| chiftelutacrocanta a întrebat:

Poti iubi un om daca nu-l cunosti aproape deloc?

9 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Pentru o persoană pentru care contează doar aspectul fizic, cred că da.

| RAY a răspuns:

Iubirea e ceva care e asa complexa ca intrebarea ta mann nu poate avea raspuns, mie personal mi-a placut de o fata mult fara sa o cunosc real deloc, desi e asta o iubire? poate nu, poate da, poate nu stim ce e iubirea, iubirea e ceva ce e incredibil dar adevarat nu-i vad logica in evolutie, adica sa te faca sa te sinucizi ca nu esti cu ea nu are sens evoluativ din contra trebuie sa faci sex des nu sa plangi dupa una desi nu are sens in fine

| OldSoul a răspuns:

Iubirea este irationala.
Deci da, poti iubi si un om aproape necunoscut.

| Florentina9210 a răspuns:

Depinde cu ce gandim. Cu mintea sau cu sufletul.

Răspuns utilizator avertizat
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Iubirea apare cu timpul.
Daca cunosc o persoana anume de care imi place, o simpatizez de ceva timp si stiu niste lucruri despre ea atunci acea relatie ar duce undeva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La un anumit nivel da.
Gen cand esti fanul unui artist a carui muzica te-a ajutat mult. Vreun scriitor eventual. Insa, desigur ca o astfel de iubire e mai mult orientata pe creatiile lor, nu pe ei ca persoane. Dar poate insemna acelasi lucru. Ca doar sa n-o sa iti iubesti scriitorul preferat dupa ce fel de mancare prefera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,e doar o iluzie.
Poti vedea in club o fata foarte frumoasa,atragatoare si cand te apropii de ea sa vezi ca nu stie sa vorbeasca corect, ca e narcisista, ca e imatura, needucata, rea, geloasa, manipulatoare ...etc la infinit.
Necunoscand o persoana poti fi atras doar de felul in care arata si vestimentatie.Si evident nu putem numi asta dragoste, ci atractie sexuala.Cand gandesti cu capul celalalt, aia nu e dragoste.
Dragostea inseamna in primul rand incredere, incredere la cel mai mare nivel, sa ii poti spune orice si sa stii ca va incerca sa te ajute pana va reusi.
Sinceritate, o relatie deschisa, in care nu se ascunde nimic.
Devotamentul e foarte important.
Asta inseamna pentru mine iubirea.

| JetBlueJet a răspuns:

Dragoste la prima vederebatting eyelashes Cred in asta :3
*Ar fi un fel de "indragostit/a lulea", apoi diferenta dintre dragoste si iubire nu-i mare. Deci cred ca da, poti.