete)

Buna.
Ma numesc Constantin, si imi plac fetele scunde. Fosta mea iubita avea 1.57m inaltime la cei 17 ani ai ei. Apoi inainte de ea, prin facultate inainte de asta ma indragostisem de o fata cam tot pe atata.

Dar in rest, n-am mai cunoscut "sticlutele cele mici cu esentele cele tari"... Majoritatea fetelor cu care vorbesc au 1.64 m in inaltime in medie.

Eu am 1.93m la cei 28 de ani ai mei.
Daca imi raspundeti in comentarii, scrieti inaltimea si varsta. Eu o sa va adaug si poate ne vom imprieteni. Va pup pe toate oricum!
(prima mea intrebare - sunt nou pe TPU.)

Răspuns Câştigător
| Mussette a răspuns:

1,58 m si 21 de ani. Inca se mai gasesc "sticlutele mici cu esentele cele tari"batting eyelashes

(asta da intrebare de introducere pe TPU smug)

| c0nstant1n explică (pentru Mussette):

Vai de mine... sa ma reculeg...

Deci eu de obicei pun atatea ceasuri sa sune sa ma trezeasca, si o fac greu oricum. Azi insa a fost ceva special. Cand ti-am citit raspunsul si am simtit ca ma umplu de Lumina - vai! - cata pofta de viata mi-ai dat!
Si daca citesti ce commenturi mi-au dat doua "feministe", ai sa vezi cat de rea este Lumea, care pentru mine, parca din totdeauna a incercat sa ne impiedice sa ne cunoastem. Ce ma bucur ca am luptat!

Iti ofer fundita si inima mea pe tava! Simt din toata fiinta mea ca le meriti! Esti atat de frumoasa... Ti-am citit si celelalte commenturi. Daca dau toate incertitudinile mele la o parte, cred ca pot sa iti spun deja ca te iubesc!

Si n-am sa ma opresc aici. Iti dedic aceasta melodie!
http://www.youtube.com/watch?v=Qz2J0ZivptI

Si ca sa folosesc terminologia ta, imediat dupa ce ti-am citit raspunsul, am inceput sa "pulsez" :-> :">

| Mussette a răspuns (pentru c0nstant1n):

Ms! big grin

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru c0nstant1n):

Ai grija cum te reculegi sa nu pierzi ceva pe acolo. Tu dormeai cand ai citit raspunsul ei? Sau cum naiba te-ai trezit? Stai usor romeo, cum,, toata lumea''? Ce a zis cineva, ceva impotriva? Cu cine naiba ai luptat ca tu esti ala care le de raspunsuri ''agresive,,. Sau tu lupti impotriva ta? Invata sa accepti si parerea altora, e si dreptul lor sa o spuna.

| c0nstant1n explică (pentru FABULOSUL6000):

Hai sa-ti explic care e faza cu "complexul".
Tu apartii de biserica aia a "intelectualilor" in care cuplurile sunt formate dintr-o Feminista ca MouveRose sau ca aialalta cu ciorile care au comentat pe aici... si un fatalau care le suge tocul. E un matriarhat in esenta care se inchina la un zeu abstract numit "stiinta". De altfel, cand ascultii rock si ii auzi pe aia, auzi de fapt copiii neglijati de mamele lor feministe, care ajung fatalaii din generatia urmatoare. Nu stau sa explic ciclicitatea acestei secte.

Acuma eu nu sunt nici spre 50 cent. E doar faza ca eu nu practic Matriarhatul vostru din secta voastra, clasa de mijloc sau cum o mai numiti voi.
Asa ca va rog, nu-mi bagati religia voastra pe gat. Vreau sa ne ignoram reciproc si nu ma deranjeaza daca va credeti rasa pura sau eminenta intelectuala, cum e la voi la intelectuali.

Am zis ca imi plac fetele scunde, asta e gustul meu. Am intrebat, am gasit, acum sunt fericit. Simtiti nevoia sa va razbunati? Incercati sa fiti si voi fericiti. Luati-va de feminista si fatalau si traiti fericiti si voi ^_^

43 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

laughing
Asa cevaaaa! big grin

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu vezi ca esti penibil? La cei 28 de ani ai, stai pe un site in care predomina copii si incerci sa-ti cauti femeie.Nu esti in stare sa faci asta in realitate, de asta iti incerci norocul pe net.E cea mai josnica tehnica de abordare.
Si ca sa-ti raspund la intrebare, sa nu zici ca-s nesimtita, am maxim 1, 60,in sosete.

| c0nstant1n explică (pentru DarkOrbitMoon):

Ok. am citit opinia ta si ti-o respect chiar daca nu sunt de acord cu ea. Imi pare rau ca esti suparata pe mine din acest motiv. Tonule este destul de evident sa nu tin cont de el. Tot ce pot sa fac este sa sper ca e o neintelegere.

Pretuiesc in schimb ca ai declarat ca nu vrei sa fi nesimtita si am sa ma bazez pe asta.
Imi place ca ai 1.60 in sosete si am ascultat si eu genul de muzica de pe blogul. Mi-ar placea sa cunosc o fata ca tine.

Revenind insa la ton... eu in fum si cu muzica la maxim nu o sa te caut sa stam de vorba. Si nici la biblioteca. Si nici la opereta. Si faptul ca nu tin prieteni si anturaj superficial pe care sa ma "ramific" ca sa cunosc lume noua, este in esenta o decizie pe care n-o mai dezgrop.
Prefer sa-mi aleg singur oamenii si structura mea sociala nu sa mi-o aranjeze sistemul si oricum nu cred ca te-as fi gasit niciunde altundeva decat aici.

Si mai stiu ca oricine ar trece peste prejudecatile virtuale si m-ar aprecia la acest nivel, de individ fara BMW negru, fara patratele, fara spate, fara anturaj, fara curaj, fara tupeu, fara papagal, fara vrajeala, fara cariera, fara haine de firma, fara binecuvantarea Lumii... pot sa am incredere ca va sta cu mine pentru ceea ce sunt eu la baza, nu pentru ceea ce am dobandit pe parcurs de unul singur cat am fost un "ciudat" pentru Lume.
Iar eu la baza sunt un cavaler de basm si un june tarzior care mai devreme sau mai tarziu va rupe vraja Lumii si va ajunge oricum, un Barbat.

Acum spune-mi: mai vezi ceva josnic in toata treaba asta?

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru c0nstant1n):

"Iar eu la baza sunt un cavaler de basm si un june tarzior care mai devreme sau mai tarziu va rupe vraja Lumii si va ajunge oricum, un Barbat."
Sigur, sigur, ajungi barbat. Daca n-ai reusit sa faci asta pana acum, nici nu vei reusi.
Ma plictisesti cu aberatiile tale fara sens.

| c0nstant1n explică (pentru DarkOrbitMoon):

Sufletul tau a zis "sa-ti raspund la intrebare, sa nu zici ca-s nesimtita"
Orgoliul tau a zis "Sigur, sigur, ajungi barbat. Daca n-ai reusit sa faci asta pana acum, nici nu vei reusi."

Ai doua stari de spirit diferite, si cred ca e la mintea cocosului si oricine vede ca una din ele e simtita si vulnerabila iar alta e nesimtita si agresiva.

Nu imi place cand orgoliul se foloseste de suflet, doar sa atraga un om sincer ca mine sa il loveasca cu un refuz, din nou si din nou, daca asta iti era intentia (sa zicem, de exemplu, ca poate si tie iti place sa fi libera sa joci barbatii dupa degetul mic prin senzualitate sa iti demonstrezi ca esti mai frumoasa decat competitia iar barbatii dominanti care pun punctul pe "i" iti strica tie jocul, ca de obicei asta e motivul)

Eu acum sunt la jumate, dar daca tu-sufletul nu ai de gand sa revi cu picioarele pe pamant si sa te stapanesti cand imi vorbesti (sufletul, nu defensiva ascunsa in spatele unui orgoliu ofensiv) imi permit sa iti intorc spatele si sa te las sa continui ca nu exista barbati care sa merite (sau chiar sa mergi pana acolo unde sa zici ca nu exista Dumnezeu, ca iubirea e o prostie. etc).

Ai vazut ca sunt sensibil cand dau de tine si te apreciez cand imi vorbesti tu, nu orgoliu. Fa-o mai des. Pentru ca am si eu o rabdare sa ma joc jocul tau si gandeste-te ca gandeste-te ca mi-a luat doar 7 ore de cand am pus intrebarea sa gasesc o fata ca tine, asa "josnic" cum crezi ca a fost gestul meu (dar eficient in logica).

Te rog alege o stare de spirit din cele doua sa stiu cu cine vorbesc de acum in colo si daca mai continui. Rasplata in caz ca iti calci pe orgoliu de la mine e una spirituala, nu materiala. E amicitia mea...

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru c0nstant1n):

Ce raspuns stupid ai putut sa-mi dai.
Fugi de aici, cu fiecare raspuns pe care mi-l dai imi demonstrezi ca ai o forma grava de nanism tiroidian.
Nu-mi mai raspunde, deja esti stresant si enervant.

| c0nstant1n explică (pentru DarkOrbitMoon):

Orgoliul deci. Bafta

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Stai linistita ca nu comportamentul tau sau educatia il deranjeaza pe el. Se simte slab in fata fetelor care ii depasesc standardul de inaltime pe care l-a impus si vrea sa compenseze in fata ta prin vorbe ''dure,,. Daca ziceai ca ai 1.60 nu mai conta cum vorbeai, se simtea superior. Vai de pitica aia care nu o sa se poata impune in fata lui. Ce are el se mai numeste si,, complex de inferioritate,,. Vrea sa domine tot ce considera el mai puternic in mintea lui.

| AtateaConditii a răspuns:

1,65. laughing tu la 195 si una de 150 trebuie sa isi ia scara dupa earolling on the floor

| c0nstant1n explică (pentru AtateaConditii):

Dar e mai usor pentru un baiat inalt sa se puna in genunchi in fata ei sa o sarute, decat sa se care ea cu scara thinking Eu fac si d'astea cu cine merita happy

| AtateaConditii a răspuns (pentru c0nstant1n):

Daca vrei sa iti belesti genunchii, treaba ta.

| c0nstant1n explică (pentru AtateaConditii):

Consider ca in numele Iubirii se merita sa dau tot ce e mai bun din mine (trup si suflet) happy Daca persoana stie sa aprecieze

Răspuns utilizator avertizat
| Foxyyyy a răspuns:

18 ani - 1.60

| c0nstant1n explică (pentru Foxyyyy):

Multi inainte Foxyyyy... y (: Multumesc pentru raspuns :*

| Madayna a răspuns:

Fata de tine chiar sunt pitica, am 1, 70 la 21 ani.

| c0nstant1n explică (pentru Madayna):

Ododod happy Multi inainte Madalina!

Dar sa stii ca am mai vazut baieti inalti prin facultate la arhitectura. Si prin metrou mai dadeam de cate unu cu care ma masuram din perspectiva sa vad cu coada ochiului pana la ce nivel ajunge comparativ cu barele de care se tin pasagerii.

Mai aveau echipele de basket cate un pivot chiar si cu un cap mai inalt ca mine in liceu cand ma duceam in competitie, de se misca in reluare dar tot iute ajungea. Nu sunt eu chiar cel mai inalt.
Dar si in general, viata mereu te pune fata in fata cu un nas mai mare ca tine sa nu te crezi tu cel mai cel :p

Iar 23 de cm diferenta ii poti injumatatii usor cu un pantof cu toc inalt. Nu sunt chiar asa inalt fata de tine happy

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

Am 1, 74 la 14 ani. PS: Stiu ca sunt mica, dar eu doar raspund la intrebari. happy

| c0nstant1n explică (pentru MaNuela_RoMina_1999):

Multi inainte! Nu stiu daca "mica" e ceea ce mi-ar veni in minte daca te-as vedea. Esti cat mama de inalta tongue
Am fost si cu fete inalte inainte s-o cunosc pe fosta. 1.70 mai era un prag happy

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns (pentru c0nstant1n):

Multumesc! happy Si sper sa-ti gasesti o noua iubita. happy

| c0nstant1n explică (pentru MaNuela_RoMina_1999):

Aww. Mersi mult! esti o dulce big hug
app. vezi ca ti-am dat un raspuns si eu la intrebarea ta, si vreau fundita pentru ca melit :3

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns (pentru c0nstant1n):

Da, am vazut si normal ti-am raspuns inapoi, dar calculatorul meu nemaipomenit a sters raspunsul. >sad

| AnDrIcI a răspuns (pentru MaNuela_RoMina_1999):

Esti mica, ha?! Eu la aproape 14 ani am doar 1, 51, si sunt baiatwinking

| c0nstant1n explică (pentru AnDrIcI):

Bagi baschet sau la volei, faci aerobica. Mananci carne, branza, oua, lapte si tot ce are proteine si calciu. Eu de asta am crescut asa mare (mai putin de aerobica de care nu m-am tinut ca ma plictisea).
De cand eram mic ma puneau ai mei sa stau lipit de tocul usii, si mereu imi notam pana unde mai crescusem de la an la an.

Ai doar 14 ani. Am avut colegi care la varsta ta erau tot asa de inalti ca tine si cand m-am reintalnit cu ei dupa ani si ani, nici nu-i mai recunosteam la cat de mult se inaltasera. Eu m-am inaltat doar cu 5 cm de cand am terminat a 8a.

Dar asta nu conteaza. Conteaza doar daca atunci cand vorbesti cu o fata ai incredere in tine si stii sa asculti ca s-o faci pe ea sa se simta ocrotita, nu impovarata. Si asta nu tine de inaltime happy

Vezi ca am zis ca intreb doar fetele, dar te iert :p Pace tie frati-meu si sa fi iubit >big grin

| AnDrIcI a răspuns (pentru c0nstant1n):

Wow. Multumesc enorm pentru raspuns happy

| c0nstant1n explică (pentru AnDrIcI):

Cu placere! ^_^ #brofist

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns (pentru AnDrIcI):

Prin "mica", ma refeream la varsta ca am 14 ani. Si baietii se dezvolta altfel fata de fete, o sa mai cresti.winking

| c0nstant1n explică (pentru MaNuela_RoMina_1999):

Adica cu alte cuvinte m-ai facut imatur? laughing Hai sa iti zic eu...

Pentru mine "varsta" e doar o constructie sociala a acestor timpuri. Un obicei ocult luat dupa observarea Soarelui. Inainte, un tata putea sa-si dea fata la maritat dupa prima menstruatie, in functie de cum a lasat Dumnezeu pe fiecare. Diferenta de varsta ar fi asigurat ca femeia asculta de barbat si nu prea-curvea.

Acuma de teama ca prea mult control dat barbatului strica, se "sexualizeaza" copiii de mici prin cultura Pop si dansuri "moderne", se baga in mancare hormoni care grabesc pubertatea la fete, moda impune portul de haine din ce in ce mai scurte si mai stramte, cosmeticele sunt bagate in licee prin "reprezentanti" care le vand ca drogurile, in Codul Penal se da voie golanilor sa strice fetele, la tele nu vezi nici un film de dragoste in care protagonistii sa se pastreze pentru noaptea nuntii sa existe repere... si se inaspresc sanctiunile contra barbatilor care in liceu au fost cu poezii si acum vor sa le-o ia inainte golanilor care stiu doar "vrajeala" big grin
Asta cu "varsta"!

Si acum sa-ti spun si cu dezvoltarea diferita a fetelor si baietilor:
-Baietii destepti devin bogati, le creste barba, invata singuri ceea ce golanii preiau prin traditie superstitioasa, devin increzatori in sine si atragatori.
-Fetele frumoase devin mai putin frumoase, si vor incepe sa scape de libertate cand o sa le fie din ce in ce mai greu sa si-o vanda in schimbul sigurantei sociala sau pe. ha! iubire happy Sau dezvolta o cariera, si mai amana pana la iesirea la pensie statul intre 4 pereti la un televizor.

Mi-am masurat IQ-ul meu la MENSA si ar da ca. din 10 baieti care si-l masoara, 9 sunt mai prosti ca minebatting eyelashes

| biafresh a răspuns:

Am 1.64 happy

| c0nstant1n explică (pentru biafresh):

Ododod ^_^ cea mai lunga relatie a mea a fost de doi ani si tipa avea fix atat happy

| MauvaisRose a răspuns:

Deci tu alegi tipe cu care sa fii doar daca iti convine inaltimea si crezi ca doar fetele scunde sunt vulcanice?

| c0nstant1n explică (pentru MauvaisRose):

Dar mie imi place sa fiu eu cel "vulcanic" intr-o relatie... fetele scunde imi plac ca sunt mai "oceanice" :p Cand ne intalnim iese fum si nastem continente

| MauvaisRose a răspuns (pentru c0nstant1n):

Pai ai zis ca virgula cauti fete scunde ca esentele tari se tin in sticlute mici.
esentele tari din cate stiu eu sunt caracterele vulcanice, ale dreacu.
mai bine zi ca virgula cauti fete scunde ca-ti place sa le domini pana nu mai stiu cum le cheama sau ma rog, sa le protejezi.
ca astea sunt un motiv bun sa le preferi, nu sa o bagi p-aia cu continentele, ca sunt oceanice ca nu stiu ce.

| c0nstant1n explică (pentru MauvaisRose):

Era o expresie. "Esentele tari vin in sticlute mici". Am zis ca imi plac fetele scunde, n-am chef sa stau sa ma explic de ce. E gustul meu, si atat! Cine esti tu sa ma judeci?

Am cerut varsta si inaltimea si tu vi sa iti impui conceptele tale, ca ar trebui sa ma simt atras de tine probabil si ca ar trebui sa imi fie rusine daca nu reusesc sa ma simt atras.
Invata sa respecti si pe cei din jur care nu gandesc ca tine. E libertatea fiecaruia sa aleaga ce vrea, ce ii place.

Si chiar daca nu esti genul meu, jumatatea ta trebuie sa existe. Mai cauta.

Eu acum am incheiat discutia cu tine pe tema asta si o sa ma intorc la intrebarea mea. Poti sa raspunzi si tu daca vrei, nu ma supar. Pace tie!

| TkSonia a răspuns:

Am 14 ani și 152? Sunt și timida

| TkSonia a răspuns:

Am 14 ani și 152 cm? Sunt și timidă

| Andreea_Monica_1978 a răspuns:

1.39 la 13 ani laughing (Doar am raspuns la intrebare ca nu am ce face )

| Deea4Deeutza a răspuns:

17 ani - 1.65 m

| c0nstant1n explică (pentru Deea4Deeutza):

Multi inainte Deea happy
Toti anii cat am fost in liceu am fost indragostit lulea de o fata cu numele tau :p
Din cauza ei am invatat sa scriu poezii si profesorii chiar le apreciau cand le mai citeam cate una la meditatii :p