| Roxin a întrebat:

Salutare!

Ati fost vreodata foarte afectati de versurile unei piese?
Daca da, exemplu?

Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| Mussette a răspuns:

Afectata in bine happy :
Zece si Chiar daca... Florin Chilian
Ce are ea, Aripi de vant -Delia
100 si Balada pentru o minune - Vunk
Fata in boxeri si in tricoul alb - Vama Veche

Afectata in sensul rau straight face :
Un break my heart
It's not goodbye

| Roxin explică (pentru Mussette):

Multumesc pentru raspunsuri!
Fata in boxeri as trece-o la rele.

| Mussette a răspuns (pentru Roxin):

Nu-mi da o stare negativa, ci euforica. laughing Cu placere! happy

37 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Prea mult spus afectat, dar de stresat stiu sigur ca da!
http://www.versuri.ro/versuri/ggddkk_alina-eremia-cum-se-face.html
O zi buna :)

| Roxin explică (pentru caramela):

laughing)))))))))))

| caramela a răspuns (pentru Roxin):

Nu rade bre, ca era sa cada victima televizorul laughing))

| Roxin explică (pentru caramela):

Se explica stress-ul. laughing))

| caramela a răspuns (pentru Roxin):

Nu imi place nici tipa...cu exceptia unei piese.dar o ascult fara sa o vad pe ea...winking

| Roxin explică (pentru caramela):

Nu cunosc, nu ma pasioneaza. Eu sunt pe alte....frecvente.

| caramela a răspuns (pentru Roxin):

Ia uite ce am gasit.:))
Asculta si te minuneaza :))))
https://www.youtube.com/watch?v=J6uH4dc2T4A

| Roxin explică (pentru caramela):

Dar de asta ce zici? :)))
https://www.youtube.com/watch?v=LvrclMTGvNE

| caramela a răspuns (pentru Roxin):

laughing))))))))) tocmai pe acel video eram laughing))))) alta enervanta...

| IAmTheLegendary a răspuns (pentru caramela):

Tu crezi gresit, daca esti hater, asta-i.

| caramela a răspuns (pentru IAmTheLegendary):

Eu cred ca trebuie sa respectam si sa ne respectam!
Este parerea mea si atat!
Cat despre invidie, nici pe departe...mai ales ca sunt mama...
Este doar parerea mea, cum si tie poate nu iti place de cineva din muzica, ori nu esti si nici nu suntem obligati sa avem aceeleasi gusturi!
O seara buna!

| RAY a răspuns:

Da,https://www.youtube.com/watch?v=pRrjt4htXlE
Pot sa treaca 3000 de ani,
Poti sa saruti alte buze,
Dar niciodata nu te voi uita X2

Pot sa mor maine,
Mi se poate usca sufletul.
Dar niciodata nu te voi uita X2

Pot sa-mi stearga memoria,
Pot sa-mi fure povestea ta,
Dar niciodata nu te voi uita X2

Cum sa uit zambetul tau,
Cum sa uit privirea ta,
Cum sa uita ca inca te iubesc,
Mai mult decat propria-mi viata, mai mult decat nimic
http://Versuri.ro/w/eddjkk

Poti sa ma alungi din viata ta,
Poti sa negi ca ma iubeai,
Dar niciodata nu te voi uita,
Stii ca niciodatya nu te voi uita.

Cum sa uit zambetul tau
Cum sa uit privirea ta,
cum sa uit ca ma rugam
Ca sa nu pleci.

Cum sa uit nebuniile tale,
Cum sa uit ca zburai...
Cum sa uit ca inca te iubesc,
Mai mult deat propria-mi viata, mai mult ca nimic

| Drimmero a răspuns:

Salutari amice!
Astea m-au tulburat, dar nu inteleg de ce =))))
https://www.youtube.com/watch?v=hsiL8pRn4-I
https://www.youtube.com/watch?v=Z8_RYNoOAeg!

| Roxin explică (pentru Drimmero):

Saluuuuut! Se subintelege! laughing))))) Lasa ca e bine sa nu intelegi de ce big grinEu am facut greseala sa inteleg de ce si presimt ca ma paste asa o depresie laughing)))

| Drimmero a răspuns (pentru Roxin):

''Ochii care nu se vad'' ma ungea pana nu demult la suflet, acum mi-am amintit de ea. Depresia e ucigatoare, grija mare!

| Roxin explică (pentru Drimmero):

Sunt obisnuit, nu-i bai. Ar fi cam a 5-a in ultimele 3 luni laughing))))) Still fkin' alive.

| Drimmero a răspuns (pentru Roxin):

Sunt obisnuit cu esecul, nici intr-un caz sa-mi fac eu acum vreo depresie, mie doar Arsenalul imi mananca sanatatea. Cum ziceam, de ani de zile doar esecuri traiescrolling on the floor))

| Roxin explică (pentru Drimmero):

rolling on the floor))) Loooool. Mama lui de fotbal! rolling on the floor)) Mie muzica imi mananca inima, sufletul, pancreasul si scarita!

| Drimmero a răspuns (pentru Roxin):

Cred ca ma bag pe tenis, prea mult se sufera dupa un 'prapadit' de sportrolling on the floor)))).
Frustrari multe acumulate pentru o simpla cupa dupa care tanjim de 12 ani de zile, deja prea multe rolling on the floor))). Muzica e suprema/

| Roxin explică (pentru Drimmero):

rolling on the floor)))) Dureri metafizice, nu gluma! rolling on the floor)))

| Drimmero a răspuns (pentru Roxin):

Cand ai o mortaciune care ti-e antrenor si are conceptii invechite si nu transfera jucatori de talie mondiala si aduce japonezi precum Takuma Nu-stiu-cum-il-cheama si un pusti de 17-18 ani care nu vor prinde prima echipa prea curand, te iau toti nervii. De exemplu, acum fix 1 an a avut milioane de euro pe mana si a ales sa aduca doar un portar, frustrarea e mare!

| Roxin explică (pentru Drimmero):

Vezi de ce imi place mie muzica? Si baschetul big grin laughing)) Au pierdut Golden State si mi-a venit rau. Iar la meciul Romaniei cu Albania, mi-a mai scazut IQ-ul cu in ca 20% in 90 de minute.

| RainmakerX a răspuns:

Este un ost din Guilty Crown.
Unul dintre personajele mele favorite a murit pe melodia asta :/

You can call my name
(You might lose your luck)
Whenever you're feeling down and blue
You don't know how to smile
I know how hard it is
I'll make you feel alright
I remember the day I sat with you in this corner

Alone in front of you
Oh! I don't know the words
Because anywhere is your home
Your sweet home
No matter where you are
This thing it's home
It's incredible
All my friends came home again
Sometimes you can not avoid the heavy snow
as long as you're alive

I touched your feeling inside
You're shifting in my eyes
Drifting away
Don't get stuck in sorrow
Get over the things from the past
I'll watch your back

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1) https://www.youtube.com/watch?v=Mb1ZvUDvLDY
"There are no words that can express how I feel
You never kept a secret, always stayed real
And I appreciate, how you raised me
And all the extra love that you gave me
I wish I could take the pain away
If you can make it through the night there's-a brighter day
Everything will be alright if ya hold on
It's-a struggle everyday, gotta roll on
And there's no way I can pay you back
But my plan is to show you that I understand
You are appreciated "

2) https://www.youtube.com/watch?v=SyBjzRrEdE0

3) https://www.youtube.com/watch?v=D_pGd2_mv-g

Mai sunt probabil, dar nu imi mai vin in cap.
Tu de ce piesa/piese esti afectat / te regasesti? :D

| Roxin explică (pentru anonim_4396):

Https://www.youtube.com/watch?v=WyxJc7P8HAg
1000 de sentimente amestecate. Simt fiecare cuvant in parte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=DbJcD4fbcq8

Da, nu, nu prea e bine, bine, // Nu te încorda fără să ştii ce vine
Şi dă-te, dă-te... mai în spate să te bată, // Că nu poţi să amesteci ulei şi apă!

Scandal, scandal, // Ambulanţa, fraier la spital,
Unu' d-ăla care înjura din tastă // N-a mai fost la fel de tare-n clonţ când a ieşit din
casă... Inspiră, expiră, // N-o arde ca şi cum nimic nu te mai miră...
Să vorbeşti limba care se vorbeşte, // Dar mai bine să n-o faci, dacă nu ţi se potriveşte!

Oricât ar fi de mare foamea, nu mănânci rahat, // Nu te bagi s-o dai cu cine încă nu ţi-e dat,

Şi unde dracu te duci tu cu mersu' de gheişă... // Să nu dai peste samurai, vezi, ai grijă!
Ce zici, că eşti de nişă? I-auzi, eu, // Tu le ştii pe toate şi iei totu' la mişto,
Iluminat, te-atinge raza, // Cu impresii de rebel în Fâşia Gaza...
Respect şmecheria, // Băieţii de la care am deprins filozofia,
Că nu chimia m-a făcut sa înţeleg că: // Uleiu' şi cu apa nu se-amestecă...

Ce s-a intamplat cu oamenii astia, mai?:))))

| Roxin explică (pentru anonim_4396):

Mnezo' stie laughing) Amestecuri dubioase.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Roxin):

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ups! Am acces. direct!
"Vicii"-Chello.Imi amintesc ca m.a tulburat.Mie imi placea sa presez plante, aveam un ierbar si deodata il aud pe ala:"ca strangi timbre sau ca tragi pe nas....ca pui ierburi in atlas, oricum le.ai numi, ele sunt vicii."Si zic:sunt viciata! Si cum un viciu este prea putin, am completat sirul.

| Roxin explică (pentru anonim_4396):

Ups, cred ca am dat click aiurea. Rectific imediat.

| ambicio a răspuns:

Vals de Vienne, DMC- nu te mai caut, Vescan- multa bafta, Taxi- 2 cuvinte

| weirdfirefly00 a răspuns:

Eu empatizez mereu cu poetii, in special reparii, ca ai vrut si exemple. Pace.

| 01042004 a răspuns:

Da. ELUVEITIE-Inis Mona.

| Roxin explică (pentru 01042004):

Da, frumoasa piesa.