| anonim_4396 a întrebat:

Prin ce esti diferit fata de ceilalti?

Răspuns Câştigător
| SomeoneElseWhoNobodyKnows a răspuns:

Aceasta intrebare ma duce cu gandul la alta intrebare si anume ''Cine sunt EU?''

18 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Polaris a răspuns:

Cine începe să caute diferențe între el și restul oamenilor, cine se gândește câtuși de puțin la asta, și care la fiecare situație se dă mare cât de special este el în gândire și caracter, este evident amuzant, dar nu demn de luat în seamă.
Sau căzând în extrema cealaltă, cine se crede centrul normalității și devine un fel de X-fob pentru orice X aparține mulțimii oamenilor care nu sunt pe arhetipul subiectului acestei propoziții, este amuzant, dar nedemn de luat în seamă.
În concluzie, sunt foarte diferit și ai mei mă iubesc mai mult decât te iubesc ai tăi, dar modest cum sunt, să știi că sunt normal, dar așa, uite, venind vorba...

| OnuOnulică a răspuns:

Prin caracter...am un altfel de caracter fata de multi oameni...

| Jipa95 a răspuns:

Arat diferit laughing

| Wøodenpints a răspuns:

Nu-s. Io-s ăla singurul om comun. Îi las pe restul să se creadă unici și diferiți. Pentru că orice cretin care nu reușește să iasă din turmă se crede unic și diferit "în felul lui". Adică o chestie care susține că există deși nu o poate demonstra.
Sunt sătul de atâta unicitate pe capul oilor.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Totul, de la personalitate pana la aspect.

| Duucu a răspuns:

Punct de vedere.
Nu incerc sa ma laud, de aia as prefera sa spuna altcineva asta despre mine. Desigur, nu pot observa situatia din exterior, deci poate gresesc.

| Sociopat a răspuns:

Sunt adorabil, dulce si am par pe buci.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiind un om mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin tot si toate-sunt unicata! : )

| Deliiiia a răspuns:

Amprente,aspect,mod de gandire... toata lumea difera de ceilalti in privinta acestor aspecte.

| anonim_4396 explică (pentru Deliiiia):

„Imi permit" sa te cotrazic aici. Nu toata lumea e diferita. Ai auzit de „ efect de turma "? Eu sincera, urasc acest „efect de turma". Ne luam dupa altii la stilul de imbracaminte, la gandire, aspect. Nu mi se pare corect. Dam dovada ca suntem niste nimicuri *parerea mea* daca ne luam dupa altii. Si da, mai sunt oameni care au o gandire diferite, aspect, stilul de moda diferit, dar, adesea, acele persoane (indivizi) sunt cele mai criticate si vorbite pe la spate. Mnah... aici intervine generatia care (numita de cineva) *fucked up*.

| Deliiiia a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog spune-mi 2 oameni identici pe lumea asta ca aspect, infatisare, comportament si mod de gandire si te voi crede.

Omul se integreaza in societate respectand norme de imbracaminte, comportament, adoptand anumite caracteristici ale colectivului, insa acestea sunt doar caracteristicile individului normal, nu inseamna ca oamenii sunt robotei identici. Crezi ca daca dintr-o data te-ai imbraca in frunze si ai vorbi intr-o limba stiuta doar de tine ai fi diferit si original? Nu, doar ar arata lipsa capacitatii tale de a te integra in societate.

| anonim_4396 explică (pentru Deliiiia):

Sunt diferiti indivizi, care, copie alt individ. Nu pot sa-ti dau un exemplu anume pentru ca, nu i-ai cunoaste, nu stai in orasul meu sa-i cunosti. ( e logic ) Eu * mi-am permis* sa-mi exprim parerea asupra raspunsului tau. Repet: * e pararea mea*. Asta nu inseamna ca si tu ai aceeasi parere. Parerea mea mi-am exprimat-o mai sus, nu mai are rost sa repet o data. Oricum, sunt de acord cu ceea ce ai scris, dar nu in totalitate. Bafta! c:

| FashionKitty a răspuns:

Desi fiecare dintre noi e diferit de celalalt asta nu inseamna ca nu exista niste tipare. Personal oamenii ma cred ciudata, dar practic eu i-am facut sa creada asta. Uneori ma diferentiez de restul doar prin modul in care vad eu lucrurile care de obicei e altfel. Imi place sa am propria parere, nu "ce crede majoritatea". Mi se pare ok sa ai ceva care sa fie specific tie, sa iesi in evidenta prin ceva, de preferat ceva pozitiv.
Numai bine happy

| Lorde92 a răspuns:

Prin caracter.

| SerenaSmiley a răspuns:

Bunatate