| anonim_4396 a întrebat:

Se presupune ca calculatorul meu are 1 tb de depozitare, dar nu gasesc memoria aia. Unde este? In ´´D´´ nu poate sa fie e imposibil am bagat 2 fisiere si si-a umplut memoria.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Click dreapta pe Computer (romana) sau My Computer (engleza), Manage, Disk Management. Cele libere fara litere le faci clik dreapta pe ele si dai new disk... nu stiu cum si mai faci o partitie. Apoi iti cere sa le aloci o litera si daca vrei sa o maresti dai Shrik Volume si gata. Mai citeste si pe aici: http://www.giz.ro/software/maresti-partitia-windows-40177/

| Intruder19 a răspuns:

Posibil sa ai memorie nealocata. Acceseaza disk management.

http://pcsupport.about.com/od/tipstricks/f/open-disk-management.htm

Aici o sa iti apara toate hard-urile instalate si memoria disponibila, daca nu ai memorie nealocata (fara o litera alocata gen C, D, E etc.) inseamna ca nu ai un TB spatiu de stocare.

| anonim_4396 explică (pentru Intruder19):

Am 2 fara nume, 2 cu numele D si alta cu C

| anonim_4396 explică (pentru Intruder19):

Si cum fac memoria aia sa mearga...pe cutia calculatorului scrie ca am un TB asa ca...

| Intruder19 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai una pe care scrie recovery care nu te atingi de ea si una care scrie unallocated space (pe aia dai click dreapta) si ar trebui sa ai allocate letter sau create partition.