| DirviziuQ a întrebat:

Vreau sa stiu parerea voastra. De ce toata lumea este asa de inebunita dupa facebook? Se merita sa iti faci facebook?

21 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Se merita si nu se merita.Se merita daca esti genul de om popular care vrea sa posteze unde manaca sa posteze poze si nu ai ce face acasa decat sa stai pe facebook.Nu se merita daca ai o varsta o relatie stabila si nu iti mai permiti sa pierzi vremea pe facebook

| DirviziuQ explică (pentru ignore):

Ai perfecta dreptate.

| Ibrahimovic a răspuns:

Da. Eu am cont de facebook de vreo 3 ani. Este o modalitate foarte buna de a conversa cu prietenii. Si poti sa faci multe alte lucruri pe langa faptul ca poti vorbi.
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Morti dupa atentie. sunt si oameni care il folosesc ca sa vorbeasca sau sa zicem "cu cap", dar majoritatea sunt niste patetici morti dupa atentie.

| Me01 a răspuns:

Aproape la toate răspunsurile am ras laughing)
Cand nu era fb ce făceați? Nu existam nici inainte de a se face fb.

| Grimster a răspuns:

Nu merita.

| BenczeLarisa a răspuns:

Ba normal că se merită, dacă nu ai facebook eşti considerat... mă rog, nu ştiu, dar pe Facebook găseşti persoane noi sau cunoscute, socializezi cu cine vrei, incarci poze, chestii.Cum să nu îţi faci Facebook? rolling on the floor

| DirviziuQ explică (pentru BenczeLarisa):

Simplu, poti socializa cu telefonul, in realitate, pentru poze exista camera foto sau telefon, nu orice persoana noua are si intentii bune, oricine se poate da drept altcineva pe fb fata de cine e in realitate. De aceea am pus intrebarea aceasta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DirviziuQ):

Referitor la ce i-ai zis lui Larisa. asta e diferenta dintr-e o persoana cu minte si alta fara. lumea socializa si inainte de fb deci nu e ca nu se poate fara. inainte se poate zice ca se socializa, acum se pupa in dos reciproc lumea cu "like" si alte prostii, nimeni nu o duce rau, toti au bani, masini, corpuri de modele si alte ipocrizii. fb e pentru idioti ( majoritatea)

| DirviziuQ explică (pentru BenczeLarisa):

Si app, cum este considerata? Doar in Romania este conceptia asta idioata ca daca incerci sa fii o persoana normala esti un ratat. Care este problema daca un om prefera sa nu se bage cu toti obsedatii, sa cunoasca oamenii noi fata in fata, sa traiasca o VIATA ADEVARATA, o relatie adevarata, nu una virtuala, sa vada toti cine e nu dupa o poza care poate fi modificata? Care este problema daca o persoana nu vrea sa fie inselata de hackeri, sa nu i se fure datele, sa nu se simta prost daca cuiva nu ii place poza lui de pe acea retea?

| DirviziuQ explică (pentru anonim_4396):

Mda. pai de aia am si pus intrebarea daca se merita. Stiu ce poti face pe fb si consider ca tot ce faci acolo o poti face si in realitate, niste banalitati. Daca vrei sa "sponsorizezi" o vedeta, o companie, este altceva, desi si acolo o poti face si prin alte metode. Nu vad rostul acestei retele, de aia am pus intrebarea sa vad ce raspuns au altii, si daca dau motive ADEVARATE si CONCRETE care sa ateste ca merita sa ai cont.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DirviziuQ):

Vorba lui Badea " nu ai fb nu existi " laughing, asta da ca este pentru idioti. mai nou ce e peniibil ca am ramas masca cand mi s-a zis, daca vrei sa vb cu o fata intai trebuie sa ii ceri fb, sa ii dai like, sa o pupi in dos acolo 2 sap, si dupa sa vb in "viata reala". vai de noi ce am ajuns.

| DirviziuQ explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu cine a zis asta, dar era clar un obsedat sau un prostanac. Cel putin eu nu asa as vrea sa procedeze un baiat cu mine, chiar daca as avea fb. Dar nu ma mir de ceea ce ti-a spus, deoarece, cum a zis odata un utilizator, in spatiul virtual comentezi, te dai mare, te faci remarcat, dar in viata reala esti un nimic, care nu are curajul sa scoata nici 2 vorbe cand te vede si ii vine sa lesine cand te vede, mai ales daca constati ca nu seama deloc cu persoana din poza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DirviziuQ):

Poate de aia prefera multi lumea virtuala, toti sunt buni frumosi destepti etc. total opus de realitate, dar na, noi suntem aia "prosti" ca nu folosim asa ceva. ce pretentii ai

| DirviziuQ explică (pentru anonim_4396):

Da, asta este, poate intr-o buna zi lumea se va trezi, poate se vor trezi doar cand vor vedea pe propria piele si la ce riscuri se expun, sau poate nu isi vor da seama niciodata. Oricum, multumesc ca ti-ai spus parerea happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru DirviziuQ):

Nu isi vor da seama. deja sunt peste 1, 5 miliarde de persoane care il folosesc, inca 5 7 ani va mai fi sus, pana apare ceva nou si dupa 10 ani alteceva si tot asa. lumea are nevoie de un loc unde sa isi puna viata, sa se minta singura ca e iportant si ca cineva chiar se uita la ei mereu si chestii de genu.
numai bine

ps- cu mentalitatea asta o sa o duci bine in viata, nu curvareala care e in ziua de azi

| DirviziuQ explică (pentru anonim_4396):

Adevarat, doar se stie ca oamenii sunt morti dupa atentie, ar face orice sa o castige. Am vazut asta chiar la niste foste colege, cand eram in gimnaziu, una nu era fotomodel, de aceea mereu se lega de toate fetele, le barfea, le jignea, cand de fapt erau chiar opusul a ce spunea ea. Alta mereu credea ca orice baiat care se uita in directia ei, nu la ea, ci in directia ei, o place, La faza aia am ramas socata. Iar legat de fb, un baiat a pus o poza falsa cu o fata de la noi din liceu, dezbraca, evident toata lumea pe o parte a ras, dar au avut si bun simt sa nu o jigneasca, sa inteleaga ca nu ea a pus poza. Oricum, ce vreau sa spun este ca ea nu s-a desteptat dupa aceasta faza. iar la fel cum ea a patit asta, pot pati multe persoane si dupa cum spui tum probabil lumea nu se va destepta niciodata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DirviziuQ):

Fiecare primeste ce cauta sau ce merita. gen actritele alea 4 care si-au pus poze in cloud( presupun ca e un program de stocare pe interenet) si toata lumea a vazut poze facute de ele cu prietenii lor, in pielea goala si restul. si se mira ca de ce lumea e idioata, intr-adevar nici aia nu au facut ceva frumos sa fure pozele alea, dar daca nu erau acolo nu avea ce sa fure. soarta. cat despre fb nu am chef sa mi se fure banii de pe cont, cum alti dobitoci la munca am intalnit. cu nu stiu ce naiba au intrat din una in alta si au descoperit credite bancare si restul si au fost furati, cu fb laughing. au cautat-o, sa numai zicem cati virusi sunt acolo, cum link-urile se dau din stanga in dreapta nu stii ce e virus si ce nu.

| DirviziuQ explică (pentru anonim_4396):

Da. ce sa mai spui, cum am mai spus, omul nu se invata minte decat cand primeste pedeapsa pe pielea lui. Cat despre gandirea mea, cred ca a fost imfluentata si datorita tatalui meu, el mereu imi spunea ca fb a fost creat defap pentru a tine evidenta tuturor persoanelor de pe pamant, un fel de baza de date asemanatoare certificatelor noastre de nastere cu sensul de a stii totul despre persoane, de aceea cei de la fb vor ca toata lumea sa il aiba. In plus foarte multi castiga bani grei de pe fb, si fara sa stie de la fiecare se ia in fiecare an cativa dolari sau centi, nu mai stiu exact ce era. Doar ca am vazut, si pe acest site, multa lume cu "ce poza sa pun la pagina de fb", "cum sa iau mai multe like-uri", "sa-i cer fb la fata aia?' dar si in realitate. Cunosc persoane care daca iesi cu ele la un suc, iau telefonul si cat timp astepti stau doar pe fb, iar daca vrei sa vorbesti ceva cu ele, singurul subiect este despre o persoane de pe fb. De aceea intrebam ce este cu aceasta "febra"

| anonim_4396 a răspuns (pentru DirviziuQ):

laughing faza haioasa la urma ai spus. acum o luna sau ceva de genu am fost invitat afara de un prieten, si a chemat si o fata pentru mine (cred ca avea 19 ani) si am inceput sa vorbim, dupa 5 minute a adus vorba de fb, nu am zis nimic. nu e frumos sa ii zici sa taca la cineva, dar dupa 10 minute de vb numai despre fb am rugat-o frumos sa schimbe subiectul sau sa taca, parca vorbea de dzeu asa se comporta. daca la 19 ani ala e cel mai interesant subiect de pe pamant la cineva, ceva e in neregula. cat despre ce zicea tatal tau, mda, am mai auzit cu profil psihologic (cred ca asa se scrie laughing ) facut cu datele alea, nici nu mai au nevoie de altceva. oricum la majoirtatea ar zice pupincuristi care mint de ingheata apele, deci nu i-ar interesa cine stie ce.

| DirviziuQ explică (pentru anonim_4396):

Stiu cum este, nu ai ce sa le faci, facebook a ajuns un drog legal.Multi nu stiu la ce riscuri se expun, daca ar avea macar rabdare sa citeasca termenii si conditiile de la facebook ar vedea tot, dar nu fac asta. Pur si simplu nu ai ce sa le faci, ei il vad ca o minune, o mare oportunitate de a comunica, de parca nu avem gura.