| anonim_4396 a întrebat:

Am o curiozitate si as vrea sa raspunda cei care sunt in cauza : De ce unii dintre voi aici si altii pe alte site-uri simtiti nevoia sa injurati si sa folositi un limbaj vulgar, ironic? Va face mai destepti, frumosi, interesanti? Nu pot sa inteleg acest tip de oameni! Tot incerc sa inteleg ce e in mintea voastra si nu imi dau seama.

34 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Astia sunt puberii din ziua de astazi!

| T0T a răspuns:

Pentru că omul poate conștientizează cât de prost e și în plus dacă nu aș ironiza prostia ar căpăta deja o nuanță prea negativă pentru mine care probabil mi-ar face nervi deci mai bine să o tratez cu ironie. Vezi pe unul care întreabă de exemplu cum să își mărească **** păi primul gând al meu e că e cretin deci de ce să nu spun ce gândesc?

| LoveSleep a răspuns:

Suntem ironici și ne luăm de alți oameni online pentru ca să părem importanți și să uităm că suntem un nimic în lumea reală; urâți, nu prea deștepți și avem p^a de 12 cm.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Ce gandire doamne...

| OldSoul a răspuns:

Pai cand vezi unele intrebari atat de tampite, normal ca te ia si ironia, iar daca incerci sa nu fii ironic cel mai probabil te iau nervi sau plansul cand vezi ce fel de intrebari/oameni exista.
Plus ca daca raspunzi ironic sunt sanse mai mari sa inteleaga cel care a pus intrebarea ca nu e tocmai normal ceea ce a intrebat.
Depinde si de la caz la caz, uite, cand vad o asemenea intrebare http://www.tpu.ro/......la-13-ani/ ce raspuns sa-i dau? cat timp pune asemenea intrebare e clar ca nu prea gandeste, asa ca un raspuns normal cel mai probabil va trece ignorat, in schimb un raspuns rautacios ii poate deschide ochii.

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Eu stiu ca de intrebarile cuiva nu frumos si ok sa ne batem joc. Daca nu vrem sa-l ajutam frumos, mai bine nu o facem. Jignirile si ironiile pot sa raneasca

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii cum e? In viata si un sut in fu*d e tot un pas inainte.
Asa e si aici.
Poate ca nu e tocmai frumos, dar e un "rau" necesar, in viata nu toti sunt sa-ti faca tie pe plac, asa e si aici.
Si sincer? Mai bine ranesc o persoana printr-un raspuns si ii deschid ochii, o fac sa revina cu picioarele pe pamant, decat sa-i dau raspunsul pe care vrea ea sa-l auda, ca mai apoi sa se loveasca singura de propriile greseli.

Nu stiu cum sunt restul, dar la unele intrebari eu mai bine dau un raspuns dur si serios, eventual chiar ironic, decat sa dau un raspuns "Frumos" care sa fie interpretat gresit.
Da, cand e o intrebare serioasa, raspund si eu serios, dar cand vad unele intrebari penibile, si eu voi oferi la randul meu un raspuns penibil.

| Florentina9210 a răspuns:

Pentru ca ''suntem liberi sa ne exprimam''.
Romanian thinking!

| anonim_4396 explică (pentru Florentina9210):

Exprimare prin injuraturi, vulgaritati?

| Florentina9210 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta este gandirea romaneasca. Buna intrebare ai pus. Sa ii lasam pe ''altii'' sa raspunda la ea. Ei sunt in cauza si au mai multa experienta!

| Divy a răspuns:

E materie cenușie probabil pute a ars uneori laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Floryy se simte ofensata pentru ca toata lumea de pe site isi bate joc de ea.
Nu ca n-ar merita.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca eram singurul care nu facea bascalie de ea la modul supararii, si tocmai pe mine m-a blocat.
bwhahahahahaha

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce trebuie sa ne batem joc de cineva?

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

De ce vorbesti cu puberii?
Pleaca de aici, maturule!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Depinde.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana la urma am fost si eu ca ei, timpul face diferenta!
Care din gasca mareata de aici esti tu?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai intai ar trebui sa ne uitam in ograda noastra si apoi sa zicem de altul,, n-ar strica macar atata lucru.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Da,te-ai maturizat.batting eyelashes

Din gasca puberilor si a "Romanian thinking!".

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa ironia ca nu-si are rostul!

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

sad.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Dau de alta persoana depresiva?

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Tocmai ce-mi aduceam lama.
M-ai prins.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Lama pregatita pentru venele de pe maini? Chiar semeni cu Raven,, mai intunecata cu asa si mai cu 'gluga pe cap'

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Nu vreti sa mergeti amândoi in alta parte si sa va ciondaniti?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se ciondaneste nimeni aici,, ai iluzii in legatura cu asta.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Ce? Nu am nici o iluzie! Cum se numeste ce faceti voi?

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Nope. Lama pentru scuipat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Fotosinteza

| Florentina9210 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu iti mai bate capul cu ei!

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Caterincos animal!

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai linistit,, pana la ciondanire mai e cale mare.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Uite cum mai sta ea si te urmareste.
Auzi, cica sa nu-si mai bata capul cu noi. ( ~noi~ )
E geloasa.

| Guti14Haz a răspuns:

Pai injuram la nervi, de exemplu. Nu stiu, ne scapa. Gen s-a intamplat ceva, ai nevoie sa te descarci, injuri. Si poate unii oameni din chestia asta fac si un obicei, si injura la cam orice chestie.
Oricum, injur, dar cu masura, si cand injur e la nervi sau la caterinca, gen, nu stiu, sa sune mai amuzant.