| HikariAi a întrebat:

Sunt curios daca cineva simte la fel ca mine... Eu cred ca m-am nascut gresit, si ca nu voiam sa ma nasc in aceasta perioada. Exista multa falsitate, multa minciuna, putine persoane care ofera ajutorul persoanelor care au nevoie, etc. Eu consider iubirea foarte importanta si ma irita faptul ca multi aleg persoana nepotrivita si o iubesc in ciuda faptului ca acea persoana care o iubesc ii ranesc. In ultimul timp m-am gandit ca as vrea sa dispara toti banii din lumea asta, probabil asa oamenii ar face ce vor, si-ar urma visele si i-ar ajuta pe altii pentru ca vor si nu pentru alte chestii care ar include falsitate si minciuna. Cam acesta mi-ar fi off-ul si curiozitatea big grin

4 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nu e capăt de lume.Şi încă mai sunt persoane cărora nu le pasă de bani sau alte tâmpenii.Şi eu m-am născut în secolul greşit.Nimeni nu mai citeşte, de scris nici nu mai zic... Însă pe mine cel mai mult mă deranjează tehnologia.Pe cât de mult avansează tehnologia, cu atât oamenii devin mai tâmpiţi.Cât despre persoane nepotrivite, nu ai de unde să ştii niciodată peste cine dai.

| HikariAi explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Imi dau seama ca existe nepotrivite, am auzit o "poveste"a unui tip intr-o zi si mi-am dat seama ca niciodata nu poti cunoaste cu adevarat o persoana. Insa tocmai lucrurile astea ma deranjeaza, pentru ca in felul asta ne pierdem increderea si nici nu mai stim in cine sa mai avem incredere. Cu privire la ce ai spus, cu cartile, chiar nu te pot contrazice, insa spre rusinea mea n-am citit in viata mea o carte si tehnologia imi place, de aceea vreau sa devin programator, insa respect persoanele care o urasc pentru ca am avut o buna amica care era ca si tine si era super desteapta si inteligenta, nu era falsa si de incredere, spunea totul in fata oricine erai.

| Morrígu a răspuns:

Eu întotdeauna m-am gândit că ar fi trebuit să mă nasc mult mai devreme. Îmi plac lucrurile vechi...
Banii trebuie sa ne fie un mijloc, nu scop.

| HikariAi explică (pentru Morrígu):

Si eu as fi vrut la fel. Insa banii cred ca niciodata nu vor fi un mijloc, ci mereu un scop.