| Altadata a întrebat:

Salut tuturor.
Voi cum credeti ca va arata lumea peste 100-150 de ani si cat timp va mai rezista pamantul?
Dar mereu mi-am pus intrebarea daca lumea se va sfarsi. "CE VA FII DUPA?"

Răspuns Câştigător
| MeMyselfAndMyShadow a răspuns:

Si eu m-am intrebat (si cred ca oricine se intreaba la un moment dat), dar tot eu mi-am raspuns de fiecare data. Nu putem vedea in viitor, nu putem schimba trecutul, putem doar sa incercam sa fim mai intelepti in prezent si poate vom gasi un raspuns.

Ps: Nu m-am referit la religie, la lucruri spirituale, ci la cele morale.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun că lumea va fi organizată conform noii ordini mondiale și condusă de un regim autoritar, probabil mai crunt decât toate cele existente până acum.Clasa muncitoare va fi lipsită de drepturi iar toate organizațiile care vor încerca să se opună sistemului vor fi anihilate.
În concluzie, lumea ar trebui să se trezească cât mai repede altfel riscă să se supună dezastrului.