| chiftelutacrocanta a întrebat:

Uitandu-ne la stiri seara si vazand problemele care se petrec in lume cu oamenii,de la accidente de masini la crime, riscam sa ne gandim inconstient prea mult la ce s-ar putea intampla cu noi mai departe,si ne cream o stare de frica interioara,si incepem sa detestam viata,natura, am zis bine? Tu te uiti de obicei la stiri? Crezi ca e bine sa ne vizionam semenii cum sufera la televizor?

Răspuns Câştigător
| August99 a răspuns:

Nu ma uit la stiri. Sunt o spalare pe creier.

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Eu mă uit dar deja știu cam ce se întâmplă în lume. Nu ai de ce să ai o stare de frică din cauza asta, e nejustificată. Dacă ești un om la locul tău care nu se implică în anturaje dubioase sau care respectă regulile de circulație ai șanse mici să ți se întâmple iar dacă ți se întâmplă deja nu ține de tine și e aiurea să te îngrijoreze ceva ce nu ține de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Juviia a răspuns:

Nu cred ca e bine, practic ne facem rau singuri