| chiftelutacrocanta a întrebat:

Tu te compari pe tine cel din prezent cu tine cel din viitor? Adica cu ce esti tu mai bun cand stai la pc decat atunci cand muncesti, cu ce esti tu mai bun cand gatesti decat atunci cand dormi? Nu tot la fel de special esti in fiecare clipa a vietii, nu toate laturile tale sunt la fel de speciale? Tu iti compari laturile intre ele sau le accepti pe toate asa cum sunt si le consideri pe toate speciale in felul lor?

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Imi place ca ma consideri special, indiferent ce as face. happy happy happy
De ce sunt mai bun la PC? Pentru ca, desi sotia mea, cadru didactic e considerata in scoala ca fiind cea mai buna in domeniu PC, totusi eu o intrec? De ce sunt mai bun? Sunt mai bun decat la gatit, pentru ca desi am incercat de multe ori sa fac ceva de mincare, a iesit comestibil, insa nu te asigur ca ai fi mincat acea mincare.
Mie mi se pare normal sa te vezi mai special intr-o privinta, si slab in alta. Depinde de ce stii sa faci, de ce poti face, de talentele si capacitatile tale. Doar un om mindru si nerealist poate spune ca se pricepe la toate si ca in toate e special, si cand are ceva de facut la care nu se pricepe, sa o dea in bara urit de tot.
Si campionii stii cum se nasc, cei pe care ii consideram a fi cu totul speciali? Ei lasa deoparte lucrurile la care nu se pricep si se axeaza pe cele la care exceleaza. Si insista asupra lor pana ce le intra in sange, pana ce devine viata lor.

| T0T a răspuns:

Orice ai face ești tot tu dar suma a ceea ce faci te reprezintă în viață și pe baza a ceea ce faci poți ajunge undeva sau altundeva.
Eu unul mă accept în întregime, deci toate laturile.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Să nu mai zic că ceea ce faci te poate dezvolta sau te poate distruge, adică te influențează.

Răspuns utilizator avertizat
| August99 a răspuns:

Cand fac ceva constructiv ma simt mai bine decat atunci cand stau degeaba dar ai dreptate... tot la fel se speciali suntem