| anonim_4396 a întrebat:

" Te iubesc pentru ca te urasc" si "Te urasc pentru ca te iubesc"
Cum puteti explica asta? Par asemanatoare, dar totusi sunt diferite, daca privim adanc in profunda lor semnificatie. Ati studiat vreodata ceva atat de atent incat sa va dati seama ca este un lucru important, cu toate ca este inexistent pentru anumite persoane? Ati stat vreodata singuri, privind cerul si imaginandu-va ce se va intampla in viitor? Sau te-ai gandit la trecut, si ai inceput sa razi cand ti-ai amintit ce lucruri inocente si stupide faceai?

40 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

2 propoziții fără logică.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Nu chiar, daca stai sa te gandesti.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

M-am gândit.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Si? Nu ai dedus nimic?

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Am spus ce am dedus. Nu au logică.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Poate prima, dar a 2-a da.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Dacă spui tu.

| OldSoul a răspuns:

Depinde, nu pot explica in tocmai, dar e evident ca intre cele doua afirmati exista o legatura, singura explicatie ar fi ca o/il iubeste si o/il uraste in acelasi timp pentru ca nu poate fi cu el/ea, sau pentru ca ii influenteaza intr-un mod negativ relatia, alta explicatie nu cred ca pot da.
La celelalte intrebari, raspunsul este DA.

| KillMePlease a răspuns:

De ce Airăn? De ce?

| anonim_4396 explică (pentru KillMePlease):

Da...suspendarea dureaza cateva luni. 2 posibil.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sau o luna.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, depinde

| KillMePlease a răspuns (pentru anonim_4396):

D-d-ar...eu...o iubesc pe Airăn. sad

| LePotato a răspuns (pentru KillMePlease):

Pai si ce a patit Airan?laughing

| KillMePlease a răspuns (pentru LePotato):

Nu râde că e treabă serioasă! Nu fi insensibil! (asta doar dacă nu eşti deja)
Îmi dau lacrimile
Ooff, hai Killy...Fă-ţi curaj şi spune-i!
Okay. Vei plânge, dar... A FOST SUSPENDATĂ crying

| LePotato a răspuns (pentru KillMePlease):

La ce postari are...nu ma miralaughing

| KillMePlease a răspuns (pentru LePotato):

Bine, bine... Câtă insensibilitate...
Da' lasă lasă că nu uit
*drama*

| nusuntairăn a răspuns (pentru KillMePlease):

da chiar...de ce ea?!?!?/
o sa-mi fie dor de ea

| LePotato a răspuns (pentru KillMePlease):

Asta e adevarul laughing, atat timp cat postezi linkuri cu teme pornache si alte celelaughing) la ce te-ai putea astepta, la o promovare?

| KillMePlease a răspuns (pentru nusuntairăn):

Ia mai taci că tu nu eşti Airăn!

| KillMePlease a răspuns (pentru LePotato):

Nu...dar în nici un caz la o suspendare! asta e încălcare de drepturi!

| LePotato a răspuns (pentru KillMePlease):

Pai poate a avut mai multe abateri, who knows thinking

| KillMePlease a răspuns (pentru LePotato):

foarte posibil...

| LePotato a răspuns:

"Ati stat vreodata singuri, privind cerul si imaginandu-va ce se va intampla in viitor? Sau te-ai gandit la trecut, si ai inceput sa razi cand ti-ai amintit ce lucruri inocente si stupide faceai?" -Cine neaga lucrurile astea, e un mare mincinos big grin

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Da...parca te cuprinde tristetea cand stai sa te gandesti la asta.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde.

Cat despre iubire si ura in acelasi timp...practic exista mai multe explicatii(ca sa ma raportez la termenii tai), de exemplu: un baiat a parasit o fata, fata il uraste pentru chestia asta, insa mai tine la el, inca il mai iubeste...anyway, poti fi mai multe "scenarii".

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Stiu, depinde de situatie. E complicat, dar totusi nu e.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum cand "urasti" pe cineva...intr-un fel ii acorzi atentie...so big grin

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Da, ai dreptate.winking Starile omului sunt ciudate uneori.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

O fosta iubita de a mea( cu ea pot spune ca am experimentat chestia asta, iubire-ura, ma rog, doar din partea ei). Eu am avut o perioada naspa atunci, aproape depresiva (cica, da' cred ca a fost mai mult) si trebuia sa ma "suporte" pe mine, starile mele...si intr-un fel a fost vorba si de ura si de iubire...intr-un final mai mult de ura se parelaughing

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Sa te "suporte"? Deci ei nu ii pasa sau...

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil nu stiu...incerc sa nu-mi mai bat capul cu trecutul in ultima vreme...ca n-am nici o "putere" sa schimb cevalaughing asa ca nu prea are rost sa ma "agit"; a fost foarte ciudata relatia cu ea thinking

| TiberiuFasole a răspuns (pentru LePotato):

What the... eu am zis asta primul si dupa ea zice ca tu ai dreatate.

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Macar acum esti binewinking

| LePotato a răspuns (pentru TiberiuFasole):

Ok, iarta-ma...thinking

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Dathinking

| TiberiuFasole a răspuns:

1.Da
2."Te iubesc pentru ca te urasc", eu zic ca inseamna ca nici o persoana nu e perfecta, 100% urasti ceva la ea, si "te urasc pentru ca te iubesc", adica chiar daca urasti pe cineva, tu tot tii la el, altfel nu i-ai da atentie.

| anonim_4396 explică (pentru TiberiuFasole):

Da...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Te iubesc pentru ca te urasc"- Asta nu o pot intelege.
Daca unul vine si ma jefuieste,apoi imi da foc la casa ( eu - inauntru), scap, dar cu corpul distru si pe strazi, cum as putea sa-l iubesc si sa nu vreau sa-i crap capul?

"Te urasc pentru ca te iubesc" - Pe asta o inteleg.
Ceva chestii in dragoste, ei despartiti, dar inca mai exista sentimente.

| IDede a răspuns:

Da, am analizat trecutul si am regretat unele decizii insa nu le-as schimba. M-au transformat in persoana de astazi. Am stat si m-am gandit si la viitor insa nu il vad foarte stralucit dar nici foarte rau. Il vad unul simplu. De aceea prefer sa traiesc prezentul. Si da, am analizat persoane si mi-am dat seama cate lucruri importante detin ei dar pentru ei sunt lucruri mici, aproape inexistente.,, Te iubesc pentru ca te urasc ''. Cred ca asta aduce a ceva gen, te iubesc pe ascuns desi iti spun in fiecare zi te urasc. Cred ca poti,, uri'' o persoana in sensul bun, in acel sens in care nu vrei sa iti imaginezi viata fara aceea persoana fiindca o vrei de fapt in viata ta desi ii spui te urasc.
,, Te urasc pentru ca te iubesc ''. A suna, pentru mine, a regret. Ca ajungi sa iubesti o persoana atat de mult, sa depinzi de ea, o iubire toxica mai degraba. Iar cand ceva rau se intampla iti vina sa tipi ca il urasti cand de fapt stii clar ca il iubesti. Cred ca de aici vine, te urasc pentru ca te iubesc. Nu stiu daca are sens ce am spus pe aici dar cam asta a fost parerea mea...