| anonim_4396 a întrebat:

ce părere ave ti despre foot fetish, vad iaici ca cineva spune ca are aceasta problema, voi ce crede ti? Este o boală? Mersi mult, astept multe raspunsuri frumoase, fara jigniri, funda celui m ai frumos raspuns, baftă

Răspuns Câştigător
| Eisa9999 a răspuns:

Foot fetish înseamnă ca ești atras de piciorele oamenilor. Adică găsești atractiv acest lucru și Îți place să te uiți la ele mai ales dacă sunt îngrijite. Alte lucruri nu îți pot spune despre ăsta deoarece dacă ar fi sa aprofundam subiectul am intra în nsfw și +18 Sper ca te-am lămurit și nu nu este o boală.

| Dumitru_Ana_Maria_2001 a răspuns (pentru Eisa9999):

Ce inseamna nsfw? happy

| Eisa9999 a răspuns (pentru Dumitru_Ana_Maria_2001):

NSFW este abrevierea de la not safe for work care înseamnă că este discutat un subiect mai delicat destinat celor peste 18 ani.

21 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nici vorba de boala, e cum sa zic, fiecare e atras in mod special de o anumita parte a corpului, si se pare ca picioarele par a fi parti foarte comune, ok, nu spun ca e "cool" sa il iei sa il bagi pe gat, chiar am avut ocazia sa vad asa un clip si am ramas cu un fel de pokerface, dar cine stie, cateva saruturi in zona aia nu strica cui ii place, ma rog, in limita bunului simt ar fi ok laughing

| SergiuBoss11 a răspuns:

Sunt cazuri mai grave in care isi pun si avatare cu picioarele fetelor.Glumesc!
ba,nu este asa o mare problema, asta daca in timpul sexului nu te apuci sa-i lingi picioarele cum il lingea cainele Rudolf pe stapan.ar fi scarbos si ciudat pentru respectiva partenera.
Am citit intr-o carte psihologica despre sex, nu ii mai stiu numele, dar daca vrei o caut si iti zic.La un moment dat spunea asa:"Barbatii care sunt atrasi de picioarele doamnelor sunt cei ce au o personalitate slaba si au o foarte mare lipsa de incredere in propriile-si puteri.Si ceva de genul "se cred incapabili in a isi face o prietena"

| Danzell a răspuns:

Aaa da e o boala. orice faci si o faci in exces e o boala indiferent ca are nume sau nu, indiferent de ceea ce facem. Fixismele sunt o cauza comuna in boli psihologice. gen OCD. cat despre ce a zis eisa. ma indoiesc. am intalnit la munca un tip care se ocupa cu chestia asta... mi s-a ridicat parul pe spate... de obicei fetish-ul are conotatii sexuale. in special cel pentru picioare de multe ori degetele fiind asociate penisului.

| LaughingKarima a răspuns:

Niciun fetish nu este o boala. Hai sa o luam asa, daca iti place sa citesti/joci football/sa te plimbi, inseamna ca ai vreo boala? Asa e si cu fetish-urile.

| Pool77 a răspuns:

Nu e o problema e exact ca si si cum tu te exciti pe o pereche de sani. Doar ca el se excita pe picior. Atata tot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este o boala decat daca e vorba de un footjob cu niste Conversi. Pfoaaai... arta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In odiseea slujnica spala pe picioare un musafir dupa traditie si se gandea cu emotie ca ar fi odiseu, in biblie o femeie spala un inger si observa ca nu are piele moarta, in iliada thetys cea cu gleznele dalbe este desculta pe cand hera are mainile goale ca sa sublinieze cele mai frumoase parti bla bla
tabuurile nu sunt boli psihice si nici nu au fost dintotdeauna tabuuri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, este o boala psihica ce se manifesta prin obsesie deoarece la un moment dat ar putea deveni atat de obsedat incat sa taie picioarele doamnelor pentru colectia sa din beci.

| Ruxandra15 a răspuns:

Este o boala. Gandeste-te ca sunt persoane care sunt innebunite dupa craci ca altfel nu ii pot numi. Ok, isi satisface poftele vara uitandu-se dupa toate femeile din tara. Dar iarna ce face? Cand noi fetele purtam cizme pana la genunchi imblanite de atarna blana 3 metri pe afara. Omul face obsesie foarte usor si nu accepta asta. De la obsesie la crima nu e decat un pas.

| Cristinaaa57 a răspuns:

E ca un fel de obsesie pentru acel lucru.

| MorganaM a răspuns:

Mi se pare o boala. Oricine are un fetish are de fapt o boala si imi pare rau de el... sad
Daca iti place o persoana, iti place per total, sau o anumita zona la persoana cutare, o alta zona la alta persoana. Dar fetish deja e boala sad

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Nicio boală nu reprezintă un defect! La urma urmei cu toții suntem oameni iar defectele ne fac oamenii perfecțiwinking

| AliTheo18 a răspuns:

Hei.Pai mna, ce conteaza? Adica fiecare om are o parte a corpului de care e atras in mod special la o persoana. Cei care au foot fetish, mna, sunt atrasi de picioare, si in cazul actului sexual, pot doar sa sa plimbe cu limba, buzele, pe picioare, dar intr-un mod sexy, sa zic asa.Ori sa te mangaie pe picioare, sa te pipaie gen, sa-si plimbe mana, si sa te stranga, pe o fata. Si mie mi s-a inampla o data, si mi-a dat fiori prin tot corpul, deci a fost de bine, dar doar isi plimba mana.Nu cred ca e o boala, doar ca picioarele ti se par foarte atragatoare.Asa ai putea fi atras si de sani, si de abdomen, si de maini, si de gat, etc.Cam asta e parerea mea!

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Nu suna funny deloc

| DirviziuQ a răspuns:

Nu mi se pare o boala cat timp nu se comporta ca niste obsedati. Mai ales ca si prietenul meu are foot fetish laughing de aceea ma bucur ca nu se comporta ca un obsedat.

| Ion2019 a răspuns (pentru DirviziuQ):

Si iti place cand iti linge piciorele cum te simti?

Daca iti place e clar ca si tu ai footfetish nu doar el.

| Sofia211 a răspuns:

Nu cred ca este o boala. Fiecare isi exprima " poftele sexuale " asa cum doreste si cum se simte bine ..ar trebuii sa fim mai deschisi la lucruri noi si mai ales la minte!

| B-zone_Bzone_1977 a răspuns:

Nu cred ca este o boala, este o placere fizica, nimeni nu te poate condamna, eu am o parere buna, deoarece, nu sunt un om care sa fie in stare sa judece persoane.

| Ama680 a răspuns:

Picioarele sunt o zona erogena, persoanele care au un fetis cu aceasta parte a corpului considerand aceasta parte a corpului sexy. Prin reflexoterapia/masarea anumitor degete de la picioare se poate obtine placere datorita legaturii directe dintre degete si zona genitala.