| anonim_4396 a întrebat:

Ieri iesisem la o bere cu un var si un prieten si mai venise si doua cupluri pe care eu nu le cunosteam. Radem glumim pana la un moment dat cand un tip din cuplurile pe care nu le cunosteam se intinde sa ii sopteasca ceva la prietena lui si dupa incep sa rada uitandu-se amandoi la mine. Era evident ca facuse o gluma la adresa mea, dar eu nici in momentul de fata nu stiu ce motiv aveau sa rada de mine. Tin sa precizez ca tipul era beat cam 40%. I-am privit in ochi imediat dupa aceea lasandu-le impresia ca stiam ce se intampla si dupa aceea mi-am mutat privirea, intrebandu-ma ce dracu e gresit la mine? M-am abtinut foarte tare sa nu ii zic nimic sau chiar mai rau, sa il iau la bataie, fiindca in interior ma simteam prost stiind ca un cuplu bine aratos radeau de mine. Ce ar trebui sa fac in situatii de genu? Cum sa fac sa nu ma mai simt prost cand un strain face misto de tine? Faza cu "dont give a ***" nu functioneaza... Mersi mult, dau funda!

15 răspunsuri:
| William a răspuns:

Daca ii bateai te simteai mai bine.

| Dorueraluat a răspuns (pentru William):

Evident, dar nu era o decizie inteleapta si raspunsul tau nu prea ma ajuta.

| William a răspuns (pentru Dorueraluat):

Macar stii ce sa faci pe viitor.

| Dorueraluat a răspuns (pentru William):

Nu stiu daca ma trollezi, dar ma faci sa rad maxim laughing) Thx

| sappy a răspuns:

Om mic, probleme mici!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa nu mai fii paranoic

| Dorueraluat a răspuns (pentru suntserios):

Nu sunt paranoic, chiar s-a intamplat.

| AtateaConditii a răspuns:

Cat de prost sa fi sa barfesti persoana de fata si sa te mai uiti la ea? Daca te barfea nu se mai uitau la tine ci radeau sub mustata cu privirea pe pereti. Trebuia sa ii intrebi daca rad de tine.

| Dorueraluat a răspuns (pentru AtateaConditii):

Omule asa e. Cand faci o gluma in soapta cu un prieten despre o persoana care e de fata, te uiti imediat la ea. Imi era foarte evident ca de mine radeau.

| Ibrahimovic a răspuns:

Omule, serios? laughing) Poate pur si simplu ti s-a parut ca s-au uitat la tine sau i se parea lui ceva comic la fata ta. Asta inseamna ca trebuie sa te enervezi si sa te gandesti sa-l iei la bataie sau ceva de genu? laughing) Fii putin mai detasat. S-ar putea sa ti se intample si tie candva sa-ti vina sa razi de cineva dintr-un anumit motiv. laughing)

| Dorueraluat a răspuns (pentru Ibrahimovic):

Da, mai nou mi se pare, sunt prost sau ce? Tu crezi ca ies de ieri afara? Am invatat sa studiez oamenii si stiu ce se intampla in jurul meu. Intru foarte rapid in mod defensiv cand sunt atacat. Nu imi convine sa se faca glume pe seama mea atata timp cat nu ma cunoaste persoana respectiva.

| Ibrahimovic a răspuns (pentru Dorueraluat):

Esti paranoic, serios.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Le o intorici si tu cu o gluma rautacioasa gen ma scuzati dar care e femeia in relatia voastra sau mai Faceti din cand in cand schimb de roluri?=D sau orice alta care crezi ca i ar intepa cat de cat.dar asa gen ca le arunci la plesneala si daca se ataca te scoti cumva gen ca a fost un compliment de fapt sau nah depinde de situatie.Gaseai tu ceva la ei de care sa te iei daca analizai un pic.Sau puteai pur si simplu sa ii rogi sa impartaseasca gluma cu restul ca nu e frumos sa o tina doar pentru ei.

| Dorueraluat a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-ai dat niste idei geniale laughing

| William a răspuns (pentru Dorueraluat):

Funda?