| Roxin a întrebat:

Salutare!

Ma intreb si va intreb si pe voi...cine ii alege pe admini aici si dupa ce criterii? Nu de alta, dar imi dispar raspunsuri fara sa inteleg motivul. Sau, sunt eu redus mintal.

26 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ii alegem noi.Noi ii gasim aici pe site.Si trebuie sa acceptam regulamentul site-ului impus de ei. Daca nu respectăm regulamentul este normal sa fie sterse raspunsuri sau intrebari. Daca citeai regulamentul, ce ai voie sa postezi si ce nu ai voie, nu mai puneai aceasta intrebare.

| Roxin explică (pentru darrio2007):

Aha. Deci e interzisa ironia. Nice. Merci pentru raspuns.

| darrio2007 a răspuns (pentru Roxin):

Nu este interzisa ironia. Dar mai depinde si in ce context. Daca cineva raporteaza un raspuns sau o intrebare, gandeste-te ca si administratorii sunt tot oameni.Si ei pot gresi.In 6 ani de TPU am intalnit destule dar nu renunt asa de usor.

| Kaℓi a răspuns:

Sunt sterse intrebarile, asa dispar raspunsurile happy
Si eu am o multime de raspunsuri nevinovate si bine intentionate la rubrica "Raspunsuri sterse de Admin".

| DoarBogdan a răspuns (pentru Kaℓi):

Toti zic asta. big grin

| Kaℓi a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pot sa-ti demonstrez ca sunt nevinovate big grin

| DoarBogdan a răspuns (pentru Kaℓi):

Si sa judec eu? Sa simt vinovatia cum ca trebuie sa imi dau seama daca sunt envinovate sau nu? Acest gand?

Normal happy Hai laughing

| TPU.ro a răspuns:

Buna tuturor! In cazul lui Roxin, a fost vorba despre multe raspunsuri la intrebari care nu respectau regulile comunitatii noastre si care au fost prin urmare, sterse. Din acest motiv se sterg si alte raspunsuri sau intrebari. Nu incercam sa cenzuram pe nimeni, fiecare are dreptul sa isi spuna o parere, atat timp cat nu jigneste pe nimeni, nu foloseste un limbaj vulgarsi respecta cateva reguli minime de ortografie si punctuatie. In ceea ce priveste raspunsurile ironice, nu credem ca ajuta pe nimeni. Oamenii vin pe site pentru a cauta raspunsuri, nu pentru a "fi luati la misto".
Speram ca v-am lamurit si ca ne intelegeti acum mai bine intentiile. O zi frumoasa!
Echipa TPU

| Roxin explică (pentru TPU.ro):

Ironia nu reprezinta ''luat la misto''. Nu e vina mea ca se pun intrebari care chiar merita raspunsuri ironice. Atata timp cat nu se incalca nicio regula privind jigniri, limbaj vulgar si alte chestii dubioase, nu vad de ce ironia nu e permisa. Mai degraba suntem noi luati la misto prin intrebarile respective. Imi dai, iti dau inapoi X 10.

O zi frumoasa!

| anonim_4396 a răspuns (pentru TPU.ro):

Https://www.tpu.ro/......ba-contul/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt 2 admini mari si lati... unul probabil de cand site ul. Raspunsurile dispar probabil pentru ca sunt sterse intrebarile

| Roxin explică (pentru suntserios):

Nu, nu. Ma refer la raspunsurile sterse de ei. Am primit un mail acum ceva timp in care eram ''avertizat'' cum ca ironia mea e peste limita admisa si ca deranjeaza multi useri. Hai sa fim tristi.

| suntserios a răspuns (pentru Roxin):

Pai... te a raportat careva. asta e. sa nu ai impresia ca discuti cu cele mai inteligente persoane aici... unii nici nu pricep ironia

| Roxin explică (pentru suntserios):

Un motiv in plus sa vreau sa renunt la TPU. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Roxin):

Nu trebuie sa renunti, sunt sigur ca ai ajutat destule persoane pe aici.
Nu trebuie sa te gandesti la admini sau utilizatori obsedati de pornhub, ci ala aia pe care ii poti ajuta cu un sfat.

| Drimmero a răspuns:

Te-a raportat careva mai mult ca sigur.

| Oana92 a răspuns:

Se numeste cenzura. Bun venit pe TPUwinking

Si da, ironia e interzisa pe aici happy

| Roxin explică (pentru Oana92):

Sa ma cenzureze! O sa inmultesc cu 10 toata ironia de pana acum. Si sa ma cenzureze iar. O sa inmultesc cu 100.

| Coquina5 a răspuns (pentru Roxin):

Care ironie, anostule?
ironia ta e 0, deci oricat ai inmulti, tot 0 iti va da.

fa-ne o favoare si nu te inmulti pe planeta.

| Roxin explică (pentru Coquina5):

Ma inmultesc pe Marte.

| Coquina5 a răspuns (pentru Roxin):

E perfect pentru tine.
te asteapta Smiley acolo sa va inmultiti.
ti-a squirtat deja fundul, abia astepti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda,nu stiu sa iti raspuns la asta sa fiu sincer, dar ai dreptate, se sterg raspunsuri care nu ar trebui sterse, si se lasa raspunsurile unor utilizatori care fac trolling.As putea da si link-uri, da degeaba, si plus de asta, sunt sigur ca ai dat si tu peste ei.Iti dai seama ce terminat mintal trebuie sa fii ca sa intrii pe un site unde oamenii cer sfaturi,si sa faci trolling.
Si cat despre ironia ta laughing pai sunt intrebari prea tampite ca sa fi serios,cine ar trebui sa primeasca avertizare, cei care le pun, sau cei care raspuns? laughing Eu zic ca aia care le pun, dar ma rog, eu sunt redus laughing

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca e pe baza de "raport"... daca sunt doar doi admini, n-au cum sa vada tot ce se posteaza.
Tocmai mi-am verificat si eu mail-ul, n-am de la TPU decat notificari ca X a comentat la raspunsul meu sau a raspuns la intrebarea mea, mesaje & felicitari primite, intrebari de la oracol si "Felicitari, ai un raspuns castigator". Slabut big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kaℓi):

Esti fata cuminte, de aia laughing Meh,si eu tot de astea primesc, inca nu am primit avertizari si nu stiu ce, probabil ca nu am motiv, sau unde am dat, nu a fost pe faza utilizatorul sau adminul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca adminii(mai bine zis adminele : ) )au fost alesi de catre fondatorul TPU Catalin Tenita (cred ca nu e nici o sansa sa-l intrebi dupa ce criterii laughing )

Am o vaga banuiala ca TPU este o "afacere de circuit strict inchis".

Unele raspunsuri poate iti sunt raportate de catre utilizatori, unii nu prea inteleg sensul cuvantului "ironie".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai 11 raspunsuri mi-au sters, inclusiv si pe ala "Npc", wow. Adminilor? Daca imi vedeti raspunsul, stergeti-l si pe asta, stergeti-mi si celalalte raspunsuri, (Serios, chiar nu-mi pasa daca o faceti, daca atata puteti) cam vreo 121 am dat, vedeti voi pe acolo la profil, a da si contul, va rog din tot sufletzelul asta micut si nenorocit