| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
Exista 4 tipuri de oameni in lume(asa am citit):
1-cei care fac lucrurile sa se intample;
2-cei care privesc cum se imtampla lucrurile in jurul lor;
3-cei care se mira de ce se intampla in jurul lor;
4-cei care habar nu au ce s.a intamplat.
TU DIN CE CATEGORIE FACI PARTE?
Eu,recunosc,sunt doar un spectator, privesc cum se misca totul in jurul meu.

Răspuns Câştigător
| Ecaterina2016 a răspuns:

Nu poți încadra oamenii intr-o categorie sau nici măcar în 4 așa cum nu cred în cele 12 zodii. Îți pot spune ca marele criminal în serie Ted Bundy se încadra în toate 4 totul depinde în ce momente îl analizezi.

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si daca fac parte din toate? de ce trebuie sa includem 8 miliarde de finte intro categorie?

| T0T a răspuns:

Din toate.

| Mădă0611 a răspuns:

2, si rar 1.

De exemplu mi-e frica de paralizie, deci ma pazesc cat pot, si vad tampiti ca merg cu viteza cu masina. De ce sa le stric eu distractia, eventual sa imi iau injuraturi sau chiar bataie, cand pot sa urmaresc stirile de la ora 1 sau 5? E grav cand handicapatii astia distrug oamenii care erau pe contrasens si care isi vedeau de treaba lor. Mai nou ma mustra constiinta ca nu simt mila cand cineva o pateste grav din prostie, in unele cazuri chiar ma bucur, ca astfel au scapat cei nevinovati de prostia altora.

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Iti multumesc pentru raspuns, Mădă!

| RAY a răspuns (pentru Mădă0611):

Ai avut un accident de masina?

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Nu, dar am vazut tampiti conducand ca niste tampiti, si in realitate, si la tv/pe net.

| Florentina9210 a răspuns:

Mizez pe 1.

| WaterDrop a răspuns:

Imposibil sa faci parte dintr-o singura categorie pentru ca la un moment in viata va trebui sa treci si prin restul.Trecem prin toate momentele mentionate de tine mai devreme sau mai tarziu.Nu poti sa spui ca apartii unui singur tip.Acum esti un spectator insa cand ti`e sete de exemplu si nu`ti pica apa din cer, treci in primul tip si te duci sa bei apa.Deci ai facut sa se intample un lucru si nu te`ai uitat pe pereti asteptand apa.

| anonim_4396 explică (pentru WaterDrop):

Buna!
Numele tau vibreaza acum, Water.Ai dreptate, am fost si in stadiul de "ce caut eu in viata mea", doar ca, momentan, aici ma aflu.Nu pot depasi pragul, nu fac lucrurile sa se intample.Am scopul, am dorinta, am determinarea insa nu actionez.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Imparte totul in pasi mici, mici mici, si fa cate unul, dupa un timp o sa ti fie mai usor.

| WaterDrop a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil iti este frica de esec.Probabil ai trecut prin cateva situatii dureroase/confuze si si`au pus amprenta asupra subconstientului tau.Invata sa vezi mereu partea plina a paharului si sa nu renunti la ce iti doresti sa faci.Zambeste mai des, chiar daca nu este din suflet, pur si simplu ridica colturile buzelor.Vei vedea ca vine si sentimentul in curand.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa cresti mare!

| anonim_4396 explică (pentru WaterDrop):

Am si zambit, citindu-te! Iti multumesc!

| WaterDrop a răspuns (pentru anonim_4396):

happy Placerea a fost de partea mea pentru un suflet atat de rar.O zi placuta sa ai!