| anonim_4396 a întrebat:

Salut mai poți crește în înălțime la 20 de ani?

8 răspunsuri:
| aCek1ng a răspuns:

Eu intre 19-20 am mai crescut in inaltime.

| aCek1ng a răspuns:

Pai de la 1, 76 am ajuns la 1, 78. Am practicat fotbal (portar) si multa miscare + inot (fiind din Constanta si avand marea aproape). Iarna nu am facut mare lucru decat sa ma relaxez. Eu personal cred ca am crescut datorita miscarii si datorita odhinei de care am avut parte.

| Claudiu1905 a răspuns:

Doar teoretic, de exemplu eu intre 18 si 21 de ani am mai adaugat un centimetru. Dar eu am avut o crestere neuniforma, am prins viteza pe ultima parte si probabil de asta m-am oprit mai greu. Insa daca nu ai crescut cand trebuia sa cresti e improbabil sa mai cresti dupa

| TCosminn a răspuns:

Sportul te dezvolta, mai ales cand esti mic. Se poate si acum. Oricum, nu fi complexat pentru intaltimea pe care o ai.

| anonim_4396 explică (pentru TCosminn):

Eu sunt normal fratele meu e mai mic are 1.70

| TCosminn a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am 1, 85.

| volumexd a răspuns:

Sunt oameni care se dezvolta mai greu, deci la ei e posibil, dar in principiu te opresti cam pe la 18/19. Orice e posibil totusi. happy

| Popa_Ionut_1995 a răspuns:

Salut,depinde de alimentatia pe care o ai, daca vrei sa mai cresti la inaltime iti recomand sa nu mai consumi bauturi carbogazoase, sa mananci corect dimineata la pranz si seara si in timpul liber pentru o jumatate de ora sau o ora ai putea face putin sport, de preferat basket. Funda?