| razadeluna a întrebat:

Pe voi de la ce varsta v-au lasat parintii sa beti bere / sau alte bauturi alcoolice?

7 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

In jur de 16 ani, dar bineinteles, nu mi-au dat voie sa beau pana nu mai stiu de mine. Nu prea m-a tentat alcoolul, oricum, iar in momentul de fata nu consum deloc.

| Sociopat a răspuns:

Ai mei au avut incredere in mine si m-au lasat sa decid singur la ce varsta o sa incep sa beau.La 16 ani am inceput, la fel si cu drogurile.Nu eram chiar clasicul copil tampit si batut in cap care face orice sa fie cool si ai mei stiau asta asa ca m-au lasat in pace.

| mont a răspuns:

Nu m-au lasat.

| Romeo44 a răspuns:

laughing)pai trebuie sa stie? Ai mei stiu ca beau de la 15 ani si nu au zis nimic, doar sa nu ma imbat, dar asa 2-3 beri merelaughing

| Iamnotme a răspuns:

La aproape 14 ani am intrat în comă alcoolică, dacă nu intram, probabil acum mă lăsa mama să beau laughing)))))

| Winchester308 a răspuns:

Pe la 14-15 se stia deja ca beau bere cand prind ocazia(si cum aveam bere prin casa mai mereu tot mai mereu prindeam ocazia.)
La 15 aproape de 16 m-am imbatat prima data de putea a alcool toata camera si abia ma mai tineam sa nu ma loveasca racheta din dreapta in timp ce ii ziceam lu' bunica cum sufeream din dragoste...
Nu o mai gasesc la intrebari respinse, ca in timp ce ma plimbam sa le vad am dat peste una de care nu-mi aminteam : o declaratie de dragoste scrisa mai mult cu cifre ce n-avea sens laughing.Am pus-o cand eram beat, nu mi-am mai amintit de ea, ma mir ca am putut tasta rolling on the floor
Nici atunci nu mi-a zis nimic, a ras maica-mea cand a auzit de aia cu suferitul din dragoste.
Deci se stie de pe la 15 ca beau bine cand apuc.

| claudia511 a răspuns:

Ce nu stii nu te omoara. Pe la 16 cred.