| chiftelutacrocanta a întrebat:

Te-ai intrebat vreodata ce anume construiesc fiintele in subconstientul tau? Crezi ca adevaratul om din tine se afla ingropat in subconstientul tau inca in curs de constructie? Eu nu pot sa cred ca eu sunt omul pe care il vad in oglinda, pur si simplu cred ca omul din mine e in curs de constructie si eu sunt doar un trup viu care culege materiale.Tu crezi ca tu esti omul pe care il vezi in oglinda sau crezi ca omul pe care il vezi in oglinda e doar un trup viu care culege materiale psihice de constructie sau crezi altceva?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu cred ca ma aflu intre oglinda si mine happy

| T0T a răspuns:

Cum naiba să fiu altcineva? Sunt eu, normal și nu voi ezita deloc să fiu eu.

| WaterDrop a răspuns:

Oglinda este doar un instrument ce transforma materia ambigua intr-o realitate fixa, iar materia este controlata de subconstient.Deci, persoana pe care o vad in oglinda este o materializare a constiintei mele, in functie de cum mi-am construit`o si am avut grija de ea.

| Aberdeen a răspuns:

Eu nu am pus niciodată problema așa. Poate este un mod de a privi lucrurile, o viziune asupra eului tău.
Când mă uit în oglindă știu din tot sufletul că mă uit cu adevărat la MINE. Eu sunt cea din oglindă, și asta mă face să nu mă privesc limpede și rațional întodeauna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt eu si cea din oglinda(din punct de vedere fizic)dar EUL real al fiecaruia consider ca e CONSTIINTA.