| OrangeFga a întrebat:

Salut TPU,voi credeti in KARMA?
Ati avut experiente?
Puteti da exemple din viata voastra?
Ofer Funda, o seara placuta!

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Da normal.
Karma legea destinului și sancțiunile karmice sunt prezente la oricare dintre noi chiar adcă ne vine sau nu să credem. Nici un fenomen de pe lume nu rămâne fără o implicare în plan concret, cu alte cuvinte nimic de ceea facem nu rămâne fără urmări.
Orice accident, nereușită se datorează trecutului, din alte vieți are repercusiuni în viața curentă.
Farmece, blesteme afectează viața persoanei X.
DAcă pornim de la o vorbă celebră românească, roata carului se întoarce sau în filosofia indiană,, dacă arunci o piatră aruncată undeva se reîntoarce la tine" E greu să probezi asta. Problema este atunci când repeți aceiași greșeală la infinit. Dacă nu conștientizezi că greșești odată și odată te vei lovi de un zid și va fi roate dureros. Sunt anumite greșeli pe care le facem, orice afecțiune se repercutează. Un om furios va afea probleme cu ficatul se spune. Deci, această karmă, să aibă un sâmbure de adevăr, dar acest adevăr nu este la nivelul palpabil.

| OrangeFga explică (pentru Anonimuserr):

Stii,deci orice actiune pe care o fac observ ca are repercursiuni, in ultimul timp am facut doar bine, si am primit doar bine, insa pe data de 6.6. 2015, s-a intamplat o mare nenorocire. A ars firma familiei, nu-mi explic care a fost motivul ....de ce ni s-a intamplat tocmai noua asa ceva...

| Anonimuserr a răspuns (pentru OrangeFga):

Da înțeleg, îmi pare rău să aud asta. Este o nenorocire într-adevăr. Problema se pune în felul următor. Dușmani, blesteme, farmece de la persoane din această viață. Nu ai cum să probezi asta sunt doar speculații. Pe de altă parte, dacă stai să te gândești clar să pui cap la cap multe informații referitoare la karma, destin, această nenorocire a voastră se datorează unei sancțiuni karmice din trecut, din altă viață. Nu degeba se spune că dacă străbunii noștrii au păcătuit și noi avme de suferit. Deci, sunt tot felul de energii negative, amprenta energetică pare să-și fi spus cuvântul. Dacă apelai la un ezoterist, terapeut, parapsiholog ar fi venit să facă niște măsurători unde este firma amplasată și vedea exact ce și cum. Este posibil ca firma să fie făcută pe un vechi cimitir sau pe un loc unde s-au făcut blesteme în trecut. E mult de explicat nu vreau să plictisesc asta ca număr 2. De aceea când îți faci casă, firmă cumperi o locație ar fi bine, de fapt trebuie să te asiguri dacă înainte a fost ceva pe acel teren. Se pot face măsurători, există noduri hartman de detectare a energiilor negative adică sunt ca niște spițe linii care se întrepătrund iar în zona aceea în mijloc este cel mai periculos ca să mă exprim mai ne academic. Se spune că nici o faptă bună nu rămâne nepedepsită, asta poate să fie karma ta sau a familiei să te lovești. Asta este karma ta de acum în viața de acum, dar în trecut tu te-ai folosit de ei ai profitat de ei, dar acumprimești o lecție dureroasă.

| OrangeFga explică (pentru Anonimuserr):

Din cate stiu, bunicii mei mi-au spus ca sunt blestemati, bunicii mei au 5 copii, din toti cei 5 copii(desigur, acum sunt de la 30 de ani in sus) toate casniciile lor s-au sfarsit cu divorturi/certuri...
Bunica mea de pe tata e o fire foarte crestina, mi-a spus ca "Un blestem dureaza 7 generatii, iar singura metoda de a-l opri e de a merge des la biserica"... Oare e adevarat?

| Anonimuserr a răspuns (pentru OrangeFga):

Ei vezi, mai vi de acasă acum. Dar asta este doar o supoziție. Este adevărat, dar combinate cu sfeștanii anuale, sfințire de casă, rugăciuni (ideal ar fi cu un preot cu har și nu oricare preot care își face meseria pentru bani și așa din scârbă). Dar trebuie combinată credința cu tratamentul ca să zic așa soluționarea la un specialist în domeniul ocult, paraspiholog, ezoterist, terapeut. În aceste științe 1+1=3 sau 4. Nu este ca în matematică, albul e alb și negru e negru, aici poate să aibă nuanțe dacă înțelegi. Se pot rezolva aceste probleme ca prin minune dacă știi la cine să apelezi.

| OrangeFga explică (pentru Anonimuserr):

Asa e, ai foarte multa dreptate..insa e putin cam nedrept, cred pe deplin in reincarcari si in karma..insa de ce noi primim lovituri atat de grele? Poate ca sufletul meu a fost in alte corpuri, poate ca am facut mult rau.Frumos ar fi macar sa stiu ce am facut in viata anterioara.
Orice e posibil, un univers de posibilitati, mintea umana cu greu poate intelege.

| Anonimuserr a răspuns (pentru OrangeFga):

Este nedrept într-adevăr dar așa funcționează aceste,, legi sle destinului" Există o roată fictivă a karmei și a reîncarnărilor cum am explicat mai sus. Se poate afla sau se pot afla dacă ai afecțiuni acum sau fobii de la ce le-ai căpătat dar și din viața anterioare prin psihohipnoză.
Este adevărat este foarte greu să înțelegem multe lucruri. Orice expert într-un domeniu sau mai multe nu se poate numi expert ci un bun cunoscător. Este o chestiune involuntară, tu nu știi ce ai făcut în viața anterioare sau dacă ai fost femei bărbat dar se poate afla mergând la terapeuți în psihohipnoză prin hipnoză regresivă sau regresie hipnotică. Universul, informațiile sunt atât de vaste, nu există adevăr absolut. Referitor la Karma, sunt greșeli grave care le putem trage și generații, sunt blesteme din neam care pot fi plătite generații. Karma cea ma igrea o au persoanele care de mici au o boală incurabilă, sunt infirmi, își pierd bunicii părinții de mici. Sunt persoane care au avut în altă viața opusul o viața plină de faimă, bani bucurie și acum sunt cerșetori sau săraci lipiți pământului și taman invers. Voi sigur sau strămoșii tăi au greșit cu ceva anume grav în trecut. E bine să avem grijă cum ne purtăm cu cei din jurul nostru și cum ne raportăm la ei.

| OrangeFga explică (pentru Anonimuserr):

Adevarul e ca, atunci cand am fost mic, am avut o situatie financiara nu chiar prea buna...cu timpul din ce in ce totul a "escaladat" la mai bine... Poate ca e doar o incercare a vietii, mi se pare foarte straniu faptul ca incendiul a avut loc pe data de 06 06 2015, daca stam sa gandim, adunam 0+6 + 0+6 + 1+5 = 666, numarul diavolului, pe langa asta, raportul intocmit de pompieri a primit numarul 66, poate e o pura coincidenta.

| Anonimuserr a răspuns (pentru OrangeFga):

Eu cred că există o justiție a naturii care întârzie dar nu iartă. Poți să fi victima ei oricând în funcție de ce ai făcut sau au făcut rudele tale din trecut. În momentul în care vrei mai mult și depășești acea plapumă balanța s-a întors. Da poate fi o pură coincidență sau nu ținând cont de această dat și numărul 66 dacă ar fi să vorbim de numerologie. Dar în cazul în care un copil suferă nu a făcut nici un rău este o încărcătură karmică care și-a atras-o din altă viață asta e clar.

| OrangeFga explică (pentru Anonimuserr):

Multumesc foarte mult pentru raspunsuri, sunt foarte bune happy, meriti funda in totalitate, o seara buna si multumesc inca odata happy!

10 răspunsuri:
| iwanttodestroytheworld a răspuns:

Experienta care m-a facut sa cred in karma a fost aceea ca am fost obraznica la ora si am primit o nota mica. Karma exista.