| Iunix a întrebat:

Voi ce credeți, ai fi bine dacă armata ar fi din nou obligatorie?

9 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Eu unul consider ca asa cum este in prezent, este bine.

| LoveSleep a răspuns:

Nu. Mereu a fost o prostie. Un tip care nu are absolut nicio înclinație spre așa ceva, la un eventual război ar face infarct doar la auzul unei grenăzi. Și poate acel tip era foarte inteligent, capabil să schimbe ceva, într-un alt domeniu.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ar mai scoate cocalarismele si alintaturile din jmecherii de carton.

| vocea a răspuns:

Ar fi genial sa faca din nou di baieti barbati

| Sociopat a răspuns:

Da

| pufulescu a răspuns:

Armata da, dar nu pe stilul vechi romanesc!
Chiar nu am nici un chef sa isi bata joc de mine un nespalat cu 8 clase! Pana la urma stagiul militar este ca o scoala si nu am auzit de scoala in lumea civilizata unde profesorii sa injure elevii!

| TURB0X a răspuns:

Nu, e doar o pierdere de timp.
Nu mai suntem pe vremea lui Ceausescu.

| UzOm a răspuns (pentru TURB0X):

Da, nu mai suntem pe vremea lui Ceaușescu, dar nici departe de Rusia, Ungaria, Bulgaria, Turcia și Serbia nu suntem. Ca să nu mai pun în calcul relațiile "ascunse" dintre Germania și Rusia. Iubesc judecata ta!

| ØverTheRainbøw a răspuns:

Pentru auto-educare si dezvoltare mintala da

In schimb. daca prinzi ca soldat in zilele astea, nu e prea bine pentru tine