| FaimaSIprestigiu a întrebat:

Spuneti-mi si mie,macar o metoda prin care sa scap definitiv de păr?
Aici ma refer la parul de sub brat,la parul de pe maini, etc...

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Epilarea definitiva este cea mai simpla solutie. Problema este, pentru multa lume, pretul. Merita din plin efortul, insa.

| Mayhem666 a răspuns:

Poti sa scapi de parul de pe tot corpul, sau de pe o anumita parte a corpului, (depinde de tine, daca vrei sa scapi de par pe tot corpul, sau doar intr-o anumita zona) cu ajutorul epilarii definitive. Este cam scump din cate am citit, dar dupa cateva sedinte, vei reusi sa scapi de par. O sedinta se face cam o data pe luna, din cate stiu, dar poti sa te mai uiti pe net, ca sa fii sigura.

| Mussette a răspuns:

Https://www.nomasvello.ro/tratamente/epilare-definitiva/
Sunt saloane care realizeaza epilare definitiva, dar e ceva mai costisitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic nu e definitiv altfel cum si-ar scoate lumea profitul in continuare? Exista epilarea cu laser dar tot trebuie intretinuta, nu te faci o data si hap nu mai ai par toata viata. Mai e si faza ca nu poti sa te epilezi cu ipl, bine poti dar nu este eficient, doar daca te reganesti in grafic :
http://www.papusaruseasca.ro/......ip-par.jpg

Daca te regasesti in grafic eu zic sa-ti cumperi tu un ipl, te faci frumos si a doua zi il returnezi si vezi cum se comporta. Eventual peste 4 saptamani faci aceiasi " miscare " si dupa te decizi daca sa-ti iei tu unu pentru acasa sau sa dai banii pe la salon.