| BiancaStyle a întrebat:

noaptea trecuta am visat ca o colega avea o casa foarte inalta si mare, dar cam sumbra. Am intrat in ea si acolo era un fel de fantoma foarte inalta care m-a urmarit toata noaptea, si de-abia in zori am putut iesi din casa. Aveti idee ce poate insemna visul asta?

7 răspunsuri:
| darkwisper a răspuns:

Daca este sa interpretam, a fugi de ceva, inseamna ca fugi de ceva si din tiata ta de zi cu zi.
Casa sumbra reprezinta o schimbare spre rau, iar ca scapi in zori, inseamna ca cu timpul va trece, ca exista o "raza de speranta"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se crede că somnul este un mod de a procesa, aranja şi „depozita" evenimentele de peste zi, existând multe studii care susţin această teorie.

„Imaginaţi-vă creierul ca pe un al doilea stomac. Noaptea, creierul înghite, metaforic vorbind, digeră şi transmite informaţii. La fel ca şi stomacul, are şi un sistem de eliminare. Ce reţine creierul devine parte din personalitatea noastră. Visele sunt un fel de sistem digestiv al creierului"
Chiar nu ai de ce sa-ti faci griji!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noaptea trecuta am visat ca ma duceam la toaleta. Sunt disperat, ce poate insemna asta?

| վፀiፀፀ a răspuns:

Visele sunt doar lucrari ale inconstientului nu au neaparat o semnificatie anume.
Visul este o formă de imaginație involuntară cu conținut de material inconștient și expriență subconștientă constând dintr-o succesiune de imagini, sunete, idei, emoții și alte senzații care apare, de obicei, în timpul somnului, dar mai ales în cazul tipului de somn în care ochii se mișcă.
Nu-ti fa griji, a fost doar un vis

| Neuronul a răspuns:

Visele din timpul somnului NU reprezintă un fel de premoniţii!
Nu mai încerca să-ţi interpretezi visele sau să te îngrijorezi pentru ceea ce visezi!

| 0Alexander0 a răspuns:

Nu, nu inseamna nimic. Este doar subconstientul tau.

| CodreanuC a răspuns:

Te-ai uitat la prea multe filme horror happy