| Roxin a întrebat:

Salutare tuturor!

Asa, ca de luni...as vrea sa stiu : Voi cum definiti femeia? Ce vedeti intr-o femeie? Ce inseamna ea?
Dar barbatul?(ca sa raspunda si domnisoarele big grin )

Dau funda, evident.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://youtu.be/L8O2rp_b5rM
:))

16 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

"Ce vedeti intr-o femeie?". te-as intreba: "Cand ai privit ultima oara o persoana cu adevarat si nu doar sa te uiti la ea?". Daca dai aspectul exterior la o parte, te vei alege cu o suma de experiente, trairi, pasiuni si hobbyuri, sentimente si dezamagiri, vise si aspiratii.Ma uit si vad copilaria, prima iubire si drama ei, imbratisarile si certurile din partea parintilor, visele spulberate si cele aflate inca la inceput de drum. Apoi, vad maturizarea si dezamagirile, hobbyurile si pasiunile, dorintele ascunse si sufletul incatusat, vad extazul si agonia.Si intr-un final o vad pe ea, suma tuturor lucrurilor, mama a viitorilor mei copii, femeia care ma poate incanta si dezamagi la fel de brusc, care ma poate sprijini in orice alegere oricat de grea ar fi ea, care imi poate face sufletul sa tresare si ma ajuta sa`mi pastrez viu copilul din mine.
Dar cum spuneam, lumea nu mai este capabila sa vada, si`au pierdut aceasta abilitate.

| Roxin explică (pentru WaterDrop):

In niciun caz nu ma refeream la aspectul exterior. Credeam ca e de la sine inteles. Merci pentru raspuns. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Roxin):

Sper ca ai tratat postarea ca atare(adica un panflet) si de aceea l-ai premiat.
Multumesc happy
PS:sunt si eu femeie si de aceea ma simt "magulita" sa aflu ce gandesc concetatenii romani despre fiinta numita "femeie" si rolul ei.
E chiar amuzant happy in genul unei "black comedy" happy
Si apoi sa nu dorim emanciparea femeii?
: )

| Roxin explică (pentru anonim_4396):

Cu siguranta am tratat ca pe un pamflet. Nu am o gandire atat de inapoiata.
A fost doar amuzant momentul, nimic altceva.
Eu iubesc femeia in totalitatea, complexitatea si nebunia ei. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Roxin):

Asta denota ca esti un adevarat barbat.

| alexandrualind a răspuns:

Este oarecum la aspect si sunt bune.

| Staind a răspuns:

Venin, miere si confuzii.

| IAmTheLegendary a răspuns (pentru Staind):

De ce? :O

| Roxin explică (pentru IAmTheLegendary):

Are dreptate in proportie de 80%, nu te mira big grin Esti fata banuiesc, dupa reactie. laughing

| IAmTheLegendary a răspuns (pentru Roxin):

Pai sunt fata... laughing

| Roxin explică (pentru IAmTheLegendary):

Atat! laughing Cum se simte ofensa big grin laughing

| IAmTheLegendary a răspuns (pentru Roxin):

Neeeee, nu prea sunt eu cu d-astea, dar voiam sa stiu. happy

| Roxin explică (pentru IAmTheLegendary):

E bine ca esti pasnica big grin

| IAmTheLegendary a răspuns (pentru Roxin):

winking

| Staind a răspuns (pentru IAmTheLegendary):

Am zis aia raportat la ce am experimentat eu, nu generalizam.
Am uitat sa specific. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm,pentru fiecare inseamna ceva diferit "femeia perfecta".Nu exista oameni perfecti, dar cineva aproape de perfect pentru tine ca individ exista.Fiecare are un tipar.Nu are legatura cu intrebarea da are cu raspunsul meu,pot sa zic ce inseamna pentru mine "femeia",desi,nu toate sunt femei adevarate,cum nu toti barbatii sunt barbati adevarati(sunt barbati care dau in femei,de exemplu,un barbat adevarat nu ar face asta).Ce inteleg eu prin "femeie" (una autentica) : sensibilitate,integritate,atenticitate,loialitate,inteligenta,intuitie(asta e foarte importanta),frumusete,inocenta(daca ii place sa faca sex de exemplu,nu o face "rea"(dar sa i placa doar cu tine : )) ),nu vorbesc de calugarite),sprijin(sa ma incurajeze tot timpul),intelegere,si sa fim "pe aceeasi directie", acelasi scopuri, valori, etc, cu simtul umorului.Si poate mai sunt, dar nu prea ma simt filosof acum laughing
Buna intrebarea oricum.