| SuckDreamLoveH a întrebat:

Prostia! Calitate sau defect?

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

De ce ar fi mai bine? putina minte ar ajuta sa alegi alaturi de cine o sa mori, macar... happy
Am citit undeva (nu mai stiu unde) ca singura certitudine si totodata singura tristete a prostului e ca stie ca prostia nu e, totusi, o calitate happy (this doesn't sound good for me) big grin
Eu stiu ca prostia e un fenomen natural, ca e indestructibila si omniprezenta, ca provoaca o mare mandrie posesorului si ca daca e dublata de rautate, devine periculoasa. Asa ca nu o sa ma convinga nimic si nimeni ca e o calitate.

17 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Nu cred ca exista vreo situatie in care sa fie o calitate.

| NOname a răspuns (pentru Kaℓi):

...se apropie un meteorit de Pământ, nu mai e nimic de făcut, vei muri inevitabil şi e mai bine să fii prea prost ca să o înţelegi.
Sometimes... ignorance is bliss.

| NOname a răspuns (pentru Kaℓi):

Ei, modesto, scenarii ipotetice în care prostia ar putea părea o calitate se pot găsi multe. Eu am dat doar un exemplu, în ideea că puţini ar vrea să-şi petreacă ultimele clipe de viaţă plini de griji, temeri şi regrete. Parcă e mai acceptabilă o moarte rapidă şi neaşteptată, fără stres inutil, mai ales că şi toţi cei dragi mor odată cu tine şi oricum nu poţi să schimbi nimic.
Dar poate greşesc şi ai dreptate, depinde de perspectivă.

| Kaℓi a răspuns (pentru NOname):

Mi-am dat seama pana la urma ca ai dat replica la primul meu raspuns, nu la intrebarea in sine happy

| NOname a răspuns (pentru Kaℓi):

Aha.hee hee

| Kaℓi a răspuns (pentru NOname):

winking

| Kaℓi a răspuns (pentru NOname):

De ce ar fi mai bine? putina minte ar ajuta sa alegi alaturi de cine o sa mori, macar... happy
Am citit undeva (nu mai stiu unde) ca singura certitudine si totodata singura tristete a prostului e ca stie ca prostia nu e, totusi, o calitate happy (this doesn't sound good for me) big grin
Eu stiu ca prostia e un fenomen natural, ca e indestructibila si omniprezenta, ca provoaca o mare mandrie posesorului si ca daca e dublata de rautate, devine periculoasa. Asa ca nu o sa ma convinga nimic si nimeni ca e o calitate.

| sappy a răspuns:

Incontestabil defectul principal al omeniri!

| T0T a răspuns:

Calitate si defectwinking

| Fatamuntilor a răspuns:

DEPINDE SucktUp, DEPINDE!
Din punct de vedere a persoanei respective ar putea fi o calitate.
Din partea celorlalti ar putea fi un defect!

Răspuns utilizator avertizat
| Fatamuntilor a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Corect!

| KillMePlease a răspuns:

Sau. smug

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Prostia...
Mediu de viață: in capul oamenilor.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Nu cred ca poate fi calitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostia este un dar si trebuie orcrotita.Mai tarziu ai sa ajungi sa iti spui "ce n-as da sa fiu iar prost, sa-mi pot da cu parerea despre orice, fara retineri, fara avalanse de contradictii."

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

Nimic mai groaznic decat prostul cu pareri! happy

| TrololollPrettyDevil a răspuns:

Calitate pentru unii. Fara prosti viata ar fi plictisitoare.