| anonim_4396 a întrebat:

S-a intamplat sa vreti sa puneti o intrebare pe TPU, dar sunteti in lipsa de idei? big grin

40 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu. Pun intrebari NUMAI atunci cand vreau sa stiu ceva anume si numai DUPA ce am epuizat toate variantele proprii de cautare a raspunsului.
Mi se pare complet aiurea sa pun intrebari numai ca sa ma aflu in treaba.
Din pacate, pe TPU, cele mai multe intrebari par sa fie puse la plesneala, din pura plictiseala sau dintr-o suverana lene.
90% dintre intrebarile pe care le vad aici isi gasesc raspunsul la o simpla cautare pe Google. Iar marele avantaj al cautarii pe Google este faptul ca nu vede nimeni cat de agramat e scrisa intrebarea; Google, saracul, corecteaza cand nu pricepe despre ce-i vorba.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Mai bine taci, daca nu ai nimic de spus. Se pun intrebari doar ca sa se afle cineva in treaba.
Pentru intrebari nu se da nici un punctaj, asa ca mai bine ati raspunde, sa cresteti in clasament.
Ca daca puneti atitea intrebari se poate presupune ca nu stati prea bine cu ...stiinta.
Eu sunt de parere ca sa se puna intrebarile la care userul are nevoie de raspuns, nu doar in dorul lelii!
Te-ai uitat vreo data ce nota au primit intrebarile tale?!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Elianna):

Ah, stiu ce crezi. Esti Expert TPU...
Si stiu cum vezi tu intrebarea mea si imi cer scuze sad
Si ma rog, la intrebarea asta era curios sa vad parerile altora. De altfel cam la majoritatea intrebariilor mele.
Eu unul stiu ca TPU este un site in care sa ne punem intrebari cu probleme si sa raspundem. Dar ma gandeam ca poate pot sa impartasesc si alte pareri cu ceilalti,, poate mai vin cu o idee despre viziunea lor despre viata, cam la asta se refereau majoritatea intrebarilor mele, ma rog, cu exceptia celei de mai sus bineinteles.
Si stiu ca nu se da punctaj pentru intrebari. Si nu fac asta pentru punctaj.
Dar nu inteleg cum de la intrebarea asta mi-ai raspuns si la celalalte mai importante nu happy Dar nu vreau sa fac vreo aluzie sau ceva sad
Si nu nu m-am uitat ce nota au intrebarile mele pentru ca nu prea conteaza asta pentru mine, atata timp cat aflu ce ma intereseaza, ca sa zic asa. Cand vad diferite opinii pe care ceilalti le dezbat in incercarea de ami raspune la intrebare sau a ma face sa inteleg un anumit lucru. Si uneori m-au ajutat foarte mult, chiar au schimbat modul meu de gandire, oarecum.

Cat despre intrebarea asta, nu prea stiu ce sa spun. Mda, imi cer eu scuze daca am facut ceva gresit.

| Quizztime a răspuns (pentru Elianna):

Cum poti vedea ce nota are o intrebare?

| Elianna a răspuns (pentru DoarBogdan):

Fata de intrebarea initiala,ce ai scris ca raspuns pentru mine, este de remarcat.
Eu,cand ma asez la TPU vreau sa ajut,adica sa raspund acolo unde omul are nevoie, ca el nu are solutii si unde eu pot sa dau raspunsuri utile.
De multe ori ies scarbita de pe TPU cand vad nivelul intrebarilor (teme, bazaconii care nici nu merita citite si pentru care eu imi pierd timpul). Raportez si sterg postari la greu din cele irelevante sau fara rost(tip "ce mai faceti?").
Am raspuns la aceasta intrebare pentru ca a venit in intampinarea unei nedumeriri a mea:ce-i face pe unii useri sa puna intrebari cu ghiontura, fara nici o noima? Din postarea ta imi dau seama ca unul din motive este plictiseala. Altul este acela ca astfel se simt bagati in seama. dar, nicidecum ca vor raspunsuri care sa-i lamureasca la ceva.
Mai m-a batut un gand ca sunt persoane cu mai multe conturi si lupta pentru raspunsuri si clasamentul zilnic si pe un cont pune intrebarea si pe celalalt raspunde!
Din fericire exista rubrica cu "Cele mai recente intrebari pe @TPU.ro" si ma scuteste sa rulez si sa citesc orice e postat. Doar ca aici nu vad cine posteaza. Doar cand ajung pe site.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Elianna):

Mda, recunosc, poate m-am pripit cu aceasta intrebare. Chiar ai dreptate.

| Elianna a răspuns (pentru Quizztime):

Sub intrebare, printre altele scrie si "Ce nota dai inrebarii? Selecteaza."Si exista posibilitatea da dai de la 1 la 10 nota.

| Elianna a răspuns (pentru Elianna):

Completarebig grinaca nu apare nici o nota dedesubt, atunci inseamna ca nu a notat-o nimeni. Chiar ma mir ca intrebarile prostesti nu sunt sanctionate si asa!

| whatevernvm a răspuns:

Nini stie mai bine

| Drimmero a răspuns:

S-a intamplat de multe ori, dar nici nu prea as vrea sa umplu TPU-ul cu intrebari puse la nimereala.

| Doub a răspuns:

Nu, eu mereu am idei jmek.

| R0R0 a răspuns:

Se mai intampla.

| Idkidk a răspuns:

Dar de câte ori rolling on the floor

| Idkidk a răspuns:

Da!

| alexandrualind a răspuns:

Mie la aproximativ 2 intrebari s-a intamplat asa si inca nici nu am.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E întrebare capcană? thinking

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

In sfarsit cineva s-a prins big grin
Dau o cafeawinking

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Nu beau cafea.
Poţi să-mi dai o îngheţată totuşi.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Inghetata? In februarie? Dupa zici ca ai racit din cauza mea...

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Îmi iei şi medicamente apoi, deal? big grin

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Si uite asa se duc banii mei...
Nu stiu daca sa iti iau. Am trait intr-o familie de medici, le cer parerea lor big grin

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Bine, ce zici de un ceai?
Îmi place cel de fructe de pădurehee hee.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa facem. Ai gusturi bune big grin

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Ştiu blushing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi se intampla dar asta e...nu pun intrebare si gata :-)

| DeathOfDreams a răspuns:

Nah, îmi place mai mult să răspund la întrebări, decât să pun eu

| DoarBogdan a răspuns (pentru DeathOfDreams):

Oke happy
Eu unul chiar aveam degand sa pun o intrebarea, asa ca am pus-o pe asta big grin

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Nu am atâtea întrebări câte răspunsuri pot să dau!

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Da,chiar ieri, am dorit să pun o întrebare, dar am încercat mai multe variante, rămăsesem în pană de idei și parcă nici nu mă mai putem exprimă corect, așa ca nu am mai pus nici o întrebare happy

| AnimefangirlYaoi a răspuns:

Da sad

| DoarBogdan a răspuns (pentru AnimefangirlYaoi):

Oo. Lume noua. Probabil nu mq mai ti minte. Dar eu da happy ce te mai aduce pe TPU?

| AnimefangirlYaoi a răspuns:

Te mai tin minte happy.Cum sa nu? Eh, pe-aici, pe colo, tu?

| DoarBogdan a răspuns (pentru AnimefangirlYaoi):

Supravietuiesc happy Ma gandeam sa imi iau o bufnita dar nu sunt prea sigur laughing

| AnimefangirlYaoi a răspuns:

Imi plac bufnitele.At trebui sa iti iei una.

| DoarBogdan a răspuns (pentru AnimefangirlYaoi):

Da. Cred ca sunt pasarile cele mai tari. Au multe semnificatii.
Sigur o sa imi iau. Am dubii in privinta numelui big grin

| AnimefangirlYaoi a răspuns:

Eqinox(sau cum se scrie), Luna(asa o cheama pe pisica mea) big grin happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru AnimefangirlYaoi):

Ce tare big grin ty
Luna ii spun.

| AnimefangirlYaoi a răspuns:

Cu placerewinking

| slayer678 a răspuns:

Nu, mai mult imi place sa raspund la intrebari decat sa pun

| Bogdan_Alex_1997_k2y5 a răspuns:

Da laughing) si se vede ca si tu duci lipsa de inspirație