| DragosCobra1 a întrebat:

Salut, care sunt pasii pentru a deveni subofiter avand in vedera ca am terminat scoala profesionala in urma cu 2 ani?

Răspuns Câştigător
| mODIN a răspuns:

Nu prea stiu ce ar fi de spus. Te inrolezi ca si soldat si lucrezi in sistem pana termin studiile. Cam asta e tot.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da' liceul, liceul l-ai terminat?

| DragosCobra1 explică (pentru sierra1):

Nu, nu l am terminat, ar mai trebuii sa fac 2 ani de liceu pentru a putea da bacul nu? Pe urmă am de urmat o academie?

| sierra1 a răspuns (pentru DragosCobra1):

Corect!

| mODIN a răspuns:

Uita-te pe site-ul scolii specifice unde vrei sa aplici, acolo gasesti cerintele. Dar, din cate stiu, ai nevoie de diploma de bac pentru toate. Eventual, daca mai vrei sa intri in sistem mai repede, poti deveni SGP si dupa sa-ti faci studiile, stiu ca si asta e o optiune.

| DragosCobra1 explică (pentru mODIN):

Nu am auzit de aceasta optiune. mai multe detalii privind aceast aspect?

| mODIN a răspuns (pentru DragosCobra1):

Nu prea stiu ce ar fi de spus. Te inrolezi ca si soldat si lucrezi in sistem pana termin studiile. Cam asta e tot.