| IForgotMyNameAgain a întrebat:

Sunteti de acord ca persoanele de acelasi sex, care au o relatie, sa poata adopta copii?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.Pentru ca nu vor sti sa il creasca.Ei vor o relatie sexuala, nu obligatie pentru toata viata.

| mihai69 a răspuns:

În principiu - da. Cu condiția să dovedească unui asistent social că sunt capabili să devină părinți și că vor putea oferi o educație bună copilului acela.
Pentru copil e oricum mai bine decât la orfelinat sau decât dacă era copilul natural al unor aurolaci trăind prin canale, nu?

| Omori a răspuns:

Da.

| ale153 a răspuns:

Nu vad nimic rau in asta. Nu vad de ce nu toti ar trebui sa fie fericiti si sa aiba propria familie, din moment ce pe mine nu ma influentiaza cu absolut nimic... happy

| Scharfschütze666 a răspuns:

In privinta de a avea un copil intr-o familie de genul acesta nu prea, din motive de educatie si dezvoltare pentru cel mic. Dar in rest mi se pare foarte ok, pana la urma fiecare este liber sa faca ce vrea cu viata sa, chiar nu as avea nici o problema in sensul acesta, pentru mine ar fi un om normal ca oricare altul. Dupa parerea mea, fiecare sa iai vada de propria viata si sa nu mai dea interes altora, nu pot intelege cum uni se pot indragosti de acelasi sex dar asta nu inseamna ca ceea ce nu inteleg trebuie sa si urasc. Acuma in privinta copilului, nu stiu ce sa zic, daca ar avea o crestere normala ar fi ok insa nu prea as fi momentan de acord ca sa poata avea copii. Dar asta este desigur propria mea parere.

| cristi1212 a răspuns (pentru Scharfschütze666):

Si in orfelinate au parte de crestere normala? Sunt multe familii "normale" in care copiii nu au parte de o crestere normala si nu spune nimeni nimic de asta, dar cand e vorba de homosexuali ridicam stacheta. Acum 50 de ani probabil unii aveau aceeasi discutie despre cuplurile interrasiale si uite ca nu s-a intamplat nimic.

| Scharfschütze666 a răspuns (pentru cristi1212):

Eu m-am referit strict la topic, dar problema orfelinatelor si proasta educatie pe care o primesc copiii in ziua de azi mi se pare un fenomen cam "romanesc". Dar ca sa iti zic sincer, asta este situatia, viata nu este corecta, nu a fost nici nu va fi, depinde de norocul fiecaruia, altii mor cand se naste, altii mor de foame, altii traiesc in chinuri toata viata iar unii se nasc in lux. Este brutala realitate, nimic nu se va schimba vreodata in privinta asta, asta inseamna sa fi om, asa a functionat mereu societatea noastra. Egalitatea este doar ceva inventat. Ce crezi ca daca traiesti intr-un stat democratic ti se pare ca toti suntem la fel? Uni au bani uni nu, alti au bani de avocati ca sa ii scoata de belele iar alti nu. Singura lege este cea a junglei, a predatorului. Nu imi face placere sa zic cele de sus dar eu cam asa vad lucrurile.