| anonim_4396 a întrebat:

Sunt eu singurul care nu a mai deschis tv-ul de 6 ani ca sa vada vreo prostie de emisiune la tv? adica fac totul de pe pc, si folosesc tv-ul ca monitor, dar cablu tv nici nu am macar pentru ca nu folosesc. mai sunt persoande de genul, sau lumea inca se uita la toate pe tv?

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu ma uit la o telenovela in fiecare amiaza si restul timpului laptop

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

De ce te uiti la asa ceva? te-ai imoit de tot "nebuno" laughing

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana plec pe comunitate (nu mai pot de nerabdare) cu traileru ma mai compatimesc la o telenovela chiar e misto laughing nu sant femeie

| DeyCj a răspuns:

Mai sunt persoane care folosesc „metoda clasică" cum îi mama, bunicu și tata, de exemplu.eu prefer să mă uit la documentare dar la Pc că am Tv Maxe instalat(cu care pot vedea posturile Tv ce emit pe cablu direct pe Pc folosind internetul). Succes

| KodrutZ a răspuns:

AI TV? Eu nici nu am asa ceva in casa si nici nu platesc taxa Radio-TV macar. Nu, nu am pile. Se rezolva cu o simpla cerere/declaratie pe propria raspundere.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Pai cum sa nu am tv. eu nu stiu cum stati voi pe monitoarele alea mici, mor doar cand ma gandesc. altfel e la un film pe ecran mare tongue. inca imi bun bani deoparte sa imi iau unul si mai mare laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista si monitoare de 40 de inchi.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Am deja de 32. ceva mai mare vreau

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Proiector si un perete imens.

| sappy a răspuns:

E util si tv-ul daca stii unde si la ce sa te uiti! Vorba aceea "Poti sa citesti in viata o mie de cartii si sa nu intelegi nimic, daca nu ai citit ce si cum trebuie"

| anonim_4396 explică (pentru sappy):

Inteleg ce vrei sa zici, dar tot nu se compara cu un pc. nu tu pubilicitate la fiecare 15 minute

| sappy a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect dar si la pc poti sa ai "noroc" de un restart, net intrerupt!

| KodrutZ a răspuns (pentru sappy):

Ete fis. Iti iei UPS pentru a evita restarturile din cauza socurilor de tensiune si un stick 3G pentru eventualele caderi ale netului pe cablu (RDS le da moca, de exemplu).

| Mădă0611 a răspuns:

Eu ma uit, il pun de obicei pe Nat Geo Wild, Viasat Nature, Digi World, Nat Geo Channel, Digi Life, inveti chestii interesante, nu ai cum sa cauti informatii despre ceva daca nu sti ca exista acel ceva, sau ca e mai complex decat credeai. Am vazut azi cum fac balenele pentru a gasi hrana in ape tulburi, concluzia a fost "uou".

| Jipa95 a răspuns:

Nu ma uit la toate emisiunile de 2 bani de la TV gen acces direct de la A1 sau nora pentru mama laughing Lista mea de programe este una simpla : Programele de muzica, Nat. Geo, si cele de filme ( hbo, cinemax, etc. )

| SkyPilot a răspuns:

Eu il deschid si il las sa latre pe stiri, dar nu il urmaresc. Daca vreau sa vad un film il pun pe DVD.

| RaduTN a răspuns:

Nici eu, s-a pus praful pe televizor de cand nu l-am mai aprins ultima data. Nu avem la ce sa ne uitam, numai despre Nicolae Guta si Steaua se vorbeste la stiri.

Răspuns utilizator avertizat
| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Eu am prin casa o plasma dar o folosesc pentru youtube si filme.Televizorul pare sa fi ramas pentru cei prea lenesi sa gasesca singuri ceva de
uitat.Nu esti singurul, si buzunarele celor din televiziune incep sa o simta.

| anonim_4396 explică (pentru Apetrei_Bogdan_1995):

Astia de 50 + de ani se mai uita la tv. dar cei sub 40 cand or inbatranii tot pc-ul o sa il foloseasca. in cateva decenii o sa se duca dracu programele tv

| PapagalGalben a răspuns:

Eu ma uit la TV. Dar la documentare, nu la mondene
(Cumpara-ti tv si incearca sa-l folosesti intr-un mod folositor)

| KodrutZ a răspuns (pentru PapagalGalben):

Monitor mare si abonament la de-alde history sau ce canal mai folosesti in mod frecvent cu plata per view sau abonament lunar. Unde mai pui ca nu platesti taxa aia (more or less) abuziva.