| anonim_4396 a întrebat:

Spune-ţi 5 tipuri de oameni pe care nu-i suporţi

38 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Gata! Mi-am spus! Ce fac mai departe?

| OldSoul a răspuns:

1.Parlamentari
2.Pedofili
3.Zoofili
4.Cei ce se baga singuri in seama, si vorbeste gura fara ei
5.Laudarosii.

| Dariusuu a răspuns:

1Nu-mi plac oamenii care nu gândesc (deloc).
2Nu-mi plac oamenii care fac rău şi după se aşteaptă să primească tot ce-i mai bun.

3 Nu-mi plac oamenii care judecă, critică, dau ordine, controlează viaţa altor oameni.

4Nu-mi plac şi nu suport oamenii care poartă sute de măşti pe zi doar pentru a obţine ceva.

5 Iar ultima, aş putea spune că nu-mi plac oamenii geloşi, posesivi şi aroganţi. Sunt sigur că urăsc multe tipuri de persoane dar acum atât.

P.S Spuneţi se scrie împreună în acest context.Nu vreau să dau lecţi de gramatică dar nu vreau să mai greşeşti pe viitor.

| AirănMeidăn a răspuns:

(ordine aleatorie)
1 weeaboos, adica aia care se considera otaku. repet, se considera.
2 batrana aia care mereu te ridica de pe scaun pe tramvai
3 mama care-si lasa copilul sa rastoarne rafturile din magazin
4 copilul de 12 ani care se holbeaza insistent la tine
5 vanzatorii care vor mereu sa-ti sara in ajutor cand tu de fapt esti acolo doar ca sa furi...

| PedoBarbie a răspuns:

Tu,
maica-ta,
tac-tu,
sor-ta,
frac-tu.

| LePotato a răspuns:

Astia care cred ca au dreptate tot timpul si cam atat...

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Dar de ce sa mi le spun doar mie? Vi le spun si voua, nu e secret :
Lenesul, oportunistul, omul cu mai multe fete, ranchiunosul, neseriosul.

| Copac13 a răspuns:

Fitosi,laudarosi si tu cam atatwinking

| KillMePlease a răspuns (pentru Copac13):

-neinteligibil răspuns-

| Copac13 a răspuns (pentru KillMePlease):

Neinteligibil...uite aci uite cuvinte musamalizare, urzurpare, regicid, monocotiledonate,

| KillMePlease a răspuns (pentru Copac13):

Ce monocotiledonate, măi? înveţi lecţia la biologie şi te-ai gândit să arăţi întregii lumi cât de,, conştiincios" eşti? lăsaţi, lăsaţi... poate la anul'

| Copac13 a răspuns (pentru KillMePlease):

Aia o stiu din a 5 acu la bio invat sistemul circulator sau ceva de genu la om

| KillMePlease a răspuns (pentru Copac13):

şi în ce clasă eşti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1)Hotii,prefacutii,criminalii s.a.m.s
2)Disperatii de tehnologie
3)Aia bogati care se cred buricul pamantului
4)Aia saraci care desi nu au mai nimic, nu le dai de varful nasului nici cu prajina
5) Tot ce inseamna betivi, petrecareti, drogati, mai pe scurt : distrati, generatia distrusa de azi

| KillMePlease a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce te-ar deranja,, disperaţii de tehnologie"?

| anonim_4396 explică (pentru KillMePlease):

Pai... Gandeste-te ca stau ceva timp prin parc sau prin clasa.
Si ma mai intalnesc cu altii de prin clasa, si ce se intampla?
Stau frumos la iarba verde si aia de langa mine fac poze in retrica si isi dau mesaje pe wapp si mai rad si ca prostii straight face.
Sau... Am fost la rampe, si am stat sa astept dupa una care-si facea selfie pe rampa.
Sau... Mergi la concert si esti mai concentrat sa filmezi si sa faci poze ca sa ai amintire, decat sa te distrezi.
Mi se pare foarte scarbos si enervant.

| KillMePlease a răspuns (pentru anonim_4396):

Okay, la partea cu pozele te înţeleg.
dar cu mesajele ce-i? vorbesc şi ei (oamenii)...ce-i aşa neortodox în a vorbi cu cineva?

| Copac13 a răspuns (pentru KillMePlease):

Stau toata ziua in casa pe telefon sau pc

| KillMePlease a răspuns (pentru Copac13):

şi eu stau pe telefon şi la pc, dar îmi fac timp şi să ies afară

| anonim_4396 explică (pentru KillMePlease):

Toata ziua, dar toata ziua?
Iesi in parc si ce vezi? Tineri cu telefoanele in maini.
Am incercat sa ne jucam cu cartile ceva, dar din 2 in 2 secunde isi verificau telefoanele, dadeau mesaje si radeau ca prostii.
Pana la urma m-am ridicat si am plecat de acolo.

| AleXzpm a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru 2 și 5 te judec.

| anonim_4396 explică (pentru AleXzpm):

thinking Hmmm... Ia, spune ce ai de spus despre 2 si 5.

| AleXzpm a răspuns (pentru anonim_4396):

Disperații după tehonologie nu se referă doar la personele care abuzează de telefonul mobil, aici intră și programare, suport IT, system admins, toți aia care sunt la curent cu ce-i nou în IT, game-ării aia care nu ies din casă vara și-își modifică pc-ul de 2 ori pe lună.
5. Toate tipurile de persoande descrise de tine suferă de ceva vicii, cred că toate sunt bune atâta timp cât ai bani să faci asta, să bei, să fumezi, să mergi la femei, să te droghezi, să petreci, etc, este un fel de carpediem, faci ce te face pe tine fericit, pentru că la final când tragi linia nu e bine să ai regrete, poate unii se simt bine când sunt în centrul atenției, poate ca lik-urile pe fb îi fac să se simtă bine, who cares, nu toți sunt introvertiți.

| anonim_4396 explică (pentru AleXzpm):

2) M-am referit strict la persoana care foloseste in exces tehnologia, nu la cei care au treaba cu programarea.
5)Mie nu-mi plac si atat.
Ala era punctul meu de vedere.
Si cu "poate unii se simt bine când sunt în centrul atenției, poate ca lik-urile pe fb îi fac să se simtă bine' - ai dreptate, se cheama lipsa de atentie.
Cam cum fac vedetele. Nu suport astfel de persoane.
Poti iesi in evidenta si prin alte mijloace nu trebuie sa sari omului in ochi, trebuie sa-l lasi sa-ti observe punctele forte.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

" M-am referit strict la persoana care foloseste in exces tehnologia, nu la cei care au treaba cu programarea. " rolling on the floor aveam impresia ca vrei sa ma iau putin de viata ta laughing dar am citit mai bine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu? surprise Marele alien care era gen :
"generatia distrusa, copii cu telefoane in maini, facebook-o prostie"
voia sa se ia de mine pe motiv ca... Ca si el e un disperat de tehnologie straight face.
Rusine loser.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ca muncesc in acest domeniu ma faci "dipserat de tehnologie"? pai tu esti disperata de "doctorie" daca muncesti in acel domeniu? dati 2 palme straight face

da mi se pare aiurea sa ai telefon de la 12 ani si sa vb 5 ore pe zi minim, si sa stai alte 5 ore pe fb dar ce are treaba cu domeniul IT.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Trebuia sa vin cu subtitrare la ceea ce am spus straight face.
Ma refeream la aia care folosesc telefonul si pc-ul doar pentru facebook, wapp, insta si ce-o mai fi intr-un numar foarte mare de ore.
Acum ai priceput?
Aa, si cu alea 2 palme.
Ce ai zice daca ai primi tu 3 pumni din fundu' gradinii? Ca sa te mai trezesti, ca inca esti ametit.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"e ai zice daca ai primi tu 3 pumni din fundu' gradinii?" de la tine? probabil ma vor gadila rolling on the floor). deja m-am trezit bre de la al 2 dus laughing numai dorm.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hohoho,ce-or sa te mai gadile.
Mi-am recupert inelele.
Cat de dor mi-a fost sa le port love struck.

| campean123alessia a răspuns (pentru AleXzpm):

La 5 nu cred ca ti-ar placea sa ai langa tine un drogat sau un betiv, nu?

| AleXzpm a răspuns (pentru campean123alessia):

Indiferent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cocalarii, prostii, iganfatii, cu-rvele cu 2 fete (fete si baieti ) si cel mai mult aia care iau drept de prosti pe altii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mincinosi, prosti, nesimtiti, care jignesc japoneza sau pe Ruki, perversii nenorociti de pe holurile liceului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1 ) Oamenii catei care umbla dupa alti oameni si nu pot face nimic fara ei.
2 ) Oamenii demagogi
3 ) Oamenii prosti care cred ca-s destepti
4 ) Oamenii care sunt orbiti din cauza unor lucruri (banii de exemplu)
5 ) Oameni Hyper pesimisti care cred ca tot este rau.

| Meaningful a răspuns:

- Agresivii
- Tradatorii
- Ucigatorii de vise
- Arogantii
- Egoistii

| vyyyk a răspuns:

Falsi, mincinosi, ipocriti, lipsiti de bun simt si badarani.