| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare...dar mai intai sa va spun de ce o voi pune.
Azi cand veneam de la cumparaturi, un tigan s-o tinut scai de mine sa-i dau niste bani, eu l-am refuzat, o inceput sa se tine dupa mine o gramada, foarte persistent omu'.
O inceput sa ma ameninte pe mine ca scoate cutitu si ca face smecherii cu el, eu incepusem sa rad si sa-i spun ca n-am niciun ban, si chiar daca as avea, nu i-as da fiindca am nevoie de ei.
Eu fiind de vreo 90kg si 1, 80m, nu ma prea impresionase cu vorbele lui, el avand cred ca vreo 1, 70 si 50-60 de kg. Pana la urma am luat un taxiu, ca chiar nu aveam chef sa ma bat cu el, vazand ca nu ii dau nimica, o plecat cam suparat uitandu-se lung la mine.
Ba acuma nu stiu, sper sa nu ma gasesc cu el iar, chiar n-am chef de scandal cu oameni de genu, nu sunt genul sa fac scandal, facand si box o perioada inainte.

Voi cum ati gestiona o situatie de genu? Sunt curios cum sa scap mai usor de oameni de genu.
Multumesc.
Acord nota.

14 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu te apuca de el, mai ales ca esti mai bine facut decat el, ai facut si box, dintr-o palma il faceai sa inghita cutitul, penalii ca astia trebuie ignorati, cine stie pe ce constiinta il aveai daca il loveai!

| Florentina9210 a răspuns:

Ai grija ce faci omule. Ca daca dai intr-un ''puradel'', vin tiganii cu sabii peste tine. Sunt nenorociti oamenii astia! Eu zic ca mai bine ar fi sa ii eviti.

| johnnyclaudiu a răspuns (pentru Florentina9210):

Poporul roman e cam las cand vine vorba de infruntarea tiganilor, nu crezi?
Vorbesc de genul de tigani peste care am dat azi, nu de cei care isi vad de treaba lor si fac chiar facultati.
Eu as zice sa-ti infrunti frica, ca daca ma lasam intimidat astazi, ii dadeam toti banii munciti. Daca scoate cutitu ce faci? Incearca sa nu te intimdezi.

Eu vreau un raspuns ca sa pot sa evit fara sa ma sifonez cu cineva.

| Florentina9210 a răspuns (pentru johnnyclaudiu):

Incerci cu vorba buna daca nu inteleg, atunci ar fi mai bine sa iti vezi de drum. Trebuie sa eviti conflictele nedorite prin comunicare si atitudine!

| Ibrahimovic a răspuns:

Nu-i suport. Ii spuneam "nu" o data, daca insista, il pocneam, avand in vedere statura care spui ca o avea.
Mai complicat cu cei care vin in grup sau care au o statura mai de Doamnea-ajuta.

| VelaJohnny a răspuns:

Cred ca as reactiona la fel, bun eu am 1.70 si 55 de kg...i s-ar parea usor sa ma bata, chiar is curios ce as face, oricum nu as ceda sa ii dau banii dar nu prea le am cu bataia, putin doar sa ma apar ma pricep. Ei...tre sa mai merg pe la sala laughing

| EneCristian a răspuns:

Uite tu esti un caz fericit dar a doua oara te impui frate punct ii crapi oleaca mansarda sa stie ca nu esti carpa lui.

| johnnyclaudiu a răspuns (pentru EneCristian):

Ai patit si l-ai batut? laughing

| EneCristian a răspuns (pentru johnnyclaudiu):

Si inca cum si nu am aflat decat tarziu ca locul unde stau e inconjurat de sate de tigani deci iti dai seama ce frumos am iesit din situatie.

| johnnyclaudiu a răspuns (pentru EneCristian):

Cum ai scapat? Pare interesanta povestea ta big grin

| EneCristian a răspuns (pentru johnnyclaudiu):

Sa zic doar ca nu mai merg la varul meu s-a lasat naspa rau cu bataie de aia jegoasa si mi-am ciordito rau la capitolu trunci cateva coaste ulterior mam razbunat dar am avut eu grija sa nu isi dea seama cine era.

| Morrígu a răspuns:

Ignor și îmi continui drumul.
Aș reacționa, eventual, riposta, doar dacă m-ar atinge.

| Petru1123 a răspuns:

Nu iti fa nici o problema, nu o sa iti faca nimic, e doar o incercare de abordare pentru a cersi bani.

| slayer678 a răspuns:

Eu zic sa-i arati cine-i seful, si daca se mai ia de tine, sa-i arati ca ai facut box