| alexa_4370 a întrebat:

FUNDAAAA!
Niste statusuri despre orgoliu...razbunare? big grin
Sunt ff orgolioasa big grin

Răspuns Câştigător
| deyoo a răspuns:

Te detesti. O vezi cum pleaca cu ochii goi. Tu prea mandru sa o opresti. Crezand ca vine inapoi.

Si sunt sonstienta ca nu iti face bine, dar orgoliul meu e mai presus de iubire!

La orgoliul meu sa nu te astepti sa te opresc!

Calca`ti pe orgoliu si raspunde`mi la intrebare: • Daca te-as calca si eu pe inima. ce zici, doare?

Daca iti zambesc asta nu inseamna ca te iert!

Si`mi spuneai ca sunt prea copilaroasa, Scuza`ma dar copilul asta n`are timp de o relatie serioasa oh go on

Am un caracter puternic, imi place sa fiu EU, sa nu arat tristetea din sufletul meu!

Incearca sa zambesti fato, urmeaza'mi sfatul! E cazul sa fi fericita, toate trec, o sa vina altu`!

Cand altii se bucura ca am renuntat, dau din cap, zambeste, si trec pe linia de start!

Nu mintea mea, ci inima e proasta; Ash vrea sa dau delete la amintiri, delete da' nu gasesc tasta;

Dar nu ma intorc la tine pentru ca m-ai facut sa sufar si acum e randul tau sa plangi dupa mine!

Eu o sa te las sa iti vezi de drumul tau. Atunci cand o sa privesti inapoi o sa-ti para rau. Si imi pare rau de tot ce s-a intamplat sti bine. Cel mai mult imi pare rau ca am pus suflet pentru tine!

E genul de fata care te vrea, dar n-are nevoie de tine, Nu-ti poti da seama, E ceva special la ea!

a fost bine si cu el, dar vei vedea ca fara el e mai bine.

Desi o sa`mi fie dor, de data asta o sa pun orgoliul in fata sentimentelor

Accepta`te pe tine fara masca, Falsitatea celorlalti nu o sa te mai raneasca, Fiecare trebuie sa invetze sa zambeasca!

Probabil că ai să plângi, Dar ştiu prea bine, Că plângi doar din orgoliu pentru tine

Acum cauţi melodii care să'ţi amintească de noi, Îţi pare rău, şi mie, da nu te mai vreau înapoi.

E greu cand iti repeti in gand"capu sus trebuie sa zambesti" Si subconstientul iti dicteaza "cand plangi sa nu te mai opresti

Trebuie să fii tare, Să demonstrezi că poţi, Să fii în centrul atenţiei şi mai presus de toţi

O sa reusesc, voi avea tot ce'mi doresc, Nu conteaza pretul pe care trebuie' sa'l platesc, Cu sustinere, sau fara sustinere, Pe mine o sa ma gasesti dupa linia de sosire

Ei cred ca pot sa ma vada plangand, dar eu stiu sa rad cand imi vine sa plang

Femeile ca noi au puterea sa obtina totul, fericirea sa curga, fraierii sa planga

Poate ca o alta EA i se va parea mai minunata pentru ca orgoliul meu nu iarta.

sunt o copila tare, nu las ca orgoliul meu sa fie calcat in picoare, de un oarecare!

Si nu-mi cere explicatii ca oricum n-ai intelege Sunt momente peste care trec si le neg Si de ce tot nu pot sterge prezentul dar incerc Sa uit ganduri, inghit in sec vorbele spuse din orgoliustraight face

Ambitia te ajuta, Dar orgoliul te distruge Inima ti-o frange Durerea tot vei duce, dar pentru asta e prietenia>big grin

6 răspunsuri:
| lizy12iul a răspuns:

Uite aici un site cu multe stt de razbunare http://www.ymvista.com/apps-fun/statusuri-de-razbunare/ imi dai funda?:D

| Andruuuuuuuuu a răspuns:

Acum e randul meu; xsa ma distrez; xsa fac ce vreau:*sa las grijile acasa:*de azi nimic nu`mi mai pasawinking>big grin>; x;"

t vad. t aud.oh go on. da lasa.mai bine. fara tine.oh go on.nu imi mai pasa:*

"totul; xparea pierdut>big grin Suflete istetseeoh go on Fetse supilathesad Vise'nlaturathe!; x

Sa inchid ochii sa nu stiu Ce am fost si nici cine sunt Sa cred ca pentru o noapte suntem noi singuri pe Pamant

Ai vrea? Ai mai gusta? O crezi inca a tha? Esti 0 in fata ei. Acum e a altuia

Si toti smecherii cu bani langa ea,, Devin niste prosti cu bani, de fapt fara bani,,, E ilegala, are antrenament, e letala,, Femeia e talent iti face testament,,,"

E genu de fata care te face de bani,,, Si merge mai departe si face si altii de bani. Pana si pe tovarasa ta a fermecato. Se misca atat de bine de zici ca ai inventato.

"Spune ca vrei, spune ca ai nevoie,,,,,,,,, Eu spun ca vrei, eu spun ca ai nevoie

Cateodata ne grabim```` Cateodata cadem```` s asteptam s ne ridicam,,,,,,,,,,,,```````

Esti incredibilabig hug Cum te joci cu mintea mea:*:* Irezistibila:X:X M'as juca si eu cu'a tabig hug Esti disponibila*:*::* Sper sa fii a nimanuiX:X::X"

Si zici ca'ti place'asa:*:* Sa m'ademenesti usorX::X Tu esti ispita mea:` Sa te'ating ma simt dator>big grinbig grin< Nu mai sunt fata ce ieri plangea, Zambesc si gata de azo sunt alta` Eu sunt femeia din viata ta>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fi de ras

| ewgy a răspuns:

Stiu ca nu te mai am si-mi pare bine... mai bine ma impac cu ideea deqt cu tine

Esti doar un tanar actor plin de talente, excelezi la capitolul "lipsa de sentimente"

Fii atent sa vezi cum doare qnd ai sa ma vezi nepasatoar

Si... nu mai spune ca ma iubesti... azi nu mai cred in povesti

N'am crezut ca e normal sa ajungem si noi CANVA la final

Nu vei stii niciodata ce s-a intamplat, daca te'am uitat sau doar ma prefac

Am acel ceva. sunt genu' de fata care te vrea... da' n-are nevoie de tine

Nu sunt perfecta! am o gramada de defecte... da' n'am obligat pe nimeni sa ma accepte

Ne'am pierdut prea mult p piese lente... eu am glumit cu tine si u ai pus sentimente

Regreti? iti pare rau? mie deloc. viata e in fata. stii, eu ink mai pot!

De ce sa plang? suflete si zambete stiu si eu sa frang

Mii de voci in kpul meu imi spun "hey... incearca sa te aduni" si-mi promit din nou ca nu mai cred in promisiuni

Nu poti forta o fata sa te placa! nu esti bine venit? PLEACA!

Nu folosi quvinte fara rost, ca e un prost, ca pentru el ti'ai pus viata contra cost... e doar un fost

Nu am crezut niciodata in filme, cele mai mari pretentii le am d la mine

Orice fata care se respecta... ii da dracu p toti

Ai vrut sa vezi cum e cu alta? acum le ai p toate si daca stau sa ma
gandesc, nu'i deloc o drama... scuza'ma ca te intreb da' cum te cheama?

Pot sa iubesc cu pasiune, un fapt banal, pot sa urasc din mandrie, mi se pare egal

Dupa fostul' vine altu' aceleasi gesturi si cuvinte tot ca inainte il crezi, apoi iti dai seama ca minte, si'n final e o alta poveste, acelasi scenariu da' alte fete...

| ewgy a răspuns:

Tu... faci parte din trecut! acum imi doresc mai multlove struck

tu pentru mine ai fost doar un moft, eu mi-am demonstrat ca daca vreau cu adevart, pot.

cuminte? timida? aparentele inseala! inainte sa ma descrii. vezi sa nu faci vreo greseala devil