| anonim_4396 a întrebat:

Se dovedește că sentimentul de împlinire este mai puternic pentru cei care își exprima recunoștința, chiar și pentru activitățile "obișnuite". Oamenii sunt mai fericiți atunci când aduc mulțumiri, chiar mai fericiți decât atunci când le primesc.

Oare de ce? thinking

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu toti.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Sigur că nu toți. Nu suntem toți plini de dragoste, majoritatea suntem plini de răutate, dar asta se poate schimba dacă avem un Dumnezeu.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu toti, ma refer de fapt la marea majoritate laughing

| Wøodenpints a răspuns:

Ai putea să-mi zici cine a zis aberația asta și a prezentat-o drept adevăr incontestabil?
Nu de alta, dar să știu cui îi trag o flegmă în timpan pentru inepție.

| anonim_4396 explică (pentru Wøodenpints):

Îmi place că nu crezi tot ce auzi. "flegmă în timpan pentru inepție." rolling on the floor

Am uitat să specific; Oamenii sunt mai fericiți atunci când aduc mulțumiri persoanelor care sunt foarte apropiate lor.

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

Unii au chestii mai interesante de făcut decât să laude proști random pentru orice căcat inutil.