Suntem Toti Pentru #Colectiv

Dragii nostri,

Incepand de saptamana aceasta, vom incepe sa simtim cu totii atmosfera sarbatorilor. Intai pregatirile din magazine, apoi Black Friday si zilele libere de 1 decembrie, apoi Craciunul si Anul Nou (si aniversarea a 8 ani de TPU). Va dorim tuturor sa va bucurati de momente frumoase alaturi de cei dragi, sa iesiti afara (la zapada daca avem noroc), sa colindati si sa fiti colindati. Sa fiti fericiti, intr-un cuvant.

Din pacate, pentru niste sute de familii ale victimelor din #Colectiv, poate chiar mii daca tinem cont si de prietenii apropiati, aceste sarbatori vor fi o povara grea. Vor fi doar prilej de aduceri aminte dureroase ale unor vremuri mai bune, din trecut. Clipe de disperare, frica si de singuratate.

Din pacate, supravietutorii raniti si familiile acestora nu vor simti magia sarbatorilor, ci tragismul unor sarbatori fara sens pentru ei.

Stim ca o parte dintre voi ati incercat sa ajutati cum ati putut, cu donatii de bani sau donatii de sange. Stim ca v-ati gandit si va ganditi la destinul crud al celor care au vrut doar sa asculte muzica intr-o seara de vineri. Si stim ca, asemeni noua, va dati seama ca poate si voi ati fi putut sa fiti intr-o astfel de situatie.

Si mai stim ca daca ati putea face mai mult, ati face-o. Stim ca multi dintre voi nu puteti dona bani, desi ati vrea.

Zilele trecute ne-am dat seama ca exista o metoda prin care puteti sa ii sustineti foarte usor: O parte dintre voi isi vor cumpara lucruri de Black Friday. Va dorim va gasiti oferte bune si sa va bucurati de aceste lucruri, voi sau cei dragi carora le veti cumpara.

O parte din acesti bani se pot duce la victimele din #colectiv. Am facut o lista cu magazinele ce au campanii de Black Friday. Daca veti da click pe aceste linkuri inainte sa cumparati (chiar si cu o zi inainte), in contul TPU vor intra niste banuti (intre 1% la electronice si 5% la haine/carti etc). Noi ii vom dona pe toti victimelor. Sunt banutii pe care VOI ii donati victimelor de fapt.

Nu stim acum cum vom face. Daca ii vom dona pe toti unui caz (poate acelor frati de 16 ani care au o situatie grea) sau mai multora. Dar va asiguram ca o vom face. Ca vom mai pune si de la noi. Si ca o sa va povestim pe blog cati bani s-au strans si cum au fost folositi. Cu tot cu capturi de ecran si alte dovezi.

Asadar, daca planuiti sa va luati ceva de Black Friday, ganditi-va ca puteti face in acelasi timp o mica donatie pentru victimele din #Colectiv, fara sa va coste nimic in plus, doar apasand acele linkuri.

Va multumim din suflet!

Cristina, Alexandra, Camelia, Cosmin, Alin, Ionut, Catalin

Magazinele care vor avea promotii de Black Friday:

IT:

Haine si incaltaminte:

Carti:

Cadouri:

Diverse:

15 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Mai incearca si alta data!

| LTAA a răspuns:

Protv a strans deja peste un milion de euro

| aumih16 a răspuns:

Ma bucur ca s-a facut ceva atunci pentru ei! chiar si partea cu donatul sangelui!

| DamianTPU a răspuns:

Am luat si eu ceva. Sper ca am fost de folos.

| zaratu a răspuns (pentru DamianTPU):

Se ea donatia in functie de cumparaturile pe care l-ai facut sau cum se ea in considerare?

| DamianTPU a răspuns (pentru zaratu):

Da

| aLExaNdRuUUul a răspuns:

Mai incearca si alta data.

| Cxena a răspuns:

(y)

| Codrut97tod a răspuns:

Cum fac sa ies de aici? laughing

| eupirvu a răspuns:

...ma doare undeva de #colectiv.si parintii mei s.au prapadit cu zile, victime ale sistemului infect, indiferent si nimeni nu a stiut. ce *** atata propaganda pentru niste satanisti drogati. cand il invoci pe satan asteapta.te sa te viziteze. parintii lor sunt criminalii datorita cretinitatii de care dau dovada de 25 de ani, tolerand si promovand hotia, spaga si dezmatul in tara asta.

Răspuns utilizator avertizat
| VelaJohnny a răspuns (pentru Anonim565995):

Sa nu mai mergi in nici o cladire prietene, stai cuminte acasa nu te destinde si nu te distra, sunt sigur ca de revelion ai dormit, ca nu cumva mergand undeva sa te petreci sa ia foc cladirea, sa vina vreun cutremur si sa se probuseasca toata sau alte chestii de genu. Sigur tu nu pleci nicaieri, decat strictul necesar happy respect pentru tine, nu stiu cum reusesti.

| CatalinIonutz a răspuns:

Protv a strans deja peste un milion de euro

| Popa_Doina_1957 a răspuns:

Dacă intru de mai multe ori pe fiecare magazin se pun toate click-urile sau doar câte unul pentru fiecare?
Că dacă e așa, atunci sunt dispusă în seara asta ( că după 00:00 începe nebuneala ) să dau cât mai multe click-uri.

| Cortex1121 a răspuns:

Protv a strans deja peste un milion de euro