| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ti-ai mangaiat vreodata cu amandoua maini ale tale obrajii tai cu pasiune de aceea ca erai indragostit de tine insuti ca esti fiinta umana?

27 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Mi s-a întâmplat, nu ești singurul țicnit, dar după mi-am dat o palmă și mi-am revenit.

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Mi-am dat mai multe palme. Am făcut-o pentru că mi-am amintit cine sunt și că le merit. În momentul ăsta nu vreau mângâieri și mult mai bine simt că sunt om făcut din carne dacă îmi dau niște palme, mai ales că atunci simt durere, o senzație mai specială decât o mângâietură. Acum depinde de moment.

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

O să încerc.

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru T0T):

Ai greşit atât de mult față de tine încât să ajungi să-ți provoci singur durere?

| T0T a răspuns (pentru Dontsaygoodbye):

Nu consider că am greșit, doar că m-am născut diferit, eu asta consider, și că nu acționez în așa fel încât să se simtă oamenii prea atrași de mine, nu acționez conform normelor ca să zic așa și pur și simplu știu că voi avea de suferit dar nu voi renunța indiferent și voi merge înainte și atunci simt nevoia asta ciudată. Nu m-ar fi deranjat să mă pălmuiască altcineva dar trebuie să fie o persoană foarte specială ca să facă asta. Apropo, nu mă consider masochist, nu îmi place durerea și tocmai pentru că nu îmi place uneori o merit. Oricum e mai blândă decât durerea sufletească dar parcă mă mai distrage de la ea. Ciudat că spun toate tâmpeniile aici, dar până la urmă nu are de ce să îmi pese.

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru T0T):

Oamenii ne fac destul rău, de ce să ne mai facem şi noi? Şi de ce afirmi că eşti diferit față de toți ceilalți? Toți suntem diferiți, mai mult sau mai puțin. Oricum loveşti degeaba, durerea fizică niciodată nu o va acoperi pe cea sufletească. Măcar nu te tai sau chestii mai rele, dar nici ceea ce faci nu e bine. Palma nu îți rezolvă problemele.

| T0T a răspuns (pentru Dontsaygoodbye):

Nu trebuie să le rezolve, își face treaba pe care ar trebui să o facă și o acoperă cât trebuie că în rest mă descurc cu ea. Toți sunt diferiți, dar unii sunt destul de diferiți încât să nu se adapteze unui colectiv de exemplu. Faza e că nici nu vreau să rezolv probleme dacă am, vreau doar să îmi duc viața așa cum pot și cum consider.

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru T0T):

Nu ştiu ce să zic, dacă aşa crezi tu că îți alini durerea. Şi cum crezi că o să poți să mergi mai departe dacă îți e sufletul aşa greu? O să cari o greutate după tine toată viața pentru ce? Încă ceva la ce ai zis mai devreme, nu ne naştem diferiți, ci alegem să fim aşa, noi suntem cei ce alegem după ce valori şi principi de viață să ne ghidăm.

| T0T a răspuns (pentru Dontsaygoodbye):

Nu e vorba doar de a alege, e vorba și că așa ne naștem. Dacă consideri că nu contează modul în care te naști, te amăgești singură, un om nu prea se poate schimba din multe puncte de vedere și asta pentru că așa s-a născut. Am văzut cu ochii mei oameni care chiar nu se pot schimba și am învățat că oamenii de care nu ești mulțumit nu merită efortul căci le e imposibil să fie altfel. Greutatea pot să o car, mai bine să am viață decât să nu am nimic.

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru T0T):

Dar cum poate să aibă un om nişte caracteristici dacă nu ai trăit, dacă nu le-a dobândit din experiențe. Să fie aşa cum zici? Oamenii se pot schimba, dar doar atunci când vor ei să se schimbe, nu când le spun alții asta. Păi dacă ai da acea greutate jos ar însemna să nu mai ai viață? Spui acum că poți să cari, dar pe parcurs o să se mai adune greutăți, şi ştii ce o să faci? O să fii nevoit să mai dai jos. Pentru că altfel o să râmâi blocat într-un punct şi o să fie prea greu, chiar imposibil să mai mergi. Şi e urât dacă ajungi în acel moment, pentru că va fi posibil să te facă să renunți la drum.

| T0T a răspuns (pentru Dontsaygoodbye):

Înseamnă că nu ai auzit de ADN, sunt caracteristici genetice și văd că ești cam paralelă dar sunt sigur că și tu ești neputincioasă în fața schimbării doar că nu vrei să recunoști asta din anumite motive. Și încă ceva, nici eu nu mă pot schimba din cele mai multe puncte de vedere, știu mai bine ca oricine asta, și de asta mi se pare prostesc ceea ce spui. Nu ai habar nimic de natura umană dacă afirmi asta. Pentru mine toți oamenii s-au dovedit neschimbabili, absolut toți și e unul dintre lucrurile de care sunt cel mai sigur în viața asta, deci chiar nu are rost să mă contrazici cu așa ceva. În rest știu foarte bine cum îmi voi gestiona viața.

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru T0T):

Nu sunt aşa paralelă, am auzit şi eu de ADN, dar cred că ceea ce eşti depinde mult şi de alte lucruri. In fine, cam ai dreptate şi nu am cu ce să te contrazic. Sper doar să înțelegi că acea greutate nu îți face bine, ar trebui să vorbeşti cu un prieten sau cineva apropiat ție, îți face bine să te descarci. Multă baftă.

| T0T a răspuns (pentru Dontsaygoodbye):

Nu am nevoie să mă descarc și chiar nu simt să o fac.

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru T0T):

Eşti tare încăpățânat, dar îmi place că eşti deştept. Până la urmă tu eşti cel ce decide ce să faci cu viața ta, dacă aşa crezi că e mai bine, ok. Hai să nu mai facem chat aici că e enervant pentru cel ce a pus întrebarea.

| T0T a răspuns (pentru Dontsaygoodbye):

Sunt sigur că nu îl deranjează, dar prea bine, să nu mai faci chat cu mine de acum. Noapte bună.

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru T0T):

Era un alt fel de a spune că nu am cu ce să te contrazic. Noapte bună şi ție.

| LoveSleep a răspuns (pentru T0T):

"să nu mai faci chat cu mine de acum"
Bă Greyn, zici că ești la ciclu.
De ce nu te relaxezi puțin?
N-ai observat că proștii sunt fericiți? Gândește mai rar.

| T0T a răspuns (pentru LoveSleep):

Sunt relaxat Sleepere. La tine a mers? laughing Atunci când vezi întrebările cu sinuciderile că tot am deschis odată subiectul vezi că prost sau deștept poți fii atât fericit cât și nefericit. Tu cum ești?

| LoveSleep a răspuns (pentru T0T):

Semi laughing

| Mayhem666 a răspuns:

Sunt mai narcisist, deci poti deduce raspunsul si singur laughing Dar nu cu pasiune laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, lel

| Dontsaygoodbye a răspuns:

Nu. N-aş putea să mă îndrăgostesc de mine laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

În afară de propria persoană, pe cine mai iubeşti?

Răspuns utilizator avertizat