| Eduard619 a întrebat:

Sunt curios de ce toate femeile din ziua de astazi pun accent doar pe aspectul fizic. fetelor caracterul nu mai conteaza?

14 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Poti sa ai caracter,daca te imbraci ca baiat in colanti sau pur si simplu nu le esti pe plac. Sa fii cat de cat normal, elegant. Depinde si de fete. Oamenii din ziua de azi te analizeaza din cap pana in picioare, in plus de asta, prima data se vede exteriorul, nu interiorul.

| RAY a răspuns:

Tuturor ne lace cei frumos, ce caracter poti avea fata de cineva strain, in fine

| OnuOnulică a răspuns:

Tu ai sta cu cineva doar pentru caracter? fiecare om are un scop în viaţă...caracterul nu îţi dă să mănânci...

| T0T a răspuns:

Imaturitate. Când vor dori o relație serioasă lucrurile se vor schimba.

| LoveSleep a răspuns:

Iar frustrări de genu?
Ia-o și tu pe cea mai urâtă din oraș și combină-te cu ea. Nu vrei, nu?
Gusturile nu se discută.
Aspectul fizic e primul de care te lovești. Nu poți să stai într-un club cu băieții și să zici: "eu mă duc să vorbesc cu tipa aia, are un suflet mare".
Caracterul contează pe măsură ce cunoști acea persoană.
Încearcă și tu să "țintești" mai jos, uită-te la tine iar apoi la cea pe care vrei s-o abordezi.

| Eduard619 explică (pentru LoveSleep):

Aaaa nu nu sunt pe departe frustrat...nu-mi purta mie grija si tu se pare ca pui accent prea mult pe caracter asa ca sthh.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Orgoliul.
Majoritatea femeilor vor sa demonstreze altor femei, chiar si barbatilor, cat de frumoase, inteligente si bune sunt ele incat au facut un barbat care arata bine sa se indragosteasca de ele. Sa strige in public: "Uite ce barbat cu muschi, inalt si sexy am, iar voi trebuie sa va multumiti cu unul scund si gras."
Femeile intodeauna au ceva de aratat, sa vada lumea cat de capabile sunt ele incat sa cucereasca pe unul la care multe ravnesc. Iar atata timp cat el nu le bate sau jigneste, totul e ok.
Asta e cruntul adevar, stiu o groaza de fete care zic " Lol, nu m-as uita la asta, nu vezi ce burta are? Ar rade dracu si curcile daca as iesi cu el pe strada." Si daca ala n-ar fi avut burta, curcile alea n-ar mai rade, ci ar fi invidioase.
Pe nimeni nu intereseaza caracterul, la inceput, dupa un timp isi vor da seama ca gresesc, dar asta pe la 30j de ani, cand ala incepe sa se ramoleasca.
Asta e valabil si pentru barbati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi plac accentele, eu nu pun niciun accent, ma port cu fiecare om in functie de cum ma aduce contextul. doar celor care cauta li se pare ca exista asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe cat de "rau" suna sa stii ca e bine sa alegi si dupa fizic pe cineva. nu am zis doar, ci "si". cea mai naspa chestie posibila e sa ai o iubita si dupa vreo 2 ani de relatie sa te pomenesti ca nu vrea sa faca sex cu tine ca nu e atrasa asa de tine, dar in rest te iubeste la nebunie. am intalnit un cuplu de genul si crede-ma ca se simtea ca ultimul ratat baiatul ala. astea care sunt "cu sufletul" lor, ca numai aia conteaza, de fel cauta in alta parte ca nu le place ce au acasa, ma refer la fizic.

| MarioTm a răspuns:

Hmmm,ii ceva normal in ziua de azi sa pui accent pe aspectul fizic, la fel fac si barbatii si femeile.Iti alegi partenera de care iti place cum arata, nu care nu iti place, nu ii normal? La fel cred ca ai face si tu! Sunt altii care isi aleg partenerii si in functie de situatia financiara, de ce sa munceasca ei de rup pamantul cand isi poate gasi pe cineva direct cu bani.Asta e viata, asta ii mentalitatea unora.Bafta!

| Eduard619 explică (pentru MarioTm):

Eu nu sunt genul asta ok trebuie sa fii atras de el/ea dar sa nu devina o obsesie si sa stai cu el doar ca arata bine.

| MarioTm a răspuns (pentru Eduard619):

Nu e bine nici sa arate prea bine dar nici prea rau.Eu aleg jumatatea si dupa aspectul fizic dar mai important ii sa aiba un suflet cald sa te poti baza pe ea si mai ales sa stea cu tine pentru ceea ce esti si nu pentru alte chestii.Bafta!

| MdAlly a răspuns:

Depinde peste ce fel de persoane dai, nu toate pun accent pe aspectul fizic. Degeaba eşti pachet de muschi daca nu ai nimic in cap. happy

| feofenuci a răspuns:

Părerea mea sincer e ca aspectul fizic durează pana deschide gura...așa ca în ultima perioada fetele se plâng mai mult de gramatica și cât mai puțin de aspect...ÎN SFÂRȘIT