| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Ce inseamna cand ai o problema foarte mare, un necaz si ii povestesti unei persoane despre problema pe care o ai, la final ii multumestti pentru faptul ca te-a ascultat si ti-a dat un sfat, iar ea iti spune ca macar cu o vorba buna a putut sa-ti fie de folos?
Astept raspunsurile voastre!

4 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Înseamnă încredere şi respect!

Mai rar găseşti asemenea persoane.

| Dennisz a răspuns:

Inseamna INCREDERE.
Faptul ca povestesti cuiva necazurile tale, inseamna ca tii mult si ai incredere deplina in acea persoana.
Asta ar fi explicatia logica!

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Dennisz):

Eu am incredere deplina in acea persoana, altfel nu i-as fi spus niciodata despre problemele mele, insa reactia persoanei a fost intreresanta spunandu-mi la finalul discutiei, dupa ce i-am multumit ca "macar cu o vorba buna a putut sa-mi fie de folos". Asta m-a impresionat foarte tare si ma face sa ma intreb adesea, oare ce a vrut sa-mi spuna mai exact sau sa-mi transmita? incerc sa citesc printre randuri cum se zice.

| Dennisz a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

A vrut sa iti transmita ca si ea/el tine la tine, la fel de mult cum tii tu!