| Rabit a întrebat:

Sal TPU am o dilema ca sa spun asa.
Este bine sa bagi tastatura in apa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu e deloc bine. Daca ai facut asta si inca mai merge, poti s-o pastrezi dar daca nu, ia-ti alta.

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca o bagi in apa, devine tastatura wireless! (am glumit). Tastatura e unul dintre dispozitivele externe predispuse sa ia contact cu lichidele atunci cand lucram la calculator. Din neatentie, varsam apa sau altceva pe ele si asta nu face decat sa o scoata din uz. Daca o scuturi bine si o lasi sa se usuce, poate ai noroc si nu a ajuns la circuite si o poti folosi in continuare. Daca da semne ca apa i-a afectat functionalitatea, metoda cea mai simpla e sa cumperi tastatura noua si sa ai mai multa grija de ea.

| frostxtq a răspuns:

Se poate spala in apa fara nicio problema, ii scoti butoanele si poti sa o speli chiar si cu sapun (daca e tastatura model nou) dar ai grija sa fie complet uscata inainte sa o folosesti.

| DiamondsShine a răspuns:

Nu, nu e bine. De fapt, e chiar foarte rău.

| SweetMonyMona a răspuns:

Este foarte rău. Nu ti-a ieșit apa din ea? Eu zic sa-ți cumperi imdiar alta.

| Rabit explică:

Ok Multumesc pentru raspunsuri!