| user5493 a întrebat:

Se poate schimba soarta/viitorul prin deciziile pe care le luam zi de zi? sau este bine sa nu luam nici o decizie? sau este bine sa ascultam ce decizii iau altii pentru noi? Cum credeti ca ar arata mai bine viitorul(referitor la decizii) pentru oricare persoana?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde cum gandesti asa iti faci viitoru, se intampla in functie de gandurile care le ai

| T0T a răspuns:

Cum e dacă te gândești că viitorul e deja decis și dacă ai încerca să schimbi ceva făcând ceva neobișnuit acela ar fi de asemenea un pas decis pentru a ajunge la același deznodământ?

| Mădă0611 a răspuns:

Nu exista soarta, drumul ti-l faci singur, chiar si cand aleg altii pentru tine, pentru ca tu faci lucrurile in felul tau.

| T0T a răspuns (pentru Mădă0611):

Desigur, ieri am primit o sacoșă cu făină de la un politician, normal că îl votez. My way...Dar no, bine că nu m-am născut în Africa să mănânc gândaci că altfel îmi plăceau gândacii. Stai, de ce nu îmi plac? My way...

| WaterDrop a răspuns:

Cui ii pasa de soarta, iesi si lupta pentru ceea ce`ti doresti.Fiecare isi cladeste viitorul prin alegerile pe care le face.