| RAY a întrebat:

Tu ce personalitate/ip de barbat esti?
http://www.succesdublu.ro/......e-femeile/
1. Baiatul rau (pericol).

– Un barbat care este periculos, de care ti-e teama dar in acelasi timp e plin de adrenalina. Este genul de barbat pe motocicleta, plin de tatuaje, care bea, injura si nu-i pasa de bunele maniere. Care mereu vrea sa arate ca el e seful si caruia ii place sa se bage in belele doar de amorul artei.

2. Aventurierul (distractie)

– Un barbat cu care te distrezi si nu te plictisesti niciodata. E genul de barbat care e in cautarea placerii si a distractiei. Mereu optimist si gata sa faca din orice experienta ceva fun, ceva aventuros. Le place sa faca o multime de tampenii si nebunii pentru a nu se plictisi. Femeile adora sa stea cu ei pentru ca nu se plictisesc, descopera mereu lucruri noi, mereu spun despre cat de frumoasa e chestia aia, si ailalta. De obicei sunt mereu in control in relatiile pe care le au si nu se lasa santajati sau intimidati emotional pentru ca au in general mai multe partenere iar femeile accepta asta ca parte din personalitatea lor.

3. Seducatorul (sex)

– Un barbat care te face sa te simti sexy si senzuala si care te provoaca mereu. Daca ati vazut filmul "Don Juan de Marco" el e. E genul de barbat care stie o multime despre femei, de la anatomia lor pana la detalii despre haine, rujuri, pantofi, tendinte. Spre deosebire de Bad boy sau de aventurier au o latura submisiva care ii face sa vrea mereu sa ofere placere unei femei. Sunt mai docili si mai ascultatori dar de obicei se plictisesc repede dupa ce au obtinut ce au vrut si nu stau mult.

4. Artistul (muzician, poet) – (emotie)

– Un barbat care e enigmatic si profund, care creaza emotii din nimic. Hai sa fim seriosi. Intreaba un barbat ce crede despre James Blunt si o sa auzi ceva total diferit de o femeie. Artistii fac femeile sa planga. Sunt genul de persoane care pot sa vorbeasca despre ce gust are o culoare sau despre forma unei pietre perfect rotunde, de consistenta sucului de portocala si despre frumusetea apusului de soare si sa te dea lacrimile. Femeile sunt atrase de barbatii care le fac sa simta emotii de genul asta si pentru ca de obicei tipul Artist este complet dezorganizat, ravasit si lipsit de self-control, se lasa ingrijiti si dominati.

5. Omul de succes (stabilitate si obiective)

– Un barbat care iti acorda echilibru si stabilitate si are un stil de viata de invidiat. E omul care aduce banii acasa, care are viata in control, care te face sa te gandesti ca vrei sa te mariti cu el pentru ca o sa ai un viitor asigurat. Creaza intr-o femeie senzatia de siguranta si stabilitate care e greu de gasit in ziua de azi. Cu toate astea, au o personalitate foarte dominanta pentru ca si-au creat succesul pe spinarea lor si sunt foarte incapatanati.

6. Parintele (control)

– Un barbat care iti spune ce ai voie si n-ai voie ce sa faci, te face sa te simti ca o fetita si te controleaza. Multe femei de cariera sunt atrase de tipul asta ciudat de personalitate. Datorita faptului ca se intalnesc cu o multime de barbati care se pleaca in fata lor, in momentul in care un barbat le trateaza ca pe niste fetite mici si le ordona sa faca un lucru, chestia asta le atrage la nebunie. Vedeti statisticile si veti observa o multime de femei care cad in extrema asta si se intalnesc cu barbati mult mai in varsta decat ele pentru ca spun ca cei de aceeasi varsta sunt imaturi. O multime de femei in pozitii puternice sunt atrase de latura asta, de a fi dominate si controlate in viata personala.

7. Tipul obisnuit (fidelitate)

– Un barbat care nu iese cu nimic in evidenta, care e loial si stabil. De obicei barbatii obisnuiti nu ies in evidenta…..pentru ca sunt obisnuiti. Sunt genul bun pentru o relatie, care muncesc mult, trag tare pentru familie, au o viata normala, o slujba normala, o casnicie normala si care nu se chinuie pentru mai mult pentru ca in general nu cred ca merita mai mult. De obicei sunt controlati de catre femei care le spun ce sa faca, unde si cand.

8. Catelusul (baietelul ei)

– Un barbat care iti face toate poftele si iti da tot ce vrei. Ah, ce-mi place asta. Mai ales ca il vad atat de des. Sunt genul de barbati care alearga mereu dupa fusta unei femei, gata mereu sa faca un compliment, gata mereu sa fie la dispozitie, gata mereu sa intrebe : cu ce te pot ajuta? De obicei sunt genul care nu se uita direct in ochii unui barbat, foloseste orice ii trece prin cap pentru a ajunge la o femeie si e foarte insistent. Femeile care sunt genul dominant au mereu catelusi prin preajma pentru ca sunt buni la casa omului. Te asculta, te aproba, te poti folosi de ei. De multe ori ajung in relatii cu ei, pentru ca nu mai e nimeni in preajma. relatiile nu rezista prea mult timp.

Acum…2 intrebari :

Daca esti femeie, care sunt genul de barbat cu care te-ai simtit cel mai bine?

Daca esti barbat, care este genul in care crezi ca te incadrezi?

7 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Sunt o combinatie de 2 si 5 cu prrima parte din 3.

| OoBunnyoO a răspuns:

Cred ca depinde de la fata la fata si ce tip de interese are. Personal nu stau sa categorisesc barbatii. Stiu ce interese am si caut un barbat cu interese comune ca si ale mele.
Probabil pentru mine ar fi o combinatie intre 5, 6, 7 si 8. Si o sa iti spun de ce. Eu sunt o fire ambitioasa si nu ma deranjeaza sa muncesc, asa ca personal, pentru mine mi se pare logic sa nu caut un baiat rau, nu am de gand ca eu sa muncesc ca sa il scot pe el din belele. Nici un aventurier nu vreau pentru ca nu poti sta toata viata cu un aventurier, decat daca vrei sa ajungi la 40 de ani fara sa ai din ce sa te intretii. Din nou, un seducator este bun pentru o perioada de timp si atat. Artistul ce naiba sa fac cu el? Eu stau sa aduc banii ca el sa stea si sa viseze cu ochii deschisi? Dupa cum spuneam eu intentionez sa lucrez asa ca voi cauta o persoana care are aceleasi aspiratii ca ale mele, care stiu ca este ambitios dar care nu este din cale afara de ambitios, pentru ca nici eu nu traiesc numai sa muncesc. De asemenea, sunt o fire destul de stabila si rationala asa ca de aici vine 5, 7.
Cat despre 6 si 8, rolurile se schimba intr-o relatie, asa cum el imi va spune sa nu fac ceva, asa ii voi spune si eu sa nu faca ceva. Este foarte normal. Si acelasi lucru se intampla si in cazul numarului 8. Uneori imi va face poftele asa cum rolul se va inversa si eu ii voi face poftele. Asa merg relatiile.
Ideea este ca nu vei gasi in viata reala numai un singur tip. Astfel de categorii le gasesti numai in filme. In viata reala exista combinatii si combinatii de calitati, defecte, trasaturi. Iar dupa cum spuneam, intr-o relatie normala rolurile se schimba foarte des. Intr-o situatie unul dintre ei poate fi dominant, iar in alta celalalt.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

De obicei fetele se plictisesc repede de nr8.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Nu fac parte din nici o categorie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4.