Tu cum reactionezi cand iti suna ceasul dimineata?

Se pare ca, uneori, nici macar cainii nu sunt incantati la auzul alarmei.

58 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Iau la injurat toti sfintii din calendar...de unde am ramas cu o zi inainte, evident!

caramela
| caramela a răspuns:

Acum reactionez cu calm, dar pe vremea cand munceam, 2 ceasuri nu reuseau sa ma trezeasca dimineata..asta e.
O seara frumoasa tuturorhappy

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu am nevoie sa imi pun ceasul ca sa ma trezesc,la aceeasi ora in fiecare dimineata, sunt in picioare, sunt natural matinala.
Catelul asta, insa, cred ca a fost om intr-o alta viata!
happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu prea suna. Sunt pensionar.

| Bybanu a răspuns:

Ma i-a nervi.

| LarissaMouse a răspuns:

Imi vine sa arunc telefonul pe geam laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Jipa95 a răspuns:

Beeep-beep-beeep in mama ta de ceas! laughing)

| zurick a răspuns:

Da,cine-l aude?
: ))

| halogen001 a răspuns:

Dorm in continuare, iar daca am treaba evident ca ma trezesc. happy

| Felys a răspuns:

De ani de zile nu mai am nevoie de ceas sa ma trezeasca dimineata, cum incepe sa se lumineze afara, chiar si inainte de a se lumina ma trezesc ca nu mai pot dormii, mai ceva ca gainile sunt

| AtateaConditii a răspuns:

Eu am alarma la 16:40 si nu stiu cum sa il dezactivezcrying(...

| Sociopat a răspuns:

N-am nevoie de alarma.De mic ma trezesc la 8 dimineata.

| Ibrahimovic a răspuns:

Il pun pe amanare si dupa ce se repeta alarma de vreo 3 ori la interval de 5 minute ma ridic si eu din pat. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am langa ceas un pahar cu apa, si il scufund si tace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am telefonul langa cap, cu soneria la maxim, cu melodia aia care nu o suport pleaca maine o sa treaca, si incepe sa sune telefonul, aud arinti mei si fratele meleu rim 2 usi inchise soneria iar eu dorm bustean.Nu ma pot trezi mai devreme de 10 sau 9.

| Happyjump a răspuns:

Îl împușc

| irinuk28 a răspuns:

Mi se face rău numai la gândul că, pe lângă că îmi bruiază somnul, mai trebuie să părăsesc și patul moale și călduros crying.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

IL OPRESC! si ma culc inapoi in pat happy

| val31989 a răspuns:

Eu nu reactionez in nici un fel, pentru ca ma trezesc fara alarma.

| PreaTareღ a răspuns:

Simplu.

Cand suna alarma, imi scriu pe braț : Da-i un pumn la ceasul de alarma.
Ma culc, ma trezesc.
Dau un pumn la ceas.
Dupa ma culc
Si el suna din nou.
Apoi innebunesc.

| Nume2 a răspuns:

Eu ii dau un pumn si ma culc la loc

| MotanAndrei a răspuns:

Eu inchid alarma, cand suna. Si ma bag din nou la somn. laughing

| an0therkid a răspuns:

Nu reactionez laughing
el suna in continuare, eu dorm in continuare

| Ritsuko a răspuns:

Zambesc,pentru ca va urma o zi exceptionala. Sigur.O aman vreo jumatate de ora apoi ma trezesc.

| Zedge a răspuns:

Ma trezesc, opresc alarma si zic ca mai dorm 5 minute si ma trezesc peste 2 orelaughing Cand eram liber si nu aveam facultate de multe ori pateam asalaughing

| 德尼莎 a răspuns:

Deschid ochii, ma uit cat e ceasul si il reprogramez sa imi sune peste 5-10 minute, apoi ma culc la loc.

| anonim191 a răspuns:

Nu prea bine, logic

| RaraSeeDY a răspuns:

Ma ridic, il opresc si imi continui ziua happy

| AnutzaBM a răspuns:

Hmmm, nu fac prea urat..mai stau 3, 5 minute in pat dupa care ma ridic happy

| Mimzy a răspuns:

Il iau frumos, il trantesc de dulap, ma culc inapoi, toata lumea e fericita :3