| AngoOra a întrebat:

Top 3 carti preferate va rog
Argumentati-va raspunsul!happy

2 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

Jules Verne - Castelul din Carpaţi.
Este o poveste romantică, dacă citeşti toată cartea îţi dai seama că nu este ca şi celelalte, cu drumeţii, aventuri etc.
Calistrat Hogaş - Pe drumuri de munte.
Este o carte în care cunoscutul Calistrat, ne povesteşte vacanţele sale în tot felul de locuri, munţi, etc. Dar sunt şi întâmplări amuzante.
Contele de Monte Cristo.
Carte scrisă de Alexandre Dumas, o carte care mie mi-a plăcut foarte mult. Personajul principal fiind Edmond Dantes, care şi-a schimbat numele în Contele de Monte Cristo, hotărât să se răzbune pe cei care i-au făcut rău în trecut. Este şi film Contele de Monte Cristo. Mie una, îmi place mult.
http://www.cinemarx.ro/......-3655.html

| pwp a răspuns:

Am mai raspuns la asta