| Svart a întrebat:

Svart din nou.
Eu chiar imi urasc viata. Stau in Germania de ceva timp si mi-am gasit un prieten s.a.m.d. Locuim impreuna, chestii, trestii...dar deocamdata stam la taica-su pentru ca au intervenit niste probleme si acolo a venit si fratele lui din Spania care are 27 de ani, arata al dracului de bine, este dulce si pana mea...si eu m-am indragostit ca proasta de el...nu prea avem mult contact chiar daca stam in aceeasi casa...doar buna, ce faci, bine, si deastea...adica nu prea conunicam deloc... canta la chitara...doamne...de fiecare data cand il vad am un sentiment foarte ciudat. Si fazae ca nu pot sa ma combin cu el pentru ca este fratele iubitului meu cu care nu ma mai inteleg asa de bine, doamneeee...viata mea este un iad. Cateodata doar imi doresc sa crap.
Deci, ce sa fac?
*asaaaa, oameni, luati-ma la misto, stiu ca o sa faceti asta* thanks.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Feromonii sunt niste substante secretate si eliminate de catre organism care dicteaza comportamentul sexual si cresc atractia sexuala---nu au miros dar sunt sesizati de un organ primitiv situat in nas( organul vomeronazal sau Jacobson). Acesti compusi sunt eliberati in aer prin sudoare,saliva,lacrimi, urina--- feromonii( androsteronele) barbatilor, desi inconstient perceputi de femei, sunt unul dintre stimulii care le declansaza atractia sexuala(pe langa alti stimuli perceputi constient ). Asadar, atat femeile cat si barbatii emana "parfumuri" naturale, specifice sexului, care se pot indeparta prin spalare( cu apa si sapun )--- de aici, recomandarea" "fa un dus"! Sugereaza "metoda" si fratelui iubitului tau ---nu de alta, dar "parfumul" lui dauneaza grav "sanatatii" tale!

9 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Faci un dus rece, ori de cate ori simti ca ti se imbata mintea! Face bine!--- stinge valvataia indragostelii, te curata de feromonii periculosi pentru altii.

| Svart explică (pentru alessia5158):

?

| RAY a răspuns (pentru alessia5158):

Foarte buna explicatia, daca adugam si factorul pshiologic ca vrem ce nu putem avea clar ca devine obsesie

| alessia5158 a răspuns (pentru Svart):

Feromonii sunt niste substante secretate si eliminate de catre organism care dicteaza comportamentul sexual si cresc atractia sexuala---nu au miros dar sunt sesizati de un organ primitiv situat in nas( organul vomeronazal sau Jacobson). Acesti compusi sunt eliberati in aer prin sudoare,saliva,lacrimi, urina--- feromonii( androsteronele) barbatilor, desi inconstient perceputi de femei, sunt unul dintre stimulii care le declansaza atractia sexuala(pe langa alti stimuli perceputi constient ). Asadar, atat femeile cat si barbatii emana "parfumuri" naturale, specifice sexului, care se pot indeparta prin spalare( cu apa si sapun )--- de aici, recomandarea" "fa un dus"! Sugereaza "metoda" si fratelui iubitului tau ---nu de alta, dar "parfumul" lui dauneaza grav "sanatatii" tale!

| RAY a răspuns:

Nu, eu cred ca nu sti ce vrei,nu vrei tu sa stai acolo,tu vrei acasa sa te distrezi sa fi libera sa fi nehotarata mereu, asa ceva e perfect normal, iar faptul ca simti pentru fratele lui e pentru ca nu mai ti la asa zis uby al tau, lasa totul balta hai in Romania crede-ma ca in mintea ta si tu vrei asta ce casa fi libera, indepedenta, apropo si frica de iubi observ pai frica nu-i iubire

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Eu as pleca din casa aceea cu totul, as da uitarii toata familia.
Poate ca fra-su o sa te vrea la un moment dat (desi putin probabil deoarece nu a interactionat cu tine) dar restul familiei nu o sa uite actuala relatie, ceea ce inseamna caoricum ar fi, vei fi nefericita.

Insa in aceeasi situatie esti si acum. Tot cam nefericita esti.

Ala ti-a cazut cu tronc datorita situatiei tale prezente. Putea sa fie altul care rezona cu tine.

Eu as pune capat nefericirii curente (adica actualul tau prieten) si al nefericirii viitoare (fra-su) si m-as duce cautand pe altcineva care sa implineasca toate asteptarile tale.

E nasoala situatia in care esti, dar din pacate tine de tine sa iesi din groapa cu noroi sau sa te complaci in ea.

Banuiesc ca sunt si alte motive pe acolo: gen locuinta, banda de confort, mai bine financiar poate, etc.

Dar un pas tot va trebui facut. Altfel o sa il toci la creier pe actualul tau prieten care nu are alta vina decat aceea ca are un frate care rezoneaza cu tine.

Si sincer... nu merita situatia in care il/ii pui.

| Svart explică (pentru cristimihailov):

Hmm, faza este ca nu pot sa plec de acolo pentru ca il iubesc pe tipu asta.

| Svart explică (pentru cristimihailov):

Nu este asa cum crezi tu. Faza este ca eu il iubesc pe tipu cu care sunt impreuna al naibii de mult si el pe mine, nu o sa scap fara el vie happy. Si suntem de un an impreuna si nu vreau sa il las cu toate ca suntem intr-o situatie foarte nasoala pentru noi sa locuim aici cu familia lui, si nu ne place nici noua, si de aceea ne cautam o casa noua unde sa ne mutam sau un apartament, nu conteaza, dar fratele lui...nu stiu ce sa mai zic ai nu stiu care este parerea mea acum despre mine.dar cu siguranta nu e una prea buna. Dar stiu ca si el vrea sa ia un fel de contact cu mine, si stiu foarte bine ca daca i-as propune sa facem s*x, ar accepta, dar pur si simplu nu pot. Il iubesc pe prietenul meu si in acelasi timp am fantezii cu frate-su. Doamne, sunt bonlava, viata mea este si a fost intotdeauna un iad. Ma urasc, si nu cred ca are nici un sens ceea ce am scris mai sus.I hate myself and I wanna die!

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

personal eu nu sunt aici sa te judec. Si cred ca nimeni nu are dreptul sa o faca. Eu iti spun un alt punct de vedere. Asa cum se vede din afara.

Si d8lin afara e simplu: in momentul in care nu esti focusata 100% pe actualul tau prieten, undeva e o problema. A iubi are multe forme. Poate forma ta nu este chiar completa cand vine vorba de actualul tau prieten.

Banuiesc ca, daca vrei sa pastrezi relatia cu actualul, cum ziceai si tu, tot trebuie sa va mutati ca sa nu mai ai ispita langa tine.

Dar ea va exista in familia ta pentru toata viata. Poate o sa treaca, dar poate nu.

De aceea consideram, ca o noua relatie este poate ceea ce cauti. Nu pe termen scurt, ci pe termen lung.

| Svart explică:

Cristi, hmm, nu stiu ce sa zic, dar faza este ca eu mi-as dori foarte mult sa raman impreuna cu el, dar el se poarta cam ciudat cu mine, si daca o sa il parasesc stiu ce o sa se intample atunci mult prea bine...si il iubesc.