| Doarunaltutilizator a întrebat:

Salutare TPU-tisti.
Voi cum credeti ca ar arata Romania in 2089? adica dupa 100 de ani de la Revolutia din 1989 cand regimul comunist a cazut.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Depinde cate revolutii o sa mai facem, si desigur cum va decurge evolutia isis si relatia politica dintre America si Rusia.

21 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca se va numi Rusia.

| Doarunaltutilizator explică (pentru darrio2007):

Nu cred ca Romania o sa se alipeasca cu Rusia, daca cetatenilor le pasa de tara lor o sa lupte pentru ea dar generatiei de adolescenti din zilele noastre nu prea ii pasa de ea fiindca ei zic ca oricum o sa plece spre occident la maturitate.

| darrio2007 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Nu m-am referit la alipire. Fara voia noastra.

| Doarunaltutilizator explică (pentru darrio2007):

Atunci la ce te-ai referit?

| Doarunaltutilizator explică (pentru darrio2007):

Si apoi ca Romania sa se alipeasca cu Rusia trebuie ca Rusia sa puna stapanire pe Ucraina si Republica Moldova.

| darrio2007 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Cum a facut-o in Peninsula Crimeea o poate face oricand.

| Doarunaltutilizator explică (pentru darrio2007):

Auzi dar tu crezi ca oamenii din Romania ar vrea sa se alipeasca cu Rusia de buna voie doar ca sa se evite niste tragedii cum au fost in Ucraina?

| darrio2007 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Nu intelegi nimic oricat as explica. O zi bună!

| Doarunaltutilizator explică (pentru darrio2007):

Acum am inteles mai bine, nu trebuie sa te superi.

| darrio2007 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Nu ma supar, stai linistit.

| KodrutZ a răspuns:

Desert, in ritmul actual. Sau populata de alte natii. 1989 nu a fost revolutie, ci lovitura de stat mascata.

| Doarunaltutilizator explică (pentru KodrutZ):

N-are cum ca o tara europeana sa aiba 0 locuitori in viitor dar cine poate stii, pana in 2089 mai e, atunci noi probabil nici nu vom mai fi.

| KodrutZ a răspuns:

0 locuitori originari de aici si cu radacini care sa nu fie localizate prin India, daca prinzi ideea...winking

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ce Romanie in 2089?

| Doarunaltutilizator explică (pentru DoarBogdan):

Ma rog poate numele tarii ar fi schimbat si alte lucruri dar ma rog cine stie.

| UnBroken2016 a răspuns:

Vrea sa spuna ca o sa fie Rromania, poate acum te prinzi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate,mi se pare de c^$$t sa zici "salut TPU-isti" de la "m#23ti".
Cu mine in afara ei sa speram, asa o sa arate.

| MistretulPufos a răspuns:

Nu cred ca o sa mai existe tari. O sa fie roboti peste tot cred

| Doarunaltutilizator explică (pentru MistretulPufos):

Roboti auzi, bine tehnologia sigur o sa progresezi atunci destul de mult dar n-ai de unde sa stii ce poate sa fie atunci noi nu o sa mai fim.