| Fatamuntilor a întrebat:

Sta oare in natura umana sa acceptam un compliment ce ar putea fi fals,in locul unui comentariu acid?

Mi s-a intamplat uneori sa-mi permit sa fac observatii,indreptatite in privinta mea, ce nu au picat tocmai bine persoanei in cauza.In schimb cand i-am zis ce ar fi vrut sa auda a fost minunat!

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, firesc. Complimentele pică mai bine decât critica, mai ales dacă e una cu care nu suntem de acord. E uman.

| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

Asa este, dar criticile pot si constructive si uneori mai si invatam!

| NOname a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Desigur.

| RAY a răspuns:

Depinde modul cum o spui, daca mie imi spui ca sunt frumos nu o sa ma bucur ca stiu ca minti, sincer mie mi egal ce crede lumea despre mine, ma deranjeaza jignirile unora desigur a celor apropiati nu ratatilor care stau pe net toata ziua

| Fatamuntilor explică (pentru RAY):

Se zice nu exista uratenie, doar cea sufteasca, e de ajuns sa cunosti omul cat de cat.
Pai eu ma gandeam si la unele critici, cica vezi doamne nu primeste crtici de la minelaughing

| RAY a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Angy aia e minciuna,normal ca exista uratenie,vezi tu noi ne mintim non stop de asta nici aia nu au acceptat ce au spus pentru ca ipocrizia ne defineste ca specie,partea sufleteasca? fi serioasa cui i pasa,conteaa foarte mult fizicul,uite eu ce am patit am accne de cateva zile pe fata nimeni nu se punea langa mine in autobuz zici ca le mancam,hainele conteaza enorm de mult,vad eu oamenii cum ma privesc acuma fata de acuma un an,si sufletul, stai langa un om o viata habar nu ai ce are in minte asta imi spune mama mereu ea stie mai bine, cu toti ne dam sinceri si buni la inceput apoi descoperam ca falscitatea e ceva comun, critici pozitive? eu leas accepta, daca vrei ma poti critica si tu, dar nu vad in ce nu sunt perfect nu ma astept ca x sau y sa ma placa

| Fatamuntilor explică (pentru RAY):

Da,poate ai dreptate!
Dar uneori in spatele unui chip frumos si ingrijit se poate ascunde o scorpie! Te atrage cu vorbe mieroase, se da prieten, apoi cand ti-e lumea mai draga....ataca
Perfectiune nu exista, asta e clar

| RAY a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Ai dreptate angy

| nlko a răspuns:

Pe mine ma supara complimentele false, bine si criticile suna urat, dar macar putem invata ceva din ele. Totusi, ele pot fi spuse intr-un mod cat de cat dragut.

| Fatamuntilor explică (pentru nlko):

Un prieten adevarat va sti sa acepte si o critica

| nlko a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Una,dar nu zeci.